Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Heykeltraş Değilsiniz. Türban Takıp Sakız Çiğnemek (Alâlen) Olmaz.

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Sizler heykeltraş değilsiniz, İslam dini de heykeltraşın elindeki nesne değildir; onu istediğiniz gibi yontamazsınız...

Bilirsiniz; başkalarına çuvaldız batırmadan önce, kendimize iğne batırmalıyız ki, yaşanacak acıyı, önceden hissedelim...Yine öyle yapacağız inşallah...
Birazcık özeleştiri...
"İmamın sarığı beyazdır asla leke kabul etmez!"...Çünkü "imam", bir "lider"dir, bir "önder"dir...Başındaki "beyaz sarık" da, onun bir "misyon sembolü"dür!..."Beyaz"dır; çünkü "saflığın, arılığın, temizliğin" sembolüdür!..."İmam" ın görevi bu saflığa "leke" düşürmemektir!...

Aynı şekilde; "başörtülü" veya "çarşaflı", kısacası "tesettürlü" bir kadının; sokakta, parkta, otobüs, tren vs..."sakız çiğneme" veya "sigara içme" gibi bir özgürlüğü olamaz!...

Peki, niye böyledir?...
Çünkü; "başörtüsü" veya "çarşaf" da bir semboldür...Evet, "islam'ın sembolü"dür!...Onu başında taşıyan her kadın veya kız, bir "tercih" koymuştur ortaya..."Sıradan bir kadın/kız" olmadığını, bir "misyon" yüklendiğini bütün dünyaya deklare etmiştir!...

O halde, "söylem"lerine de, "eylem"lerine de dikkat etmek mecburiyetindedir!...Çünkü; "kendisi" değildir artık!..."Sıradan bir fert" olmaktan çıkmıştır!...Dolayısıyla, yapacağı bir hata, "Ayşe,Fatma,Kübra" olarak kendisini bağlamakla sınırlı kalmayacak, "temsil ettiği din"in hedef tahtasına oturtulmasına yol açacaktır!...
Bir kadın veya kız ki; eğer "tesettür"e bürünmüşse,toplum tarafından yadırganabilecek bütün "olumsuzluk"lardan uzak durmak zorundadır!...Buna mecburdur,hatta mecburiyet değil "eli mahkum"dur!... Eğer insanlara "örnek" olma "yük"ünü taşıyamayacak ise, "tercihini gözden geçirmesinde" yarar vardır!...
Zira, yüklendiği "misyon", sadece başını örtmekle sınırlı değildir!...O hanım, "örtünmenin bütün icapları"nı yerine getirmeye mecburdur!...

"Başını örtecek" ama, televizyon ekranlarına çıkıp şakır şakır "göbek" atacak!..."Tesettüre bürünecek" ama, bilmem hangi şarkıcı bozuntusunun konserine gidip, "ona sarılmaya" çalışacak!...
"Başını örtecek" ama, "çıktığı erkek"le, sokaklarda/parklarda "el ele" tutuşup "sigara" tüttürecek!...
Yok öyle yağma!...
Ya "örtünmenin icapları"nı yerine getireceksin, yada "taşıyamadığın misyon"dan sıyrılacaksın!...

Ki, senin "özgür kız/kadın takılmaları"ndan, bu din ve bu dinin "samimi" mensupları zarar görmesin!...
Hiç kimsenin, bu "Yüce din"e laf söyletmeye, hele hele "pusuda" bekleyip "açık" arayan "azgın azınlık"ların eline koz vermeye hakkı yok!...

Senin yaptığın "bireysel bir hata"nın faturasını "tüm camia" ödemek zorunda değil!...

Ya "yaşantını" gözden geçireceksin, ya da yüklendiğin "misyon" dan sıyrılacaksın!...

Sizin yaptığınız "bireysel hata"lar yüzünden, "İslami hayat tarzını seçen kadınlar" hakkında ahkam kesmeleri ve hele hele "Bunların hepsi böyledir!" deyip "genelleme" yapmaları, doğrusu çok gücüme gidiyor!... Kahroluyorum!...
İsyan ediyorum!...

"İslami yaşam tarzı"nı eleştirmeye kalkanların kendileri bir "matah" olsa bari!...
Baştan aşağı "rezillik,pespayelik,kokuşmuşluk dolu olsa da yine de sadece gözleriyle değil projektörlerle "tesettürlü" bayanların "bireysel hataları"nı araştırırlar!...

Sizler heykeltraş değilsiniz, İslam dini de heykeltraşın elindeki nesne değildir; onu istediğiniz gibi yontamaz, istediğiniz gibi şekillendiremezsiniz!...

"İslam Dini"nin zaten bir şekli vardır!...Ya o şekli olduğu gibi kabullenip, icaplarını yerine getireceksin yada hristiyan din adamlarının yaptığı gibi; nefsinize göre din uyarlamaya çalışmayacaksın!... Hem "tesettür"e bürünürüm hem de "özgür kadın/kız" ayağı takılırım!..

Yok öyle yağma!...

BU BİR KUL HAKKIDIR BİLİNE!...
BAŞINI KAPAYIP;BAŞININ İÇİNİ BOŞALTANLARDAN OLMAYIN!...O BAŞLAR; İSLAMIN BİÇMİŞ OLDUĞU GÖVDEYE UYMAZ HANIMLAR!...
DİNİ FORMLARA HAPSETMEYİN!...DİN RUHUNDAN ARINDIRILIP SADECE BEDENE HAPSEDİLEMEZ!... BEDENİNDEN ARINDIRILIP SADECE RUHA HAPSETMEK GİBİ!...
.
.
.
VAHYİN DİLİNDEN: SİZİ DENGELİ BİR ÜMMET KILDIK...SİZ ONU (RESULU) MODEL ALASINIZ, İNSANLIKTA SİZİ MODEL ALSIN DİYE.

İSLAMI O KADAR CANLI VE DİRİ YAŞA Kİ; SENİ ÖLDÜRMEYE GELEN SENDE DİRİLSİN!...(S.Kutub)
Selam ve dua ile....
---aLINTI---Can ARAR-

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
:)))onlar üstüne etkje giymeyi unutuyolar haci hatırlat sen . :) etegini giymeyi unutmuşsun de:) s.a.

T Çevrimdışı

tgb86

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
izninizle bişiy sorabilirmiyim kot giyen bayanlar derken neden bahsettiniz yani soğuk havalarda bende giyyorum ama üstüme uzun ceket giyyorum bu arada düşüncenize katılıyorum kot giyenleri bende sevmiyorum ama üstüne kısa ceket giyenleri:) bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim birazcık genel konuşmuşsunuzda.... bişiy daha yolda sakız çinemek hiç kimseye yakışmazken hele hele örtülü bi bayanın bunu yapması :(

L Çevrimdışı

lavinya

Üye
İslam-TR Üyesi
bencede konuşulması gereken bi konu bir sürü hanım başını örtüyor ama başında taşıdığı örtüye uygun davranmıyor onların yaptığı hatalar da bütün örtülü hanımlara yükleniyor sanki herkes onlar gibi davranıyormuş gibi konuşuluyor. özellikle tv ve gazete haberlerinde "Başörtülü genç kız ..... " şeklinde çıkan haberler de bu çok yapılıyor.daha söylenecek çok konu var bu sadece bi kısmı.hepiniz Allah'a emanet olun.

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
şahsen,
tesettürlü olupta, kaba hatlarını karşı cinsin nefsini uyandıracak şekilde
örtmeyelere çok kızıyorum..
kot giyme meselesinden öte, ne giyerse giysin, ama, dış-kaba hatlarını göstermesin yeter..
diye düşünüyorum..

T Çevrimdışı

tgb86

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
açıklamanız için Allah razı olsun .. Rabbim örtüyü hakkıyla örtemeyenleride islah etsinn

G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
S.ALEYKUM...

AFFINIZA SIĞINARAK BIŞEYLER DEMEK ISTIORUM INŞALLAH ARKADAŞLAR...

NE OLURSA OLSUN BAYANSAN VE BAŞÖRTULU YANI TESETTURLUYSEN NE KOT NEDE KUMAŞ PANTOLAN GIYEMESSIN.SEN BIR BAYANSIN VE BIR ERKEĞİN KIYAFETINI GIYINEMEZSIN...BAYANSAN BAYANLIĞINA ÖZGU KIYAFET GIYINECEKSIN YOKSA YOK USTUMU ORTUYOM UZUN BIR CEKET GIYINIOM KUSURUMA BAKMAYIN AMA BEN BIR BAYANKEN SENIN YURURKEN PANTALONUNU GORUYORSAM HIÇBIR FAYDASI YOK USTUNE UZUN BIR CEKET GIYMENIN...SELAMETLE CANLAR...

T Çevrimdışı

tgb86

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
fikirlerine saygı duyyorum kardeşim. günahsız kul olmaz ama inş Allah bizleri günahları en az olan kullarından eyler

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
İNŞ. ALLAH C..C GÜNAH İŞLEYİPTE TEVBE EDEN . GÜNAHLARDAN SAKINAN LARDAN EDER BİZLERİ. BU ARADA KARDEŞİM DEMEK İSTEDİGİ HERALDE KOT GİYİYOR DİYE CEKETİ KISA GİYİYOR . VE KOT DİZLERİNE KADAR BELLİ OLUYO BİLEKLERİNDEN BELLİ OLUYOR V.S. İŞTE ONLAR TESETTÜRLÜ DEĞİLDİR. Kİ AYAK BİLEKLERİNDEN KOL BİLEKLERİNE KADAR BAYANIN AVRET YERİDİR VE BUNLARIN BELLİ OLMAMASI GEREKMEKTEDİR. VÜCUT HATLKARI BELLİ OLUYO KOTLA O YÜZDEN ONUN TESETTÜRÜ SAGLIKLI DEĞİLDİR. ALLAH RESULU S.A.S. ÇIPLAKTIR DEDİKLERİNDEN OLMAZLAR İNŞ. ÇÜNKÜ ONLAR HELAK OLUCULARDIR. ALLAH ISLAH ETSİN

N Çevrimdışı

nushand

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
muhtererm kardesım ALLAH razı olsun cok guzel konuya degınmıssın .. ben bu tıp kapalıların ozumseyerek kapandıklarına ınanmıyorum kısa gıyınen yada ıman tahtsını acıpta yazın sokaklarda dolasan kardesşlerım varya aılesı ıstedgı ıcın kapanmıslardır ALLAH rızası ıcın kapanmıs olsalar zaten boyle davranıslarda bulunmazlardıı . RABBIMDEN ıstedgım onları islah etmesı ALLAHA EMANET OLUN SELAMETLE

O Çevrimdışı

OĞUZELİ

Üye
İslam-TR Üyesi
Sizlere katılıyorum ,açıkca beyanlarınızı okudum,paylaşımınızı inş herkes kaale alır diye ümit ediyorum.SELAM ve DUA ile kalın inş.

Üst Ana Sayfa Alt