Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Her Güne Bir Ayet

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
"Hakikaten biz bu Kur'ân'da insanlar için her türlü misâli sayıp dökmüşüzdür. Fakat insan, cedele (tartışmaya/münakaşaya), her şeyden çok düşkündür."

Kehf 54

Umm Hureyre Çevrimiçi

Umm Hureyre

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
☝️

Ekli dosyalar

• IMG_20240208_084412.jpg
    IMG_20240208_084412.jpg
    116.3 KB · Görüntüleme: 31
Tevbe Çevrimdışı

Tevbe

Nasihatçı Olarak Ölüm Yeter...
İslam-TR Üyesi
Ey insanlar! (Size) bir misal verildi; şimdi onu dinleyin: Allah'ı bırakıp da yalvardıklarınız (taptıklarınız) bunun için bir araya gelseler bile bir sineği dahi yaratamazlar. Sinek onlardan bir şey kapsa, bunu ondan geri de alamazlar. İsteyen de âciz, kendinden istenen de!

(Hac suresi, 73)

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kadınlara namzedliği çıtlatmanızda veya gönlünüzde tutmanızda da size bir beis yoktur, Allah biliyor ki siz onları mutlaka anacaksınız, ancak kendileriyle bir gizliye va'dleşmeyin yalnız meşru' bir söz söylemeniz başka, Farzolan ıddet sonunu bulamadıkça da nikâhın akdine azmetmeyin, muhakkak Allah gönlünüzde ne varsa bilir, bunu bilin de ondan hazer edin, Hem de bilin ki Allah gafur, halîmdir.

(Bakara Sûresi 235. Ayet-i kerime )

Tevbe Çevrimdışı

Tevbe

Nasihatçı Olarak Ölüm Yeter...
İslam-TR Üyesi
"(Hesapları görülüp) iş bitirilince, şeytan diyecek ki: «Şüphesiz Allah size gerçek olanı vâdetti, ben de size vâdettim ama, size yalancı çıktım. Zaten benim size karşı bir gücüm yoktu. Ben, sadece sizi (inkâra) çağırdım, siz de benim davetime hemen koştunuz. O halde beni yermeyin, kendinizi yerin. Ne ben sizi kurtarabilirim, ne de siz beni kurtarabilirsiniz! Kuşkusuz daha önce ben, beni (Allah'a) ortak koşmanızı reddettim.» Şüphesiz zalimler için elem verici bir azap vardır."

İbrahim suresi, 22

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
O gün (kıyamet kopar) yer, başka bir yere, göklerde başka bir göklere dönüştürülür ve insanlar tek olan, eşi ve ortağı olmayan Vahid ve Kahhar olan Allah'ın huzuruna çıkarlar.

(İbrahim suresi 48. ayet)

مراد Çevrimdışı

مراد

Üye
İslam-TR Üyesi
Eğer siz (Uhud’da) bir yara aldıysanız bilin ki o topluluk da benzeri bir yara almıştı. O günleri biz insanlar arasında döndürüp duruyoruz ki Allah gerçek müminleri ortaya çıkarsın ve uğrunda şehitleri olsun diye. Allah, zalimleri sevmez
(Âl-i İmran 140)

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O (muttakiler) ki; bir kötülük yaptıklarında yahut (günah işleyerek) kendilerine zulmettiklerinde Allah’ı anar ve günahları için bağışlanma dilerler. Allah’tan başka kim günahları bağışlayabilir? Ve bile bile yaptıkları (yanlışta) ısrar etmezler. (3/Âl-i İmran, 135)

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Ey iman edenler! Kendinizi ve ailenizi, yakıtı insanlar ve taş olan ateşten koruyun. O (ateşin) üzerinde sert, güçlü melekler vardır. Onlar, emrettiği şeylerde Allah’a isyan etmez ve emrolundukları şeyi yaparlar."
(66/Tahrîm, 6)