Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İlmi Konu İlk Türk Kimdir ? Bulundu !

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
İLK TÜRK KİMDİR? BULUNDU!

1694857648550.png
Ben Türk olarak kendimi biliyorum , benim daha öncem babam, babamın daha öncesi dedem , dedem de kendi babasını der uzar giderdi bu bayrak yarışı.

Yani sizlerin vereceğiniz tüm isimlerin mutlaka babası olacaktır ! Kimse uzaydan gelmedi. İlk Türk eğer ufo'lu değil ise, Sonuçta her ırkın orjin babası ADEM (a.s)'dır.
Adem (a.s.)'dan başlayan insanlık tarihi çoğalmış ve babaları aynı şahıs olmasına rağmen bulundukları bölgeler veya isimleriyle adlandırılarak farklı ırk isimleriyle anılır olmuşlardır. Oysa her farklı ırkın babası aynı kişi idi.
Bu konuya misal verecek olursam ;

İbrahim (a.s.)'ın oğlu İshak, İshak oğlu Ya'kub (a.s.)'un 12 oğlundan en büyük oğlu "Judo veya Yahuda"dır.

Ya'kub (a.s.)'ın 12 oğlu ve soyuna benu İsrail (İsrailoğulları) denildiği gibi, Yahuda'nın ismine izafeten Yahudi denirdi. Yahudi ülkesinin sakinlerine de Yahudi denilmiştir.

Konuştukları dil olan İbranice ise ;

İbrânî: Konuştukları dil olan İbranice ise, "İbrî" veya "Hibrî" kelimelerinden gelmektedir. Bu kelimeler, M.Ö. 15 - 14. yüzyıllarda Filistin'de görülen göçebe bir kabîlenin adıdır.
Şimdi Muhammed (s.a.v.) gelirsek ;
O da yukarıda adını zikrettiğimiz İbrahim'in oğlu olan İshak (a.s.) gibi, İbrahim (a.s.) diğer oğlu olan İsmail (a.s.) soyundan gelmektedir.
Yani Yahudiler (Museviler) İshak (a.s.)'dan , müslümanlar ise İsmail (a.s.)'dan gelmektedirler. İkisinin de genetik babası İBRAHİM a.s.dır .
Yahudiler ve Hıristiyanlar, Hanif olan İbrahim (a.s.) paygamberliğini duyduklarından, onun neslinden gelmekle övünmeye çalışmışlar fakat Rabbim bunu şirk koştukları için REDDETMİŞTİR.
Yahudiler Yakub (a.s.) soyundan gelmelerine rağmen dedesi İbrahim (a.s.)'a kendilerini yamayarak övünme içerisinde bulunmuşlar ve Allah (c.c.) tarafından yalanlanmışlardır :

- Ey Kitab ehli! İbrahim hakkında niçin tartışıyorsunuz? Oysa Tevrat da, İncil de ondan sonra indirilmiştir. Siz hiç düşünmüyor musunuz?
- İşte siz böylesiniz. Haydi biraz bilginiz olan şey hakkında tartıştınız, ya hiç bilginiz olmayan şey hakkında niçin tartışıyorsunuz? Allah bilir, siz bilmezsiniz.
- İbrahim, ne Yahudi, ne de Hristiyandı; fakat o, Allah'ı bir tanıyan dosdoğru bir müslümandı, mUşriklerden de değildi. (Âl-i İmran 65-67)

Allah (c.c.), İbrahim (a.s.)'ın tevhid (hanif) dini üzerine olması, ehl-i kitab için ise "sizler gibi (yahudi ve hırıstiyanlar) müşrik değildi" diyerek oğlunun soyundan gelmelerine rağmen, sonradan gelen dini tahrif ederek muşrik olduklarını, Tevrat ve İncil'inde İbrahim'in tevhid dininden sonra geldiğini, sizler gibi muşrik olmadığından sizinle bir bağının olmadığını bildirmiştir.

Bu durum aynı, Nuh (a.s.)'ın suda boğulan muşrik oğlunun kurtulması için Allaha yalvarıp, "O benim ehlimdendir" demesine Rabb'imiz ise "muşrik olmasından dolayı soyundan sayılmadığını bildirmiştir. Bu durum Kur'an-ı Kerim'de şöyle anlatılır :

Rabbim Hud suresinde şöyle buyurmuş :
"Allah tarafından denildi ki: "Ey yeryüzü suyunu yut! Ey gökyüzü! sen de suyunu kes! Ve sular çekildi. Emir yerine gelmiş oldu. Gemi de Cudi dağı üzerine oturdu. O zalim kavme böylece dünyadan uzak olun denildi.
Nuh Rabbine niyaz edip dedi ki: "Ey Rabbim! Oğlum benim ehlimdendi, senin vaadin de elbette haktır ve gerçektir. Ve sen hakimler hakimisin."
Allah: "Ey Nuh! O kesinlikle senin ehlin (âilen)'den değildir. Çünkü O salih olmayan bir amelin sahibidir. Hakkında bilgin olmayan bir şeyi benden isteme! Ben, seni, cahillerden olmaktan sakındırırım."
Nuh: "Ey Rabbim! Ben bilmediğim bir şeyi istemiş olmaktan dolayı sana sığınırım. Sen beni bağışlamazsan, bana merhamet etmezsen ben husrana uğrayanlardan olurum." (Hud 44 - 47)

Ayette de gördüğümüz gibi, hayatta olan öz evladının boğulup ölmemesi , kurtulması için o benim ailemden deyip Allah'dan yardım isteyen bir peygambere, Allah (c.c.) Din bağı olmayınca kan bağının bir önemi kalmıyor ve onu ehlinden olmadığını bildiriyor !
Rabbim onun kendi ırkından , babayla oğulun din farkından dolayı aile bile saymamaktadır.
İslam bu din farkından dolayı babayla oğulu birbirine mirascı-varis bile yapmaz!

ALINMASI GEREKEN DERSLER :

1-Her ırk farklı farklı da olsa, o ırkın son kişisi Adem (a.s.)'dır.
2-Kişi ırkını sevebilir. Bu sevgisi ırkının İslam'a bağlılığından kaynaklanır.
3-Irkı değerli kılan kabul edip yaşadığı (inancı) dindir.
4-İnancı şeriatten kaynaklanmıyorsa babayla oğul bile aynı soydan sayılmaz.
5-Sahih inanca sahib olmayan dedeler (atalar) ile övünülmez.
6-Hiç bir akıl sahibi kişi ırkını seçmemiştir. Dünyaya gelirken kendisine hangi ırktan doğacağı sorulmamıştır. Kendi elimizde olmayan bir şeyle övünmemiz abesle iştigaldir. Allah katında aklımızı kullanarak kendi irademizle iman edip yaşadığımız inancımızın değeri vardır ve ona göre değerlendirileceğiz..

1694857610725.png

Kemal'istlerin Kendi Eserlerinden Küfür Akideleri - MASON POZU - (ATAPUT)

MASON POZU

MASONUM !

Atatürk Beyoğlu’ndaki Vedatas Mason Locasına nasıl götürüldü? Orada neler yaptı?
Atatük’e kimler, ne zaman 33. derece masonluğu teklif ettiler?
Çocuk Esirgeme Kurumu ambleminde görülen Sion Yıldızı Atatürk’e nasıl ulaştırıldı? Atatürk’ün tepkisi ne oldu?
Kimler Atatürk’ün birçok fikir ve davranışlarının masonluğa uygun olduğundan bahsetmiştir?
“Yurtta Barış, Cihanda Barış” bir mason düşüncesi miydi?
Atatürk’ün hizmetçisi Cemal Grada ve eski Van Milletvekili İbrahim Arvas, Atatürk ve masonlar konusunda hatıralarında neler anlattılar?
Atatürk “mason olmuştum” dedi mi?
Masonlar tarafından Atatürk’e “fahri başkanlık” önerildi mi?
“Bir gün bir arkadaşım beni alıp, Beyoğlu’ndaki mason cemiyetine götürdü. Daha ne olduğunu bile anlayamadan kendimi cemiyetin içinde buldum. Mermer merdivenlerden büyük bir salona indik. Orada yüzlerini göremediğim bir takım kişiler vardı. Bizi buyur edip oturttular, kahveler sundular, hal hatır sordular. Orada fazla kalmadık, tekrar merdivenlerle daha da aşağıya indik. Bir öncekinden daha geniş bir salonda bulduk kendimizi. Salonda büyük bir kalabalık toplanmış, kılıçlı bir tören yapılıyordu.
Bu işleri daha önceden bildiğini anlatıyordu. Kılıçların arasından geçip, kutsal bir kitaba el bastık. Bütün bunlar olup bittikten sonra dışarı çıktık...” Atatürk bu olayı ne zaman yaşadı?

Napolyon Bonapart
napolyon-bonapart.jpg

George washington
1694856771090.png

Karl Marks
33-%C3%BCnc%C3%BC-derece-mason-nizam-duru%C5%9Fu_1093358.jpg

Salomon Rothschild
30357

Vladimir Ilyiç Lenin

30358

Lenin'in ailesi. 1879'da çekilmiş fotoğrafta 9 yaşındaki Lenin en sağda yer almış. Babasının verdiği "Nizam vaziyeti" (sağ elin sol göğüs üstüne konulması)pozu ise oldukça dikkat çekicidir.
30359

30360

30361

MUSTAFA KAMAL'İN ATAPUT'LUĞUNUN DELİLLERİ

KENDİ ESERLERİNDEN KÜFÜR SÖZLERİ

m. Kemal'in İslam Aleyhindeki Akıl almaz Sözleri (Belgeler İle)

Musluman Kaynaklarıyla Kemal :

MUSTAFA KEMAL GERÇEĞİ

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
Kemal'istlerin Kendi Kaynaklarından Küfür Akideleri (VCD)

CAN DÜNDAR, ATAPUT'U(nu) DEŞİFRE ETTİ

İsrailde Ataput Anıtı ve Kemalin Soyu

Mustafa Kamal'in Kur'anı Türkçeye Çevirtme Amacı?

M.KEMAL HAKKINDA SÖYLENİLENLER
Kaynak: Islam-Tr.Net - islami filmler, islami kitaplar, islami programlar, islami sohbet https://www.islam-tr.org/showthread.php?t=11836

ATATÜRK’ e

Hiç kimsenin ağzından , ne babam , ne annemden ,
Senden büyük bir varlık adını duymadım ben .

Beynime sığabilsen , seni anlasam biraz ;
Çünkü seni tarih te , ozan da anlatamaz.

Öyle istiyorum ki , sen bir tablo oluversen ,
Bütün hakikatinle içime doluversen ,

İçsem büyüklüğünü günlerce gözlerinden
Günlerce güneş gibi ruhumda kaynasan sen !...

Sana güneş mi desem , Tanrı mı desem sana ?
Ey Atam , kıvılcımlı gözlerinle bak bana.

Önünde eriyerek ışığına kanayım,
Beyaz bir çiçek gibi nurunla yıkanayım..

Göğsümü gere gere nasıl ufka haykırmam ,
Çünkü bütün dünyada en büyük insan “Atam” .

Yusuf Öner

Cumhuriyet’in Şeref Kitabı
İşaret yayınları
1993 baskı sayfa 43

ONUR DESTANI

Selanik’ten yüceldi ilahların bir eşi ;
Doğuşuyla kararttı gökte sanki güneşi ..

Türklüğü o kurtardı bir muhakkak ölümden ,
Ve böylece kurtuldu en büyük “hak” ölümden
….
Yüce Atam Samsun’da kısa bir zaman durdu,
Erzuruma Sivasa gitti , kongre kurdu .

Kurtarmalıydı vatan ..Doğruydu.. Fakat nasıl ?
İşte bu konuşuldu kongrede muttasıl .

Bütün millet bir olup sarılmalı silaha ,
Kurtulmak , kurtarmakta hacet yoktu ALLAH!a !

M. Özdemir Ağat

İşaret yayınları
1993 baskı sayfa 49

ATATÜRK – CUMHURİYET

Bin dokuz yüz yirmi üç , yirmi dokuz ilk teşrin ,
Cumhuriyet kuruldu , hakkımız bayram yapmak .
Ey gökteki melekler , siz de göklerden inin ,
Yılda bir borcunuzdur , Cumhuriyete tapmak.
Remzi Kaygulu

İşaret yayınları
1993 baskı sayfa 53

ATATÜRK ve CUMHURİYET

İçten gelen hislerle seslerle söylüyorum ,
bir Atatürk uğruna dünya yansın diyorum
Dumlupınar yarattı , ruhları yeni baştan
Her Türk kuvvet alıyor ruha doğan o baştan .
Cumhuriyeti kurdu Türk’ün kutsal elinde ;
Yaratmak , işte budur , Allahların dilinde.
Kalbimin bahçesinden , gül dereceğim
Her yıl cumhuriyetin yoluna sereceğim

Mahir Abdumlu

İşaret yayınları
1993 baskı sayfa 51

HEYKELİN KARŞISINDA

Ufukta sonsuzluğu çizen kudretli bir el
Göklere yükseliyor ilah gibi bir heykel ,
Bu varlığın önünde bir dakika dize gel
Bu taş daha kutsaldır o kabenin taşından

Leman Çiçekdağı

İşaret yayınları
1993 baskı sayfa 25

S Çevrimdışı

serhildan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
islamın hükmüne göre milliyetçilik küfüdür...milliyetçiler ise kafirdir.

bu meselede kuranın sünnetin öğrettiği gerçek budur...

Z Çevrimdışı

zeynep72

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bununla ilgili bir kıssa anlatmak istiyorum.
bildiğiniz üzre selamani farisi bir farstır
ve hicretten sonra kalkıp RESULLAH Akendi ırkını övüyor. biz böyleydik söyleydik diyor.
peygamber efendimiz ona şöyle cevap veriyor
" be sende hala cahiliye kalıntıları görüyorum"
dediğiniz gibi kişi ırkını sevebilir
buda Allahın bir mucizesi olma niteliğiyle bakılıyorsa. o zaman yurt sevgisi fıtrattan olarak kabul edilir.

hümeyra__ Çevrimdışı

hümeyra__

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum Allah Razı Olsun...bi gün babama arap bi damat getirsem kalpten gider heralde:muhahaALLAH cümlemize hidayet versin

D Çevrimdışı

dost bağın bülbülüyüm

Üyeliği İptal Edildi
Banned
VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR BEYLER ! BU VATANIN EKMEĞİNİ YİYİP BU VATANA İHANET ETMEK HANGİ DİNDE VAR SORARIM SİZE ! EY ABDULHAK DENEN DİN TÜCCARI SAPIK HERİF ! SEN ŞEYTANLA AYNI İPTE OYNUYORSUN. ŞEYTAN SANA PİS AMELLERİNİ GÜZEL GÖSTERİYOR FARKINDA DEĞİLSİN. NE ZAMAN UYANICAKSIN ALLAH BİLİR.

hümeyra__ Çevrimdışı

hümeyra__

Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum biz vatandan değil ırkçılıktan bunun islamda olmadığından bahsediyorduk okumamışın yada anlama kabiliyetin zayıf... bu neden oluyo biliyomusun kardeşim her işinizi şeyhinize yaptırıyorsunuz ordan kaynaklanıyo birazda sen düşün yaaa olmazki

S Çevrimdışı

Sa'd Bin Ebi Vakkas

Üye
İslam-TR Üyesi
VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR BEYLER ! BU VATANIN EKMEĞİNİ YİYİP BU VATANA İHANET ETMEK HANGİ DİNDE VAR SORARIM SİZE ! EY ABDULHAK DENEN DİN TÜCCARI SAPIK HERİF ! SEN ŞEYTANLA AYNI İPTE OYNUYORSUN. ŞEYTAN SANA PİS AMELLERİNİ GÜZEL GÖSTERİYOR FARKINDA DEĞİLSİN. NE ZAMAN UYANICAKSIN ALLAH BİLİR.
Bülbül kadar algılama kuvvetin olsaydı, şu an bunları söyle(ye)miyor olurdun. Senin mantığınla(?) -Kur'an ve Sünnet ile değil- hareket edecek olursak, sen Amerika'ya git, oranın ekmeğini ye, Amerikan vatandaşı ol ve vatanına hizmet et. Bu senin bildiğin dinlerde sakıncalı bir durum değil nasıl olsa. Böylece saflar belli olmuş olur. Hangi bayrağa selam durduğunuda ilân etmiş olursun. Ama bil ki müslümanlar yalnız İslâm (tevhid) bayrağına selam durur.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Vatan sevgisi imandandır. Hadi Türkiyeyi anlamıyorsunuz normal karşılıyorum da. Amerikada doğan müslüman biri, vatan sevgisi imandandır deyip gitsin müslümanları doğrasın. Müslümanları öldürdüğü için de size göre cennette köşkler verilir değil mi;) subhanAllah bunlar aynı zaman da tekfirci ya.

A Çevrimdışı

ANDOLSUN

Üye
İslam-TR Üyesi
"vatan sevgisi imandandır" diye hadis-i şerif var sanıyorlar. Bir kaç yerde bu yazıyı hadis diye eklendiğini görmüştüm. Bu arkadaş da hadis diye iman ediyor sanırsam. Çünkü delil diye bu yazıyı ekliyorlar.

S Çevrimdışı

Sa'd Bin Ebi Vakkas

Üye
İslam-TR Üyesi
"Vatan sevgisi imandandır." diye bir hadis yoktur, uydurmadır, gösterilebilecek "sahte" bir kaynağı bile yoktur.

"Hiç ölmeyecekmiş gibi bu dünya için, yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalış." uydurma hadisi gibi anlam bakımından doğru olduğu, Türkiye'nin İslam devleti olduğunu ileri sürenler tarafından kabul görmektedir. Bu da doğrudan kaçanlar için bir çıkış kapısı(?) anlamına gelir ki; bazı büyük sorunlarla hiç uğraşmadan vatanlarında rahat rahat barınabilsinler.

A Çevrimdışı

ANDOLSUN

Üye
İslam-TR Üyesi
Evet uydurmadır. Ama çoğu kişi maalesef bunu sahih sanıyor. Uydurma olduğunu bilmiyorlar. Bir çok uydurma hadisi sahih hadis olarak bilen kişiler çok.

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu ırkçılık meselesinde en kötü olanı güttükleri kini,ırkçılığı islama mâl etmeleri.oysa islamda kardeşlik din kardeşliğidir,üstünlük de ancak takvayladır.milliyetçi yanları kabarınca 'Türk milletinin asilliğinden ötürü Allah islamı nasib etti'demeye kadar vardırıyorlar işi...Allah onları ıslah etsin,abdulhak kardeşimizden de razı olsun inşaAllah...

S Çevrimdışı

Sa'd Bin Ebi Vakkas

Üye
İslam-TR Üyesi
Arap'ın Arap olmayana, Arap olmayanın Arap'a, beyaz renkli olanın siyaha, siyah renkli olanın beyaza bir üstünlüğü olmadığı; üstünlüğü olanın yalnızca takvayladır.

M Çevrimdışı

murcuman

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Vallahi Ne yalan Söylüyeyim mustafa kelamali bende sevmem ona soy adıyla hitap etmiyorum benim atam değildir Şimdi şunuda unutmamak lazım dünyada İnsanlara Adalaetli davranan tek milletiz buda bir gercek bunuda göz ardı etmiyelim hepimiz ademin cocuklarıyıaz ama birde kişilik meselesi var burada

M Çevrimdışı

murcuman

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ha birde beni Yanlış anlamyın burada burda bir kavga olsa benim din kardeşim kimse onun yanında olurum karşımdaki türk olsa bile Ama bazı insanlarda cvp hakkı bile vermeden yazı yazabiliyolarsa nediyeyim ben hiç bir türkiün böyle bir iddada bulunduğunu sanmıyorum link verdiğim içinde hepinizden cok ama çok özür dilerim Hakkınızı hela edin bu gibi insanlar olursa hiç kimse kimseni kardeşi olamıyacak gibi geliyor bana? Bazıları burdaki gibi Hz Adem'e Kürt derse ne diyelim böyle cahil insana
<HIDE>TÜRKLERDE HERSEY YALAN!</HIDE>

R Çevrimdışı

ramazanusta

Üye
İslam-TR Üyesi

sen önce bir dine mensup ol. ne olursan ol istersen budist ol. ama dinleri bilerek ahkam kes. senin gibi müslümanım diyen soytarılar, ellerinde şarap şişeleri ile çek senet tahsilatı yapıyorlar. senin gibiler rusyanın veya amerikanın da ekmegini yese salladıgın bayrak ancak kafirlerin bayragıdır. duydunmu ???? eger müslüman oldugunu iddia ediyorsan önce dinini ögren sokak agzıyla artistlik yapma. unutmaki bu sokak agzını bizde biliriz ama bize yakışmaz

KHaYR Çevrimdışı

KHaYR

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah c.c Razı olsun inşaAllah ABDULHAK kardeş.

De ki: Şüphesiz benim namazım, kurbanım, hayatım ve ölümüm hepsi âlemlerin Rabbi Allah içindir. (En’am 162)

Varlığım ALLAH’ın Varlığına armağan olsun diyen Müslümanlara ALLAH Yeter!..

Ne Mutlu Müslümanım diyene!..

Üst Ana Sayfa Alt