Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Hz. Muhammed'in (sav) Karikatürlerini Yayınlayan Dergiye Saldırı: 12 Ölü

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
...[/QUOTE]
Su satilik Akkoyunlarin yorumlarina bakin ...
"Bu saldırı eğer herhangi bir Müslüman anlayışın tezahürü ile yapılmışsa münafıklığın ta kendisidir, müsamaha gösterilmemelidir, aması maması olmaz. İslam bu değil! Bu kadar net! Benim anlayışımda bugün orada katledilen polis de bu sapık anlayışın kurbanı olmuş bir şehittir."

Allah bunlarin belasini versin ... bunlar ehveni-ser degil ... tamamen ser ...
aynı kişi şunlarıda demiş

Okan kardes kimin Cenneti veya Cehenemi müjedeledigi ile ilgilenmiyorum Selefi/Vahabiler Tekfircidir kendinden olmayan hickimseye yasam hakki tanimayan Sahabe Türbelerini yikan bu alcaklar gözümde Müslüman degil Kafir ve Münafiklardir. Benim dert ettigim konu Avrupada yasayan 10 Milyona yakin bircogu Barisci Müslümanin Selefi/Vahabi sapkin zihniyeti yüzünden zor durumda kalmasidir. Almanyada Türk Camiileri Selefilerin Camiilere gelmelerini yasakladi cok dogru bir karar bu Almanlarda bunu olumlu karsiladi bunun yaninda Avrupada toplum disina itilmis Türk Genclerinin beynini yikayip bir Suc Makinasi haline getiriyorlar Türklere önyargili olan Avrupa Medyasida mal bulmus magribi gibi atlayip iste Müslümanlar iste Türkler böyle diye Haber yapip önyargi ve Islamafobiye katki sagliyor

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
...

Okan kardes kimin Cenneti veya Cehenemi müjedeledigi ile ilgilenmiyorum Selefi/Vahabiler Tekfircidir kendinden olmayan hickimseye yasam hakki tanimayan Sahabe Türbelerini yikan bu alcaklar gözümde Müslüman degil Kafir ve Münafiklardir. Benim dert ettigim konu Avrupada yasayan 10 Milyona yakin bircogu Barisci Müslümanin Selefi/Vahabi sapkin zihniyeti yüzünden zor durumda kalmasidir. Almanyada Türk Camiileri Selefilerin Camiilere gelmelerini yasakladi cok dogru bir karar bu Almanlarda bunu olumlu karsiladi bunun yaninda Avrupada toplum disina itilmis Türk Genclerinin beynini yikayip bir Suc Makinasi haline getiriyorlar Türklere önyargili olan Avrupa Medyasida mal bulmus magribi gibi atlayip iste Müslümanlar iste Türkler böyle diye Haber yapip önyargi ve Islamafobiye katki sagliyor

Her şeyi geçtim bu zat bu kadar kişi hakkında atıp tutmuş, hesabını nasıl verecek?

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Embedded media from this media site is no longer available

video koymamış kimse. ben koyiyim o zaman

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Arkideş maslahatçılardan :

herşeyi de komplo vs yorumlamak da dogru değil.. adamlar islam a hakaret içeren karikatürler yayınlamıslardı... böyle bir şey açıkcası bekliyordum tam da düşündüğüm gibi yine cahilce bir karşılık verildi.. bundan en çok zararı maalesef avrupa da yaşayan müslümanlar görecek... avrupa nın işi gücü kalmadı islam düşmanlıgı tezgahı mı kuracak ? kimseye faydası olmayan bir şey bu.. avrupalılar faydası olmayan bişiye yeltenmezler​

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Arkideş maslahatçılardan :

herşeyi de komplo vs yorumlamak da dogru değil.. adamlar islam a hakaret içeren karikatürler yayınlamıslardı... böyle bir şey açıkcası bekliyordum tam da düşündüğüm gibi yine cahilce bir karşılık verildi.. bundan en çok zararı maalesef avrupa da yaşayan müslümanlar görecek... avrupa nın işi gücü kalmadı islam düşmanlıgı tezgahı mı kuracak ? kimseye faydası olmayan bir şey bu.. avrupalılar faydası olmayan bişiye yeltenmezler​

Tezgahın alasını 11 eylül den beli kurup kurup yutturuyorlar zaten millete :)

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

[/QUOTE]

"Selefi/Vahhabiler tekfircidir" demişsin
Bir kere her Selefi Vahhabi değil bunu öğren
ikinci olarakta "Bir Selefi olarak söylüyorum" tekfirci felan değiliz. Rasulullah'ın izzetini muhafaza eden kişi ister Maturidi ister Eş'ari isterse Selefi olsun zerrece farketmez benim nezdimde kahramandır.
Bizede nereden öğrendiğin az çok belli olan iftiralarda bulunup "Kafir ve münafık" diyerek, tekfirciliğin dibine vurmanda ayrı bir komedi
Derdettiğin konu ise Avrupada yaşayan Müslümanlar.
Elbetteki Müslümankarın maslahatı önemli peki ya Rasulullah'a yapılmış olan hakaret?
Alman'yada Türk camileri Selefilerin camiye gelmesini yasaklamış. Halbuki bizim mescidlerimize boynunda haçı ile Hristiyan bile girebilir. Hem Rasulullah münafıkları bile Mescidinden atmamıştı.
Almanlarda bu durumdan memnun olmuş, Allah aziz kitabında buyuruyorki "Sen onların dinlerine uymadıkça Yahudi ve Hristiyanlar senden razı olmazlar", Peki Almanlar bu durumdan neden memnun oldu sence?
Türk gençlerini suç makinası haline getirmeye gelince
Evet biz bütün Müslüman gençlerin Rasulullah'ın öcünü almasını isteriz. Bu hareketi suç sayan ise kafirlerin yaptığı kanunlardır, normalde bu iş İcma ile suç değildir.
Sonra sana göre Muhammed bin Mesleme bir suç makinasımıydı?

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tezgahın alasını 11 eylül den beli kurup kurup yutturuyorlar zaten millete :)

Eğer 11 eylüle ABD tezgahı diyorsan bunu açıkça söyleki senin ne düşündüğünü bilelim.
Aynı şey Rasulullah'ın intikamını alanlar içinde geçerli bunun bir tezgah olduğunu düşünüyorsan eğer açıkça yaz

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin

"Selefi/Vahhabiler tekfircidir" demişsin
Bir kere her Selefi Vahhabi değil bunu öğren
ikinci olarakta "Bir Selefi olarak söylüyorum" tekfirci felan değiliz. Rasulullah'ın izzetini muhafaza eden kişi ister Maturidi ister Eş'ari isterse Selefi olsun zerrece farketmez benim nezdimde kahramandır.
Bizede nereden öğrendiğin az çok belli olan iftiralarda bulunup "Kafir ve münafık" diyerek, tekfirciliğin dibine vurmanda ayrı bir komedi
Derdettiğin konu ise Avrupada yaşayan Müslümanlar.
Elbetteki Müslümankarın maslahatı önemli peki ya Rasulullah'a yapılmış olan hakaret?
Alman'yada Türk camileri Selefilerin camiye gelmesini yasaklamış. Halbuki bizim mescidlerimize boynunda haçı ile Hristiyan bile girebilir. Hem Rasulullah münafıkları bile Mescidinden atmamıştı.
Almanlarda bu durumdan memnun olmuş, Allah aziz kitabında buyuruyorki "Sen onların dinlerine uymadıkça Yahudi ve Hristiyanlar senden razı olmazlar", Peki Almanlar bu durumdan neden memnun oldu sence?
Türk gençlerini suç makinası haline getirmeye gelince
Evet biz bütün Müslüman gençlerin Rasulullah'ın öcünü almasını isteriz. Bu hareketi suç sayan ise kafirlerin yaptığı kanunlardır, normalde bu iş İcma ile suç değildir.
Sonra sana göre Muhammed bin Mesleme bir suç makinasımıydı?
[/QUOTE]
Kardeşim; kişileri karıştırmışsın. Başkaları böyle diyor diye siteye yazı alıntılamışlar, sitedeki kardeşler böyle demiyor yoksa. Yazıyı en baştan bakarsan durumu anlayacaksın.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Eğer 11 eylüle ABD tezgahı diyorsan bunu açıkça söyleki senin ne düşündüğünü bilelim.
Aynı şey Rasulullah'ın intikamını alanlar içinde geçerli bunun bir tezgah olduğunu düşünüyorsan eğer açıkça yaz
Öyle bir şey düşündüğü yok kardeşim, yazıların zahirini alıp meseleyi anlamadan yazmayın.

leyligöz Çevrimdışı

leyligöz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
11 eylul sabrın mukafatının başarısıydı

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Öyle bir şey düşündüğü yok kardeşim, yazıların zahirini alıp meseleyi anlamadan yazmayın.

Kusura bakma, ancak meselenin başı/sonu sitede olmayınca ortaya pekte hoş bir görüntü çıkmıyor.
Sıhhatini bilmem ama "Her insan kendini kurtaracak bir ameli vardı" diye bir söz duymuştum.
Allah biliyor, en çok güvendiğim amelim "Allah için sevgi, Allah için buğz" amelidir. Ve Rasulullah'a olan sevgimdir, bu sebebden ölçüyü kaçırmış olabilirim. Kardeşler haklarını helal etsinler