Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Kaynağı Belirsiz Dualar Okumak Şirke Sokar mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm.

İnternette ilim öğrenmek için çeşitli dualar var bunların sıhhati hakkında kesin bilgi yok fakat aralarından bir duayı 1-2 kere okudum ilk gün büyük ihtimal sahih rüya gördüm. Buna karşın yapacağım iş hayırlı mı değil mi diye öğrenmek için 7 gün istihareye yattım ama ne bir his duydum ne bir rüya ne de bir renk gördüm. Hadislerde geçen ilim dualarını da okudum olmadı. Bu yüzden ilk günden işe yarayan kaynağı belli olmayan duayı etmek istiyorum ama bir yandan da şirk koşmaktan korkuyorum. Ne yapmam lazım? İstihareye yatmak ve Kuranda ya da Hadiste geçen duaları okumak istemiyorum çünkü işe yaramayınca moralim bozuluyor ve bir daha iflah olmayacağımı düşünüyorum.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
işe yaramayan birşey varsa oda sizsiniz,eksikliği kendiniz de arayın güllük gülistanlık içinde bir hayat yaşayıp,adam akıllı müslümanlığı bile gereği gibi yaşamaktan bile acizken nasıl olur da,ALLAH'tan bir bekletiniz olur ?

Bir hadisi şerifte
Yediği haram,içtiği haram,giydiği haram olan birinin duasını ALLAH nasıl kabul etsin buyuruyor ?

Yahu bizden daha hayırlı olan bir zümre dara düştüğü halde,yok benim gayb aleminden kalp gözüm vs açılmıyor demek ne ya ?

Yoksa siz; sizden önce geçenlerin durumu başınıza gelmeden cennete girivereceğinizi mi sandınız? Onlara öyle yoksulluk, öyle sıkıntı gelmiş ve sarsıntıya uğramışlardı ki, nihayet Peygamber ve beraberindeki mü'minler: Allah'ın yardımı ne zaman? diyordu. Bilesiniz ki, Allah'ın yardımı pek yakındır. (bakara 214)

yahudilerin peygamber (a.s) üç soru sormaları üzerine,yarın gelin cevaplayayım dediği vakit 40 gün vahiyden kesildi, ta ki kehf suresinden bir iş yapacağın vakit inşaALLAH de ayeti inene kadar !

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
işe yaramayan birşey varsa oda sizsiniz,eksikliği kendiniz de arayın güllük gülistanlık içinde bir hayat yaşayıp,adam akıllı müslümanlığı bile gereği gibi yaşamaktan bile acizken nasıl olur da,ALLAH'tan bir bekletiniz olur ?

Bir hadisi şerifte
Yediği haram,içtiği haram,giydiği haram olan birinin duasını ALLAH nasıl kabul etsin buyuruyor ?

Yahu bizden daha hayırlı olan bir zümre dara düştüğü halde,yok benim gayb aleminden kalp gözüm vs açılmıyor demek ne ya ?

Yoksa siz; sizden önce geçenlerin durumu başınıza gelmeden cennete girivereceğinizi mi sandınız? Onlara öyle yoksulluk, öyle sıkıntı gelmiş ve sarsıntıya uğramışlardı ki, nihayet Peygamber ve beraberindeki mü'minler: Allah'ın yardımı ne zaman? diyordu. Bilesiniz ki, Allah'ın yardımı pek yakındır. (bakara 214)

yahudilerin peygamber (a.s) üç soru sormaları üzerine,yarın gelin cevaplayayım dediği vakit 40 gün vahiyden kesildi, ta ki keyf süresinden bir iş yapacağın vakit inşaALLAH de ayeti inene kadar !
Haklısınız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt