Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hayvanlar İle İlgili Bilgiler

A Çevrimdışı

Amatullah Hanifah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Atolla Denizanası/Alarm Denizanası(Atolla wyvillei)
Dünya'nın çeşitli okyanuslarında yaşayan bir Taç Denizanası türü. Biyoluminesans(ışık üretip saçan) bir türdür. Bir canlı(avcısı) tarafından saldırıya uğradığında o canlıyı avlayabilecek bir türü(daha büyük bir avcıyı) çağırmak için mavi bir ışık saçmaya başlar, böylelikle onu avlamaya çalışan tür kendi avcısına yakalanabilir ve denizanası kendini kurtarmış olur.
media%2FE4E-LsJXEAAInY5.jpg%3Fname%3Dsmall

media%2FE4E-LgNXEAY__yi.jpg%3Fname%3Dsmall

"...Hayvanlarda sizin için elbette ibretler vardır..."[Mü'minûn Sûresi:21]
"De ki: Yeryüzünde gezip dolaşın da, Allah ilk baştan nasıl yaratmış bir bakın. İşte Allah bundan sonra (aynı şekilde) ahiret hayatını da yaratacaktır. Gerçekten Allah her şeye kadirdir." [Ankebût Sûresi:20]
"...(Seni yalanlayanlar) hiç yeryüzünde dolaşmadılar mı? Zira dolaşsalardı elbette düşünecek kalpleri ve işitecek kulakları olurdu. Ama gerçek şu ki, gözler kör olmaz; lâkin göğüsler içindeki kalpler kör olur." [Hac Sûresi:46]

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
IMG_20210903_212250.jpg

Avustralyalı bilim insanları bal arısı zehrinin agresif ve tedavisi zor meme kanseri hücrelerini hızla öldürdüğünü keşfetti. Çalışma ayrıca, zehrin ana bileşeninin mevcut kemoterapi ilaçlarıyla birleştirildiğinde, tümör büyümesini azaltmada son derece etkili olduğunu buldu.

Bu bilgi ancak buraya yaraşırdı

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

Süper Moderatör
images.jpeg

Tibet mastifi kökeni Tibet olduğu sanılan büyük iri ve güçlü bir köpek türüdür. Tibet mastiflerinin boynunda aslanınkine benzer yele vardır. Tibet mastifi dünyanin en pahalı köpeği unvanına sahiptir.
Ortalama yaşam süresi: 12–15 yıl

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Ekli dosyayı görüntüle 26924
Kara kedilerin uğursuzluk getirdiği inanci hristiyanlığın yükseldiği dönemlerde yayılan bir inançtır. Kara kediler uğursuzluk getirmez, hiçbir kediden hiçbir kötülük gelmez...

Benim kedi daha boyle ponçikken bile saklanip insanin uzerine atlama huyu vardi, masum masum bakmalarina kanma :D perdelerimi yirtti hep

Kedi nasip işi diyorlar
Ya huylusu gelir ya huysuzu
benim nasibime dusen masum bi canavar idi.

20211015_003939.jpg
20211015_003953.jpg

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

Süper Moderatör
Benim kedi daha boyle ponçikken bile saklanip insanin uzerine atlama huyu vardi, masum masum bakmalarina kanma :D perdelerimi yirtti hep

Kedi nasip işi diyorlar
Ya huylusu gelir ya huysuzu
benim nasibime dusen masum bi canavar idi.

Ekli dosyayı görüntüle 28185Ekli dosyayı görüntüle 28186
Maşallah barekallah :love:
Harika bir şey bu.
Ben sokakta kedi kovalar oldum. Bir süredir ciddi sevgi tutulması yaşıyorum bu konuda ve bu mesajından etkilenmemeye çalışıyorum )))
Kedinin uslusu için de dua edelim o vakit

Üst Ana Sayfa Alt