Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Içimdeki Hüzün'e...

hifa Çevrimdışı

hifa

Üye
İslam-TR Üyesi

Hüznün adında Eylül.
Bir gül tadında Eylül.

hüzün,esmer bir gözyaşıydı minik avcumdaki çizgilerde volta atan,ömrümde gezinen... hayallere uzanan yollar zorlu, ve sevda denen, ağlamaklı bir sızı, avuç dolusu kurak mezar toprağıydı... özlem kuşatırken beynin her köşesini, sorular derin bir buhrana sevk ediyor ve sükut... kalbi parçalamak pahasına sükut, diyordum...
odamın loş kuytusunda kollarım kendi vücudumu sarmalarken, yalnızlığın ağır kokusu bana eşlik ediyordu. aynadaki yansımama değdi bakışlarım. omzuma dökülen saçlarım...sevgi, sevilenin her haline hayranlık duymaktı... sevdiğimin parmakları bu hayranlıkla gezinmeliydi saçımın kıvrımlarında... seviyorsa,tutkuyla sevmeliydi... ezbere bilmeliydi yüzümün tüm çizgilerini... yine de her seferinde ilk kez görüyormuşçasına doyamadan bakmalıydı. bil bakışlarımın anlamını ve bileyim tüm sırlarını sevgili! senin bile tanımadığın "sen"i, ben çıkarayım ortaya... en iyi ben tanıyayım ve beni en iyi tanıyan ol... ayaklarının dibinde oturup,kollarım bacağına dolanmışken başım dizine düşer...en fazla o an efendim olursun... hükmün sevdama geçer söz olur...
her hareketimi ender bir hadiseymişçesine takip etmeli...sayfalar dolusu yazmalı...beni...bana...benim için...benimle... oturmamı, gezmemi, su içişimi... yazarken arada durup başımı sol yana eğerek düşündüğümü fark etmeli ve yazmalı... her ayrıntıyı... hoş değil midir sevgilinin her hareketi... bu tutkuyla bağlanmalı...
onun yanındayken korkutmamalı beni hiçbirşey...dünyaya meydan okuyabilecek gücü ondan almalıyım...varlığının verdiği güven,cesaretim olmalı... yine de en kızgın anında bile merhameti görmeliyim gözlerinde...
ve "sevmek" kelimesinin bütün anlamlarını dolu dolu yaşayarak sevmeliyim... aynı hayranlıkla... yüzüne bakınca aşktan gözlerim dolmalı, bu sızıyla ellerine küçük öpücükler kondurmalıyım... benim gözümle bakıldığında ondan güzeli olmamalı ve bu güzellikten yorulduğumda başımı omzuna bırakıp gözlerimi kapatarak kokusunu içime çekmeliyim..."şükürler olsun" diyerek gözlerimi açıp baktığımda ona yeniden aşık olmalıyım...
sözlerle tüketmemeli...yaşamalı bu sevdayı...tut elimden,yürüyelim bir ömür sevdiğim...

Nihade...

hifa Çevrimdışı

hifa

Üye
İslam-TR Üyesi
Bende sana senin bu güzel yazin icin tesekkür etmek istemistim :ahim +1

Üst Ana Sayfa Alt