Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Hayvan Desem, Hayvana Hakaret Olur.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yahudi domuzlar..

Alın bir alçak daha...
facebook-yahudileri_5277.jpg

4 Filistinli çocuğun ölümünü Facebook'tan kutladılar
İsrail ordusunun Gazze sahilini bombaladığı sırada 4 Filistinli çocuğun hayatını kaybetmesi, sosyal medyadaki israilliler tarafından böyle kutlandı.
Yaşanan bu acı olay, sosyal medyada az sayıdaki İsrail vatandaşı tarafından kınanırken, bir çok İsrailli, nefret dolu paylaşımlarda bulundu:

Çok iyi, bırakın yansınlar ya da boğulsunlar.

Sadece dört mü? Daha fazla öldürebilmeliydik. Umarım bir dahaki sefere daha çok olur.

Teker teker ölsünler, kokuşmuş Araplar.

Tzahal'a (israil Savunma Ordusu) saygılar, Yahudi kızı olduğum için gururluyum!

Neden o kadar çocuk öldü ki, Gazze'de çok fazla çocuk var.

Her Arap çocuğu, geleceğin teröristidir.

Şok: 4 Gazze sahilinde 4 çocuk öldürüldü..

Büyüyünce terörist oluyorlar, hala küçükken hepsini öldürmeliyiz.

Yaşasın, bu gece bir koyun keseceğiz. İşte parti yapmak için bir sebep..

İsrailli kadın vekil: Filistin'de anneleri de öldürelim
Yüzlerce sivilin katledilmesini yeterli bulmayan milletvekili Ayelet Shaked, annelerin de öldürülmesini istemişti.

İsrailli aşırı sağ kadın milletvekili Ayelet Shaked, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği operasyonlara destek vererek, "Hepsi bizim düşmanımız ve onların kanı bizim elimizde olmalı. Bu öldürülen teröristlerin anneleri için de geçerli. Annelerin oğullarının peşinden gitmeleri adil olur. Ölmeliler ve evleri yıkılmalı ki bir daha terörist yetiştiremesinler." demişti.

Shaked'in bu çıkışı, İsrail'de barışçı aktivistler dahil birçok kesimden tepki görmüştü.

yahudi-facebook1_7417.jpg

yahudi-facebook1_9507.jpg

nyt-manset_1585.jpg

israilliler_1150.jpg

israilliler2_2216.jpg

israilliler3_1780.jpg

dev-ekran_8921.jpg

VAHŞET ANLARINI SEYREDECEKLER
Gazze'ye yönelik geniş çaplı kara harekatı başlatan İsrail'in kanlı operasyonlarını an be an vatandaşlarına izleteceği iddia edildi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ve hiç biri bunun yanlış olduğunu söylemiyor... Çocuklar hariç hepsini öldürecen...

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Allahın duası ila kabul olucak diye bir Kaide yoktur. Sadece biz şimdi onları silah gücü ile yardım ederik ve duamiz kabul olur.

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bir kimse hiç birşey yapmadan Allah'tan yardım umamas. Allah için savaşmamiz lazım inşallah....

ebu el-fadl Çevrimdışı

ebu el-fadl

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
64 yıldır , gazzenin masum halkının duaları niçin kabul olmuyor?

Allah cc. dualara bazen hemen icabet eder bazen yakın bir zamanda kimi zaman yıllar sonra hatta hiç etmez duanın karşılığını ahirette verir... o Allah subhanehu w.t.a nın bileceği bir iş...

------------------------------------------------------------------------

"Acele etmediği müddetçe herbirinizin duasına icâbet olunur. Ancak şöyle diyerek acele eden var: "Ben Rabbime dua ettim duamı kabul etmedi." (Buhârî, Daavât 22; Müslim, Zikr 92, (2735); Muvatta, Kur'an 29 (1, 213); Tirmizî, Daavât 145, (3602, 3603); Ebû Dâvud, Salât 358, (1484).

Müslim'in diğer bir rivâyeti şöyledir:

"Kul, günah talebetmedikçe veya sıla-i rahmin kopmasını istemedikçe duası icâbet görmeye (kabul edilmeye) devam eder."Tirmizî'nin bir diğer rivâyetinde şöyledir:

"Allah'a dua eden herkese Allah icâbet eder. Bu icâbet, ya dünyada peşin olur, ya da ahirete saklanır, yahut da dua ettiği miktarca günahından hafifletilmek sûretiyle olur; yeter ki günah taleb etmemiş veya sıla-ı rahmin kopmasını istememiş olsun, ya da acele etmemiş olsun."Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm), bu hadislerinde dua eden insanların bir zaafına dikkat çekmektedir: "İsti'cal" yani acelecilik. Bir başka ifâde ile duanın hemen karşılığını görme arzusu, Müslim'in bir rivâyetinde "Ya Rasulallah İsti'cal nedir?" diye sorulunca şu açıklamayı yapar:

"Dua ettim, ettim de hiçbir neticesini görmedim" der ve o anda duayı terkeder.

Üst Ana Sayfa Alt