Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hediyenize Baktınız mı ..?

Z Çevrimdışı

Zeyd bin Hârise

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ankakuşum ' Alıntı:
rabbimden cenneti istiyorum ...........

benden isteyin ,isteyin,isteyin buyuruyor ..................

istiyorum rabbim adn cennetlerini istiyorum.............

senin rıza nı almış bir kul olarak huzuruna varmak istiyorum.....................

Ü Çevrimdışı

Ümmü Beyruha

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
E.A!

Bir ayet ikramı da benden kardeşler...

Rabbim;
OKUMAYI,
ANLAMAYI,
YAŞAMAYI,
ANLATMAYI

bize lutfet ve kolaylaştır...

"Onlar iman etmişler ve kalpleri Allah'ı anmakla huzura kavuşmuş kimselerdir!
Dikkat edin!
Kalpler de ancak Allah'ı anmakla huzura kavuşur!!!!" (RA'D-28)

Rabbim bizlerin kalbini zikrine karşı açsın,
Kitabıyla amel etmeyi hepimize lutfetsin!
AMİİN!!!!

E.A!

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Hanne-sevde ' Alıntı:
Ya Ilahi islam bilinci ver!!!!!
Ya ilahi islam bilinci ver!!!!!
Ya ilahi islam bilinci ver!!!!!

Bizlere mü-min gibi yasamayi nasip et!!!!!!!
Bizleri Sehitler olarak yanina al!!!!!!
Bizler Senden kafirlerin ummadiklarini umuyoruz!!!!!!

Bizlere islam bilinci ver!!!!
Bizlere islam bilinci ver!!!
----------------
amin amin binlerce amin..................................................
AMİN KARDEŞİM..BÜTÜN ZERRELERİM ADEDİNCE AMİN ............SELAMETLE KAL

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ah müslümanlar ah neden ayet hediye eden yok :helalsana

Allah, kendisinden başka hiçbir ilah bulunmayandır. Diridir, kayyumdur.O, sana Kitab’ı hak ve kendisinden öncekileri doğrulayıcı olarak indirdi. O, daha önce Tevrat’ı ve İncil’i insanlar için birer hidayet olarak indirmişti.Furkan’ı da indirdi. Şüphesiz, Allah’ın âyetlerini inkar edenler için şiddetli bir azap vardır. Allah mutlak güç sahibidir, intikam sahibidir

Âl-i İmrân Sûresi 2,3,4

A Çevrimdışı

Anti-Siyonist

Üye
İslam-TR Üyesi
Rahman Rahim olan Allah'ın adıyla
1. Asra andolsun;
2. Gerçekten insan, ziyandadır.
3. Ancak iman edip salih amellerde bulunanlar, birbirlerine hakkı tavsiye edenler ve birbirlerine sabrı tavsiye edenler başka.

G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
MALLARINI ALLAH YOLUNDA HARCAYAN, SONRA DA HARCADIKLARININ PESiNDEN (BUNLARI) BASA KAKMAYAN VE GONUL iNCiTMEYENLERiN, RAB'LERi KATINDA MUKAFATLARI VARDIR. ONLAR iCiN KORKU YOKTUR.
ONLAR UZULMEYECEKLERDiR DE.
GUZEL BiR SOZ VE BAGISLAMA, PESiNDEN GONUL KIRMA GELEN BiR SADAKADAN DAHA HAYIRLIDIR. ALLAH, HER BAKIMDAN SINIRSIZ ZENGiNDiR, HALiMDiR (HEMEN CEZALANDIRMAZ, MUHLET VERiR)
Bakara suresi 262-263

GuLYaRaSi Çevrimdışı

GuLYaRaSi

VuSLaTa HaSReT
Admin
" Ey iman edenler!
Şeytanın adımlarını takip etmeyin.
Kim şeytanın adımlarını takip ederse, şunu bilsin ki o, edepsizlikleri ve kötülüğü emreder.
Eğer üstünüzde Allah'ın lütuf ve merhameti olmasaydı, içinizden hiçbir kimse temize çıkmazdı. Fakat Allah, dilediğini arındırır.
Allah işitir ve bilir."
----NuR,21---

:)sümeyye:) Çevrimdışı

:)sümeyye:)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Kim Allah'ın emrini çiğnemekten sakınırsa, Allah ona mutlaka bir çıkış yolu gösterir. Ona beklemediği yerden rızık gönderir. kim Allah'a dayanır, güvenirse Allah ona yeter. O istediğini kesinlikle gerçekleştirir."(talak-2,3)

V Çevrimdışı

vuslatım

Üye
İslam-TR Üyesi
!sLaM4eVeR ' Alıntı:
Ah müslümanlar ah neden ayet hediye eden yok :helalsana

ALLAH, kendisinden başka hiçbir ilah bulunmayandır. Diridir, kayyumdur.O, sana Kitab’ı hak ve kendisinden öncekileri doğrulayıcı olarak indirdi. O, daha önce Tevrat’ı ve İncil’i insanlar için birer hidayet olarak indirmişti.Furkan’ı da indirdi. Şüphesiz, ALLAH’ın âyetlerini inkar edenler için şiddetli bir azap vardır. ALLAH mutlak güç sahibidir, intikam sahibidir

Âl-i İmrân Sûresi 2,3,4
ben bunu bir hristiyan sitesne hediye edeyim

GuLYaRaSi Çevrimdışı

GuLYaRaSi

VuSLaTa HaSReT
Admin
"Yoksa siz, kendinizden önce gelip geçenlerin hali (uğradıkları sıkıntılar) başınıza gelmeden
cennete girivereceğinizi mi sandınız?
Onlara öyle yoksulluklar, öyle sıkıntılar dokundu ve öyle sarsıldılar ki,
hatta peygamber ve beraberinde iman edenler:
"ALLAH'ın yardımı ne zaman?" derlerdi.
Bak işte! Gerçekten ALLAH'ın yardımı yakındır."
-------BaKaRa,214---------

S Çevrimdışı

!SLaMYLiFe

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
"Kâfirlere ve münafıklara itaat etme, onların ezalarını bırak (aldırma) da Allah'a tevekkül et.
Allah vekil olarak hepsine yeter."
--Ahzab,48--

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
!SLaMYLiFe ' Alıntı:
"Kâfirlere ve münafıklara itaat etme, onların ezalarını bırak (aldırma) da ALLAH'a tevekkül et.
ALLAH vekil olarak hepsine yeter."
--Ahzab,48--
Allah razı olsun :

G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O kötü amelleri işleyip de sonra arkasından tevbe ve iman edenler için hiç şüphe yok ki, Rabbin bundan sonra yine de affedici ve merhamet edicidir...

Araf 153...

V Çevrimdışı

vuslatım

Üye
İslam-TR Üyesi
144- Ey iman edenler! Müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmeyin. Kendi aleyhinizde Allah'a apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz?

145- Şüphesiz ki münafıklar, cehennem ateşinin en aşağı tabakasındadırlar. Onlara bir yardım edici de bulamazsın.

146- Ancak tevbe edenler, durumlarını düzeltenler, Allah'a sarılanlar ve Allah için dinlerine samimi olarak bağlananlar müstesna. İşte bunlar müminlerle beraberdirler. Allah, müminlere büyük bir mükafat verecektir.

147- Eğer şükreder ve iman ederseniz Allah size azabı ne yapar? Allah, şükredenlerin mükafatını veren ve her şeyi bilendir.

148- Allah, zulme uğrayanların dışında, çirkin sözün açıkça söylenmesinden hoşlanmaz. Allah her şeyi hakkıyla işiten, hakkıyla bilendir.

Nisa Sûresi / 144-148. Ayetler

C Çevrimdışı

cevan_pedayi2

Üye
İslam-TR Üyesi
Ayetlerimizi yalanlayanlar karanlıklar içinde kalmış sağır ve dilsizlerdir. Allah kimi dilerse onu şaşırtır, dilediği kimseyi de doğru yola iletir. »

(EN'AM SURESİ - AYET 39)