Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hisset, Ya Sen Olsaydın?

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Karanlık bir oda. Tüylerin diken diken. Sorgudan geldin az önce. İmanından sordular sana... 'Vazgeç davandan, dön dininden bize katıl' dediler. Belki şirk işlemeni istediler. Her yerin sızı içinde, hisset işkence yaptıkları bedenini. Nidalarından kısılmış sesini. Hisset kan revan içindeki ellerini. Ayağa kalkacak mecalin yok. Hisset küfrün kokuşmuş hücrelerini, imdat dilenen kardeşlerinin, dua eden ve Kur'an okuyan cılız seslerini. Hisset sıcak yatağın yerine soğuk beton yerleri. Hisset Allahu Ekber deyip tekbir getiren esirleri. Hisset liğme liğme olmuş etlerini. Dua etmen gerektiği zamanlarda meşgulüm bahanesiyle duayı terk ettiğin, dünyaya daldığın o rahatlık ve saadet dolu dakikaların pişmanlığıyla hıçkırarak dua ettiğini. Allah yolunda vermediğin her infakın yüzüne kırbaç kırbaç indiğini.. Hisset sevdiklerinden ayrı belki de hiç suçun yokken tek başına bırakılmışlığını. Hisset Ümmetin sana sırtını döndüğünü. Hisset acizliğini ve çaresizliğini. Rabbin yardım etmezse unutulup gideceğini. Ve bak şeytan vesvese veriyor; ' Hani Rabbin nerede? Hani vaadi nerede? Kurtarmadı mı seni?' İstiyor ki inkar et ve sap onun gibi. Şimdi düşün ne kadar imanın? İşkenceye dayanan vücudun gibi imanın da dayanacak mı bu vesveselere? İraden sağlam mı bu kadar?
Ölüyor kardeşlerin... Gözlerin görüyor da engelleyemiyor ellerin. Kalbin buğuz içinde kafire. Ve sana yardıma koşmayan Ümmete. Kin kusacak vaktin yok henüz, ya kurtuluşa ereceksin ya da küfre düşeceksin. ' Sebat ver Ya Rab! Din üzere canımı al. İmanla döndür beni..' diyeceksin. Hiç bilir miydin haberlerde izleyip 'Allah yardım etsin' diyerek az sonra unuttuğun Suriyeli,Iraklı,Arakanlı kardeşinin yerinde olacağını. Bilir miydin bir gün senin de zulme uğrayacağını. Bilemezdin! Çünkü paylaşmadın daha önce onların acılarını, dualarında yer verecek kadar bile değer vermedin onlara.
Engel olmadın ki yapılan haksızlıklara, duyurmadın onların seslerini. Şimdi senin sesin kısıldı. Bekliyorsun değil mi, belki Ümmet uyanır diye?

'Sizden öncekilerin başına gelenlerin benzeri sizin de başınıza gelmeden Cennete gireceğinizi mi zannettiniz? Onlara yoksulluk ve sıkıntılar dokunmuştu ve şiddetle sarsılmışlardı. Öyle ki, Peygamber ve onunla beraber iman edenler: ' Allah'ın yardımı ne zaman gelecek?' demişlerdi. Bilin ki, muhakkak Allah'ın yardımı çok yakındır." (Bakara/214)

" Rabbimiz! Eğer unutursak ve hata edersek, bizi sorumlu tutma.

Rabbimiz! Bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme.

Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediğini de taşıtma.

Bizi affet, bizi bağışla, bize merhamet et. Sen, bizim Mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et." (Bakara/286)

Allahumme Amin...

Umame

Genç Muvahhide

Üst Ana Sayfa Alt