Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru Infak

Nazenin34 Çevrimdışı

Nazenin34

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamunaleykum yorumlarda değinecektim ama konu acmayi uygun gördüm.
Bir süredir öģretmen arkadaşlarıma davet yapmak istiyordum zaten onlarında hep sohbet yapma talepleri vardı. Işi daha kapsamli düsünüp bulundugum sehirde Muhammed Emin Yildirim'in suffa muallimeligini aldim. Sahabe derslerine basladim. Oraya ulasip derse katilmak isteyen bana yönlendiriliyor. Amacım tamamen o genc kızlara bu köprüden ulasıp tevhidi anlatmak. Hamd olsun arayıp bizimle tanisan derslere kayıt olan genc kizlar oldu. Evlerde dönüsumlü oldugu icin bazilari cekinebiliyor yer ayarlayabilirsek daha çok kisiye ulasacagimiza inanıyorum biiznillah. Şuan 15 kisiyiz. Bir hafta sahabe bir hafta iman dersleri yapmaya basladik 9 haftayı da geride bıraktık. Sömestr tatili ile memleketlerindeler ama haftaya devam edeceğiz. Bu noktada okumaları icin kitaplar veriyorum. Elimdeki temel kitapları hep dağıttım. (Çok yoktu da) Bir kaçına hic veremedim bile. Ve bunların bir kısmı ilahiyat bir kısmı cübbeli tarikatiyla alakadarlar. (idi) Ama sözüme itibarları var bir de kitap vermişsem kesin okuyup anlamaya calisiyorlar.
Simdi bazı kardeslerden ellerinde fazla varsa; tevhid gemisi, hangi sebepten şirk koştuğun soruldugu zaman, önce tevhid, %kaç müslümanım, hicab risalesi gibi kitaplar talep ediyoruz.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Aleykumselam
Rabbim çalışmalarınızı bereketlendirsin amin

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim tanıdığım iki yayinevi sahibi var. Bir tanesiyle görüştüm. "Bu tür infak talepleri çok geldiği için en sonunda önünü alamadık sadece cezaevi mahkumlarına gönderme kararı aldık" dedi ama toplu siparişte indirim yapabileceğini söyledi. Diğer tanıdığım yayınevide Ebu Hanzala'nın, Faruk Furkan hocanın kitaplarını infak ediyor. "Tekfirci" kelimesini kullanmayı sevmiyorum şöyle diyeyim bu kitapları okuyarak "tekfirde aşırıya" gidebilirler.

En güzeli bir davetçi olarak kitapları kendi maaşınızla almanız. Bende bir kardeşe davet yaparken bazen yemek falan ikram ederim. Her zaman davet olumlu sonuçlanmasada Müslüman için kayıp yok. Çünkü;

Buhari ve Müslim'de geçen bir hadise göre

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

–“Tâ Hayberlilerin sahasına ininceye kadar hey’etin üzere sükunetle yürü! Sonra onları, İslam’a girmeye davet et! Ve onlara, İslam’da üzerlerine vacib olacak Allah’ın haklarını haber ver! Allah’a yemin ederim ki, senin sayende Allah’ın bir tek kişiye hidayet vermesi senin için, kırmızı develerin olmasından daha hayırlıdır.”

Buhari 7/3468, Müslim 2406/34

Araplarda kırmızı deve cinsi günümüzdeki Mercedes, BMW gibi değerli bir vasıtaymış. İmkânınız var ise sizde bu amelden geri durmayın. Allahu Teala yardımcınız olsun, amelinizi bereketli kılsın.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamunaleykum ve rahmetullah ben de bu tür kitapların satışını yapan bir dernek biliyorum, o dernekten alınca ödemenin bir kısmı infak edilmiş oluyor.

Nefer-i Guraba Çevrimdışı

Nefer-i Guraba

xxxxxxxxxxxxx
İslam-TR Üyesi
Bütün tehlif haklarının ilmin yegane kaynağı ALLAH(c.c) ve onun resulü den gelen ilme itaat etmiş yüzlerce yıl önce hakkın rahmetini kavuşmuş alimlerin eserlerinin fiyatlarını görünce şaşıyorum.Hayatını tağutlarla mücadele için feda etmiş alimlerin kitaplarında bile tehlif haklarını öne sürüyorlar.Bu açıkça tağuta muhakemeye davet etmek değilmidir.Eğer bu çeviri dizği kağıt paraları ise aynı Alimin aynı kitabının farklı zamanlarda farklı yayınevlerinin fiyatlar arasında büyük fiyat farkları var.Ve maliyet dediğinizde samimi iseniz alimlerin ihlas paylarını(min.%90) iskonto olarak düşün.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bütün tehlif haklarının ilmin yegane kaynağı ALLAH(c.c) ve onun resulü den gelen ilme itaat etmiş yüzlerce yıl önce hakkın rahmetini kavuşmuş alimlerin eserlerinin fiyatlarını görünce şaşıyorum.Hayatını tağutlarla mücadele için feda etmiş alimlerin kitaplarında bile tehlif haklarını öne sürüyorlar.Bu açıkça tağuta muhakemeye davet etmek değilmidir.Eğer bu çeviri dizği kağıt paraları ise aynı Alimin aynı kitabının farklı zamanlarda farklı yayınevlerinin fiyatlar arasında büyük fiyat farkları var.Ve maliyet dediğinizde samimi iseniz alimlerin ihlas paylarını(min.%90) iskonto olarak düşün.

selamunaleykum kardeşim çeviri işi çok zahmetli bir iştir. bir paragrafı kimi zaman 1 günde anca çevirirsin çünkü her kelimenin anlamı çok derindir tam tercümesi yoktur vs vs. onu da geçtim yayın evlerinin bir şekilde kira, işçi ücretleri vs gibi masrafları çıkarması gerekir ve bu tarz kitaplar genelde çok satılmadığı için bir kitaba binen yük bu anlamda fiyatların kabarmasına sebep olabilir. Allah bu devirde ilim yayanların işini kolaylaştırsın.