Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Imanın Tadı, Adam Eder Ayıyı

Р Çevrimdışı

Ринат

Üye
İslam-TR Üyesi
Muhammed bin Müslim'den r.: Bana Ebu'd-Derda'dan r. ulaştığına göre o Medine'ye girdi ve

"Bana ne oluyor da, sizin üzerinizde imanın tadını göremiyorum Ey Medine halkı!Nefsim elinde olana yemin ederim ki, eğer orman ayısı imanı tatmış olsaydı,elbette onun üzerinde bile imanın tadı görülürdü." buyurdu.

Muhammed bin Müslim r. şöyle buyurdu:

Ebu'd-derda'dan r. bana ulaştığına göre o şöyle buyurdu:

Kim imanından emin olur (da onu korumazsa) şübhesiz o (iman, ondan zorla) soyulup alınır.

Abdullah b. Mübarek, Kitabü'z-Zühd,1545

[Abdullah b. Mübarek, Hicrî 118 veya 119'da doğmuş ve Hicrî 181'de ölmüş mübarek bir insandır.Kitabü'z-Zühd ve'r-Rekaik adlı eserinde Rasulullah ve ashabı ile onlardan sonra gelenlere aid bir çok haber yazmıştır.Yukarıda yaptığım alıntı senedsiz olsa da Rasulullah'ın hadisi olarak takdim edilmediği için rivayetinde bir sakınca görmedim.Zira ravi Muhammed bin Müslim'le aynı zamanda yaşamış ve bizzat görüşmüş olabilir.Allahu Alem.]

Üst Ana Sayfa Alt