Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü İbni Teymiyye Külliyatının İçeriği Nedir?

I Çevrimdışı

ibni abbas

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum.

İbni Teymiyye külliyatı diye bir eser var.9 cilt.bu eserin içeriği nedir? fıkıh meseleleri mi yazıyor?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam we rahmetullah;

Bu 9 ciltlik İbn Teymiyye kitabı, İbn Teymiyye'nin Mecm'uatu'l- Fetâva isimli 35 ciltlik kulliyatının Türkçeye çevrilebilmiş (Tevhid yayınları, yarım kalmış) olan bir parçasıdır.
İçerisinde akide, iman, fıkıh, tasavvufi ve Şia konulara reddiye gibi meseleler mevcuttur.
İnşeAlah Feyzullah Birışık (Polen - Karınca yayınları) bu kulliyatı Türkçeye kazanduracağı haberini almıştım. Sanırım 1-2 yıl içerisinde yetişecektir.

I Çevrimdışı

ibni abbas

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hocam 9 ciltlik kısmını şimdi alsam mı,yoksa bekleyip polen yayınlarından çıkacak olan tam tercümeyi mi alsam? Polen yayınları sıfırdan tercüme edecektir, öbür türlü yani bu dokuz ciltten itibaren edecek olsalar şimdi bu dokuz cildi alırdım, sonra da geri kalanı alırdım :)

Hocam fıkıh konularını bir klasik fıkıh kitabı gibi mi işliyor? Mesela namaz konusu her bir arada yazıyor değil mi? Bu dokuz ciltte namaz ve oruç fıkhını yazıyor mudur acaba?

Üst Ana Sayfa Alt