Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hayatın Içinden Ilginç Bulduğunuz Olaylar Ve Bilgiler...

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Güney Afrika’nin Cape Town sehrindeki bir hastanede devamli esrârengiz ölümler oluyordu.

Hemsireler haftalardir üstüste her cuma günü 311 numarali yogun bakim odasina yatirilan hastalari ölü bulmaktaydilar.

Bu sirli ölümlere uzun süre açiklama getirilemedi.

Herkes meselenin çözülmesi için seferber oldu.

Uzmanlar odanin havasini bakteriyolojik bakimdan kontrol ettiler. Güney Afrika’nin önde gelen bilim adamlari ölenlerin aileleriyle üç hafta boyunca görüsmeler yaptilar. Hatta isin içine polis girdi ve akla gelen her ihtimal tek tek degerlendirildi, ancak onlarin arastirmalari da sonuçsuz kaldi.

Ve tabiî bu arada 311 numarali odadaki hastalar sebepsiz ölmeye devam ediyorlardi.

Son çâre olarak hastalarin kaldigi 311 numarali yogun bakim odasi devamli gözetim altina alindi ve sonunda odadaki ölümlerin sebebi ortaya çikti.

Sonuç çok trajikomikti. Cuma sabahi saat 6’da odalari temizleyen temizlikçi kadinin, hastanin bagli bulundugu solunum cihazinin fisini çekerek kendi elektrik süpürgesinin fisini taktigi ve isini bitirince sonra solunum cihazinin fisini tekrar yerine takip gittigi görüldü!

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
o hastanenin türkiyede olmadığına eminmisin kardeşim. bu manzaralar çok tanıdık geldide

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Güney Afrika’nin Cape Town sehrindeki bir hastanede devamli esrârengiz ölümler oluyordu.

Hemsireler haftalardir üstüste her cuma günü 311 numarali yogun bakim odasina yatirilan hastalari ölü bulmaktaydilar.

Bu sirli ölümlere uzun süre açiklama getirilemedi.

Herkes meselenin çözülmesi için seferber oldu.

Uzmanlar odanin havasini bakteriyolojik bakimdan kontrol ettiler. Güney Afrika’nin önde gelen bilim adamlari ölenlerin aileleriyle üç hafta boyunca görüsmeler yaptilar. Hatta isin içine polis girdi ve akla gelen her ihtimal tek tek degerlendirildi, ancak onlarin arastirmalari da sonuçsuz kaldi.

Ve tabiî bu arada 311 numarali odadaki hastalar sebepsiz ölmeye devam ediyorlardi.

Son çâre olarak hastalarin kaldigi 311 numarali yogun bakim odasi devamli gözetim altina alindi ve sonunda odadaki ölümlerin sebebi ortaya çikti.

Sonuç çok trajikomikti. Cuma sabahi saat 6’da odalari temizleyen temizlikçi kadinin, hastanin bagli bulundugu solunum cihazinin fisini çekerek kendi elektrik süpürgesinin fisini taktigi ve isini bitirince sonra solunum cihazinin fisini tekrar yerine takip gittigi görüldü!
Gulmemek elde degıl.)

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Türkiye halkında bulunan ilginç alışkanlıklar;

Tüp bitince sallar,
Pil bitince ısırır,
Şampuan bitince su döküp çalkalar,
Gaz kaçağını çakmakla kontrol eder,

Ve

ata-sporumuz-kepce-izlemek-capsi.jpeg

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı

Kepçe izliyorken yaşanılan bir kaza:

Ön bilgi: Bir binanın yapım aşamasında kullanılan demir çubukların fazlası toprak altına gömülüp bırakılmış.

Devam: Aradan geçen 30 yıl sonrasında bi çalışma sebebiyle bu alanda kazı yapılması gerekti. Tabi kepçe çalışıyorken, seyircileri de hazırdı. Kepçe operatörü kazı yapıyorken bu demir çubuklardan birinin ucuna denk geldi ve bilinçsizse yukarı doğru çekti. Bir anda kepçeden kurtulan demir bir kamçı gibi aşağı doğru savruldu.

Sonuç: Seyircilerden biri santim, belki de milim farkıyla ölümden döndü. Alnın üst köşesine denk gelip sıyıran demir, kazazedenin kendisini şiddetli bir yumruk yemiş gibi sarsılmasına sebep olup bayılttı. Sonrasında dikiş dışında bir şey gerekmeden bu olayı atlattı elhamdülillah.

Çıkarılacak sonuç:

Başınıza gelen kazanın temelleri 30 yıl önce atılmış olabilir. Kader ise çok çok öncelerden yazılmış bulunmakta...

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Kepçe izliyorken yaşanılan bir kaza:

Ön bilgi: Bir binanın yapım aşamasında kullanılan demir çubukların fazlası toprak altına gömülüp bırakılmış.

Devam: Aradan geçen 30 yıl sonrasında bi çalışma sebebiyle bu alanda kazı yapılması gerekti. Tabi kepçe çalışıyorken, seyircileri de hazırdı. Kepçe operatörü kazı yapıyorken bu demir çubuklardan birinin ucuna denk geldi ve bilinçsizse yukarı doğru çekti. Bir anda kepçeden kurtulan demir bir kamçı gibi aşağı doğru savruldu.

Sonuç: Seyircilerden biri santim, belki de milim farkıyla ölümden döndü. Alnın üst köşesine denk gelip sıyıran demir, kazazedenin kendisini şiddetli bir yumruk yemiş gibi sarsılmasına sebep olup bayılttı. Sonrasında dikiş dışında bir şey gerekmeden bu olayı atlattı elhamdülillah.

Çıkarılacak sonuç:

Başınıza gelen kazanın temelleri 30 yıl önce atılmış olabilir. Kader ise çok çok öncelerden yazılmış bulunmakta...

Öyle ama bu bizi yine kepçe izlemekten alikoyamaz.))

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Öyle ama bu bizi yine kepçe izlemekten alikoyamaz.))
Benim bir yakınımın başına geldi bu olay; o ve olaya şahit olanlar için bu kepçe izleme hevesi kesinlikle sona erdi.

Bir de anlatılanlardan ders çıkaranlar için sona ermiştir diye düşünüyorum )

sifatus safua Çevrimdışı

sifatus safua

الحمدلله انا مسلمة
İslam-TR Üyesi
Bir kaç sene önce taş asrı değil çamur asrı yaşamına denk geldim. Evler çamurdan, duvarlar çamurdan, odandaki dolap ta, yatakta, kısaca çamur karışmadan oluşan şeyleri yok sayardım. :krktm: Biz oturan evin bahçesinde bir çamurdan yapılan yıkılmış bir duvar vardı. Çocuklar sık sık oralarda oynarlardı. Günlerin birinde elımde bir bardak kadar su vardı onu oraya döktim ve bi düşüncelere dalmışım. Bir zaman baktım su döktüğüm toprağın altından akrebin yavrusu 2-3 sm kadar tırmanıp çıkıverdi:ahaboleoldum. Çok korkak birisi olmama rağmen hayatımda ilk defa gördüğüm akrebi çok merak ettim doğrusu. Koşa koşa yine su getirdim döktüm yine çıktı. İşin sonunu tahmin ederek cesaret edemedim. Koşa koşa odada dinlenen eşimi ' hayret bişey gösterecem gelin ' diye yanaımıza çağırdık. Çocuklar zaten ilk başten seyrediyordu. Yavaş yavaş su döke döke 30 tane akrep yavrusunu öldürdük.:bayıldım Geride kalanaı toprağı açıp anna akrebi bitirmekti. :mücahit Kazdık kazdık, ben değil tabi eşimdi kazan ben iki metre uzaklıktan seyrediyordum. Bir zaman toprağın altından kocaman 10 15 sm renkli akrep gözükevere çığlık ata yerimizden sıçramışız ben ve çocuklar. Eşim o akrebi öldürdikten sonra bile hiç yaklaşamadım bir türlü.
Elimdeki suyı dökmemiş olduğum veya akrebi farketmemişim iken olacabilecek olaylar hakkında düşününce içim titriyordu uzun zamana kadar. ElhamdüliLlah geçti o günler.

Üst Ana Sayfa Alt