Hz.yusuf (a.s) Demokrasiyle Alakası Yoktu.o Allah'in Peygamberiydi...

KavaFiL

Bir kişiyi kurtarmak için çabalayınız..
Üye
Yusuf Aleyhisselam’ın melikin yanında tam ve gerçek anlamda bağımsız bir durumu ve dokunulmazlığı vardı. Allah-u Teala şöyle buyurur:
"Onunla konuşunca şöyle dedi: Sen bugün bizim nezdimizde önemli bir mevki sahibisin, eminsin." (Yusuf/54)
Ona, tam bir hürriyet verilmişti. Allah-u Teala şöyle buyurur:
"İşte böylece o yerde Yusuf'a iktidar verdik. O, orada dilediği yerde konaklardı." (Yusuf/56)
Ne yaparsa yapsın, ona karşı çıkan, onu hesaba çeken, yaptığı şeylerde onu gözetleyen kimse yoktu... Bugün tağutların yanında bakanlık görevini üstlenmiş olan rezillerin durumu acaba böyle midir ? Yusuf'ta Aleyhisselam olduğu gibi tam bir bağımsızlıkları ve dokunulmazlıkları mı var? Bakan, baş tağutun işlerine burnunu soktuğunda, ona muhalefet türünden bir şey yaptığında, liderin çizgisinden ya da melikin dininden çıktığında acaba durumu ne olur? Onlara göre bakan, melikin ya da derin devletin siyaseti için bir hizmetçidir. Onun emirlerini emreder, yasakladıklarını yasaklar. Onun, Allah-u Teala ' nın emirleri ve dini konusunda dahi olsa , melikin emirlerine ya da anayasasına karşı çıkma gibi bir hakkı asla bulunmamaktadır! Yusuf Aleyhisselam’ın durumunun da günümüz rezillerinin durumu gibi olduğunu iddia etmek, şüphesiz büyük bir iftira ve Allah'u Teâla'nın, Yusuf Aleyhisselam hakkındaki tezkiyesini yalanlamadır.
Ebu Muhammed el-Makdisi
 

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Yönetici
Admin
Frm. Yöneticisi

muhammed bin ali

New member
Üye
Bugun Seyh Makdisi nin bu konu ile alakali uzunca kismini facede denk geldi okudum Allah razi olsun kisimlara ayirarak cok guzel aciklamis. Ardindan cubbelamin sitesi denk geldi orada ayni konuyu ele alip aciklamislar ve iki yaziyi ele alip dusundum ve belamlarin insanlarin kafasini nasil karistigini acikca gormus oldum.
Rabbim bize imani sevdirsin, iman dan sonra kufre dusmeyi atese atilmak gibi gostersin .
Allahumme Amin
 
Üst