Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ibret Verici Hikaye

cascade Çevrimdışı

cascade

Üye
İslam-TR Üyesi
Yaşlı kadın boylu boyunca uzanmıştı sedyeye...Keskik kesik nefes alıyor ve ölümle hayat arasında gidip geliyordu...İşte bu hayatta kalma mücadelesiydi,kadının can tatlıdır tanımına uygun yaşam savaşı vermesi...
Belki de hani derler ya ömrü gözülerinin önünden film şeridi gibi geçmekteydi...Yaptığı güzelllikler,kötülükler,haksızlıklar vs...
Kapının önünde duran taksici getirdiği yaşlı hanımın bu duruma nasıl geldiğini heycanlı heycanlı anlatırken;korkudan ve şaşkınlıktan boncuk boncuk terlemesi dikkatlerden kaçacak gibi değildi doğrusu:
"Teyze karşıya geçerken,birden bire yanına orta yaşlarda bir bayan yanaştı...Tartışmaya başladılar,teyzeye kızdığı bu bayanın her halinden belliydi...Sonra teyzeyi hızlıca itti bu bayan,teyze ise birden bire galiba kalp krizi falan geçiyordu,yüzü bir acayip oldu.Eee haliyle o bayan korktu ve kaçtı,hemen teyzenin yanına geldim ama teyzenin bilinci yerinde değildi,sadece şunu duydum dilinden:
"ANNEM AFFET BENİ!!!
Taksici sustu bu kelimeden sonra,sustu ve gözleri uzağa daldı belli ki olaydan çok etkilenmişti.O sırada hemşire yaşlı kadının bulunduğu odadan çıktı ve hararetli bir şekilde doktora bağırmaya başladı:
"Doktor bey koşun koşun hastayı kaybediyoruz!"
Doktor içeri koşarak girdi...Artık belliydi ki yaşlı teyze son nefeslerini vermek üzereydi...Ağzında bulunan solunum aletini az da olsa aşağı indirerek şu sözleri fısıldadı belki de tüm gençlere ders vermek istercesine:
"Yıllar önceydi,yıllar önce...Aynı yerdeydi eşim ve ben...Annem çok ama çok yaşlıydı gidecek bir yeri yoktu.Ama biz umursamadık,kızım evladım diye peşimden geldi,bende ittim annemi ittim yere düştü zavallıcık sonra komşumuz görüp,annemi evine almış,ama annem uzaklamadan öldü...Cenazesine bile gitmedim,işte şimdi beni orada iten öz be öz kızımdı,KIZIMMM!!!
Yaşlı kadın bunları söyledikten sonra gözlerini pişmanlıkla bu hayata kapadı...Gerçeklere kapalı olan gözleri son deminde açılmadan bu dünyaya ebediyyen kapalı kaldı!!!
Vesselam

Üst Ana Sayfa Alt