Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü İbn Teymiyye'ye İsnad Edilen ''Kabir Ehli Diri Olanı İşitir, Cevap Verir, Dua İsteyenlere Dua Eder'' İddiası Doğru mu?

hüseyinedip Çevrimdışı

hüseyinedip

الحَمْد لله
İslam-TR Üyesi
Es-Selâmu Aleykum. Bununla alakalı aynı konuya ulaştım fakat yoruma kapatılmıştı.Yeni başlık açtım, dilerseniz kapatabilirsiniz.Ortalıkta Selefi-vahhabi kavramlarıyla sahih islam inancında olan muvahhidleri hedef alan şahsiyetler mevcut. Ben İmam İbn Teymiyye ve İbn Kayyım'ın kitaplarından bu mesele ile alakalı söylediklerine baktım, isabetli, olması gerekeni yazmışlar. Fakat şu iki video ve arapçaları ile çevrilmesini size sunmak istedim.Bu hususta ilminize muhtacım.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam we rahmetullahi we berakatuh Kardeşim ;

Muvahhid mucahid şeyhu'l İslam İbn Teymiyye rahimehullah tasavvuftaki şirk akidelerle nasıl mucadele ettiği ve bu sapıkların yüzünden zindanlarda yattığı malumdur. Çok eski tarihlerden beridir İbn Teymiyye gibi muvahhidlerin eserlerini tahrif ederek piyasaya sürenler oldukça fazladır.
Söz konusu meselelerde Şeyhu‎‌‌‌'l İslamların akideleri sabittir. Aşağıya videoyu youtube koyan sapkının bir diğer videosuna bakarak bu videoları da değerlendirmiş olacaksındır.

-----------------------------------------

SAPIKLARA İBN Teymiyye REDDİYEsi

hüseyinedip Çevrimdışı

hüseyinedip

الحَمْد لله
İslam-TR Üyesi
SubhanAllah bu nasıl bir saptırmadır ! Allah Subhânehû bunları kahretsin, rezil etsin.Denk gelen her mahatap alan Müminlere bu videolarını atıyorlar, ayet verip parantez açarak tevili bile hayrette bırakıyorlar.Vallahi yazık, bu ahmak sûfîler en azından dürüst olsunlar.

Hocam Allah Subhânehû ve Teâlâ sizden râzı ve memnun olsun. Bana bu imamlarımızın bâtıl rivayet ve reylerin yazılı olmadığı, müdahale edilmediği eserlerine nasıl ulaşmam gerektiği hususunda tavsiyeniz nedir? Umarım her basılan eserde bu iftiralar mevcut değildir.

Üst Ana Sayfa Alt