Haber Hurras Ed Din Grubu Lazkiye'de Rejim Mevzilerine Baskın Düzenledi

eL_Muhacir

İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur.
Yönetici
Frm. Yöneticisi


Hurras ed Din yapılanması Lazkiye'de rejim mevzilerine yönelik saldırı gerçekleştirdiğini açıkladı.

Hurras ed Din yapılanması Lazkiye'de rejim mevzilerine yönelik saldırı gerçekleştirdiğini açıkladı.

Geçen dönemde Suriye'de birden fazla muhalif oluşumun bir araya gelerek kurduğu ve El Kaide'ye olan yakınlığıyla bilinen Hurras ed Din grubu Suriye'nin Lazkiye ili kırsalındaki rejim mevzilerine yönelik saldırı gerçekleştirdi.

Hurras ed Din ve Ensaru't Tevhid gruplarının birleşmesinden sonra kurulan Şam el Ribat medya kurumu tarafından yapılan açıklamada, gruba bağlı savaşçıları Lazkiye kırsalındaki rejim mevzilerine baskın düzenlediği ifade edildi.

Çok sayıda rejim unsurunun öldürülüğünün ifade edildiği açıklamada, birçok silah ve mühimmatın da ele geçirildiği belirtildi.

Gruba bağlı medya organı, rejim mevzilerine yönelik gerçekleştirilen baskına dair görüntüleri de servis etti:Geçtiğimiz Mart ayında 10'dan fazla küçük grubun birleşmesiyle kurulan Hurras ed Din grubu, El Kaide'ye yakın bir oluşum olarak gösteriliyor.

Grup kısa süre önce yayınladığı bir açıklamayla, eski Cundu'l Aksa grubu üyeleri tarafından kurulan Ensaru't Tevhid yapılanmasıyla birleştiğini, bu çatı yapılanmanın isminin de Hilf Nusretu'l İslam (İslam'ın Zaferi İttifakı) olduğunu açıklamıştı.

Muhalif grup geçtiğimiz Mayıs ayında yaptığı bir açıklamayla da Hama ili kuzey kırsalındaki rejim mevzilerine yönelik saldırı gerçekleştirdiğini ilan etmişti.

Kaynak: Mepa News
 

Benzer konular

Üst