Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Imkanınız Olsa Ilk Önce Nereye Seyehat Ederdiniz?

T Çevrimdışı

tuana17

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
tabiki önce hacc vazifemi yapardım. ondan sonrada mısıra,bosna herseğe gitmek isterdim.ama yinede en merak ettiğim ülkeler arasındaki parise gitmeyide isterdim

N Çevrimdışı

Nilay

Üye
İslam-TR Üyesi
bende ilk önce mekkeye,medineye gitmek isterdim sonrada bütün müslüman ülkelerini ziyater etmek isterdim diğer müslüman olmayan ülkelerde ruhum sıkılırdı açıkcası

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allah cc samimiyetinizi arttırsın kardeşim.

M Çevrimdışı

mavara88

Üye
İslam-TR Üyesi
önce mekke ve medine (çok şükür buralarun ziyaretini yaptım) sonra mescid-i aksa,ve bütün islam büyüklerinin yaşadığı şehirlere gitmek isterdim

S Çevrimdışı

sevim

Üye
İslam-TR Üyesi
selamün aleyküm

benım küçükken en büyük hayalım tüm dünyayı gezmektı biraz fazla uctugumu bılıyorum ama cocukluk işte..
2 sene önce tüm du dünya olmasa da hollanda'ya ve almanya'ya gittim.ama nilay kardesımın dedıgı gıbı ruhum sıkıldı orda.yaklasık 1,5 ay kaldım ve memleketıme donmek ıcın gün saydım resmen.

bır sabah uyandım ve kulagıma bır ses geldı.acaba bu nedır dıye düşünürken dedım sevım sen hrıstıyan bır ülkedesin ve o ses de çan sesıydı:( gercekten çok kötüydü.orada yaşayanlar ezan sesı duyamadıkları gibi bir de çan seslerıne katlanmak zorundalar.

şimdi ıse istegım ıns genc yasta hacca gidebılmek.RABBIM cümlemize nasıp etsın ıns

S Çevrimdışı

searchingforthetruth

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Önce hacca gitmeeyi en azından umreye gtimeyi istiyorum.Sonra Bosna Hersek'i çok merak ediyorum sonra endonezya tarafına ilgim var.SOnra Orta asyaya da gitmeyi istiyorum(Kırgızıstan falan)Bir de son olarak south africa da hayallerimde var! :)

L Çevrimdışı

loves

Üye
İslam-TR Üyesi
biraz fazla olacak ama ben tüm dünyayi gezmek istiyorum ilk önce Mekke ve Medineyi tabiki
sevim arkadasimiza katilyiorum can sesini duymak berbat bisey ve bide ezan sesine hasret olmak cok kötü
insallah hacca gitmek nasip olur Allah günlüne göre versin kardesim

A Çevrimdışı

anchebout

Üye
İslam-TR Üyesi
tabi ki dilediğiniz şekilde yazabilirsiniz cevaplarınızı.
Mekke ve medine dünyada görülebilecek en güzel yerler.Bunu kesinlikle onaylıyorum.Rabbime binlerce hamd u senalar olsun ki bana bu yaz nasib etti bunu.Şu ana kadar Mekke Medine yi ziyaret şansı edinmiş olan arkadaşlarımızın da izlenimlerini duymaktan mutluluk duyarım.
Müslüman olmayan ülkelerde çok uzun kalmamak şartıyla ziyaret etmek istememin tek sebebi Müslüman olmanın verdiği huzuru bir kez daha yaşamaktır
Bİr kilise ziyaretinde bile Müslüman olduğum için binlerce şükretmiştim çünkü.

A Çevrimdışı

Ahmedi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Tabi ki önce KABE'ye gitmek istiyorum ve görevlerimi yerine getirmek belki o zaman vazifelerimi daha iyi yerine getirebilirim. ALLAH yardımcımız olsun.

S Çevrimdışı

sena__19

Üye
İslam-TR Üyesi
ben ilk önce hz. muhammedin mezarını ziyaret etmek isterdim uzaktanda olsa görmek isterdim ..................

Ş Çevrimdışı

şiyar

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
MEKKE VE MEDİNE HER MÜSLÜMANIN GİTMEK İSTEDİĞİ YERDİR.
RABBİM CÜMLEMİZE NASİB EDER İNŞANLLAH.....AMİN
ONLARIN HARİCİNDEE MISIRI ÇOK MERAK EDİYORUM.
HANİ İMKAN OLSAİDİ Kİ YOKTA DÜNYA TURU YAPMAK İSTERDİM

J Çevrimdışı

jap26100

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum
tabiki once hacca ondan sonra medine'ye
insaallah Hz Muhammed (S.A.V) kabrini gormeye ve butun evliyalarin ve peygamberlerin kabrini gormek isterim.

Ü Çevrimdışı

ÜLKER

Üye
İslam-TR Üyesi
İmkanım olsa ahirete seyehat etmek isterdim.(geri dönmek varmıydı acaba?) :huh: :huh:

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ben doğrudan cennete giderdim. orada peygamberi ve sahabilerini ziyaret ederdim. sıkılana kadar (!!!
09_1_.gif
icon_lol3.gif
)
orada kalır dım :rolleyes:

M Çevrimdışı

mürşide

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
:laugh:ahirete ve cennete gitmek isteyenlere tebessümüm...
Bu yaz Rabbim kabul etsin ailemle Umre ziyaretimizi yaptık..Öyle güzel yerler ki insan gördükten sonra daha çok özlüyor.gitmeyenlerede nasib etsin ve gidenlerede tekrar tabi ki..bu isteğim dışında dünyanın her bir kısmını elbette görmek isterdim her bir karışta O'ndan birşeyler gizli..

VESSELAM...

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
seyahat edecek imkanım olsa . seyahat edeilmeis gerekne yerleri seyahat edilebilir hale sokmak için seyahat ederim . büyük bir alim ibn-i teymiyyenin dediği gibi ''Hapsedilmem halvet, öldürülmem şehâdet ve memleketimden sürülmem ise seyahattir." yeterki Allah rızası olsun her yere giderim. selamun aleykum