Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Ios 11 Duyuruldu! Işte Ios 11 Hakkında Tüm Detaylar!

Melhame-i kübra Çevrimdışı

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
Apple, WWDC 2017 etkinliği kapsamında iPhone ve iPad'ler için yeni işletim sistemi sürümü iOS 11'i duyurdu. iOS 11 hakkında tüm detaylar haberimizde!
Apple, iPhone ve iPad cihazlarında yer verdiği mobil işletim sistemi iOS'in yeni sürümü iOS 11'i bugün San Francisco'da düzenlenen WWDC 2017 etkinliği kapsamında duyurdu. Yeni iOS güncellemesi iOS 11, özellikle Apple kullanıcılarının uzun süredir istediği özelliklerin gelmesiyle dikkat çekiyor. Biz de bu yazımızda iOS 11 ile birlikte iOS kullanıcılarını bekleyen yenilikleri derledik. İşte karşısınızda iOS 11 ile birlikte gelen tüm yeni özellikler!

Kontrol merkezi tamamen yenilendi
99aafdddc4c1b1b18827fd9017551516a2a55a4f.png

iOS işletim sisteminde arayüzün alt kısmından kaydırılarak açılan kontrol merkezi, özellikle 'hücresel veri' gibi kısayollar olmadığı için kullanıcıların fazlasıyla şikayetçi olmasına neden oluyordu. Apple, yeni güncellemeyle birlikte hem kontrol merkezinin görünüşünü tamamen yeniledi hem de 'hücresel veri' ayarını kontrol merkezine dahil etti.

Artık daha akıllı bir Siri var!
d61b40945a67be3ff0f57555e1f2b07a9be6c251.png

Apple'ın son dönemlerde üzerine fazlasıyla titrediği akıllı asistanı Siri, yeni özellikler kazandı. Artık yeni iOS sürümüyle birlikte Apple'ın akıllı asistanı Siri üçüncü parti hizmetlere ihtiyaç duymadan İnglizce'den Çince'ye, Fransızca'ya, Almanca'ya, İtalyanca'ya ve İspanyolca'ya çeviri yapabiliyor. Ayrıca Apple'ın açıklamasına göre beta sürümüden sonra daha fazla dil, Siri'nin çeviri özelliği tarafından desteklenecek ancak Türkçe'nin bu diller arasında olup olmayacağını bilemiyoruz.

Bunun dışında Siri'ye çok daha farklı aksiyonlar geldi. Artık Siri, daha da geliştirilmiş makine öğrenmesi sayesinde kullanıcılarını iki kat daha iyi tanıyor ve buna göre kişiselleştirilmiş öneriler sunarak tam anlamıyla bir akıllı asistan halini alıyor.

iMessage üzerinden Apple Pay ile para gönderilebilecek
86c27da1410dfc8f9590bf0d8477db9019075d16.png

Son dönemlerde Samsung Pay, Apple Pay ve Android Pay gibi mobil ödeme yöntemleri yaygınlaşmaya devam ediyor. Bu alana öncülük eden şirketlerden biri olan Apple da yeni iOS 11 ile birlikte Apple Pay'in kullanım alanlarını genişletiyor. Normal mağazalarda ödeme yapmanın ya da Apple Pay uygulamasından para gönderme özelliğinin yanı sıra artık iMessage uygulaması üzerinden Apple kullanıcıları para gönderebilecek. Kullanıcıların Apple Pay ile para göndermesi için önce tutarı eklemesi ve gönderim yapacağı kartı seçmesi ardından da parmak iziyle güvenlik doğrulaması yaparak 'Gönder' tuşuna basması yeterli olacak.

Apple Pay özelliği ne yazık ki şimdilik ülkemizde kullanılamıyor ancak Apple Pay, Türkiye'ye geldiğinde bu özellikten ülkemizdeki kullanıcılar da faydalanabilecek.

AVM gibi kapalı mekanlarda da Apple Maps'i kullanabileceksiniz
868d3f15633bc1205ee93e0a41aee70ab6fbfb85.png

iOS 11 ile birlikte yenilenen Apple Maps artık kapalı alanlardaki haritaları da algılıyor ve AVM gibi büyük yerlerde hangi mağazanın nerede olduğuna dair bilgi vererek sizi AVM'lerin içinde ya da havaalanlarında tabelaları takip etme ya da bir destek noktası bulma derdinden kurtarıyor. Bu sistem, büyük kapalı mekanlarının kat planının Apple Maps'e entegre edilmesiyle çalışıyor.

Bunun dışında otomobilinde Apple Maps'i bir navigasyon sistemi olarak kullanan kişiler için de iOS 11 önemli yenilikler taşıyor. Artık Apple Haritalar, şerit takip sistemiyle bulunduğunuz şeridi algılayabiliyor ve gittiğiniz yolun hız limiti gibi bilgileri de size aktarıyor.

App Store'un tasarımı değişti
795c072b4c6e2db7d52e7150d2e55a373e423678.png

Apple'ın iOS işletim sistemi için sunduğu uygulama marketi App Store'da milyonlarca uygulama olduğu halde kullanıcılar istedikleri ve ihtiyaç duydukları uygulamaları bulmakta zengin bir uygulama havuzu olduğu için güçlük çekebiliyorlardı. Öne çıkan uygulamalar olsa da bu özellikler hala güncel uygulamaları takip etmek için yeterli değildi. Bunun üzerine App Store'un tasarımında ciddi bir yeniliğe giden Apple, yeni tasarım dilini App Store'da da gösteriyor. Ayrıca 'Bugün' isimli özel bölümü sayesinde AppStore, en yeni ve sizin hoşunuza gidebilecek uygulamaları her gün yenileyerek detaylı bir açıklamayla App Store'da karşınıza çıkarıyor.

iOS 11 ile birlikte 'Dosyalar' uygulaması geldi
Bildiğiniz gibi iOS işletim sisteminde bugüne kadar tüm dosyalarınızı gösteren belli bir uygulama mevcut değildi. Apple, iOS 11 ile birlikte duyurduğu 'Files' uygulaması sayesinde tüm dosyalarınızı görüntüleyebileceksiniz.

iOS 11 ne zaman çıkıyor?
7772e30aa04c332bea734a658434e90395660393.jpeg

Bugün WWDC 2017'de resmi duyurusu geçekleştirilen iOS 11 sürümü, an itibariyle iOS geliştiricileri için beta olarak kullanıma sunulmuş durumda. Tüm kullanıcılar için kararlı güncelleme ise beklentilere göre eylül ayında sıradaki iPhone modelinin tanıtılmasıyla birlikte yayınlanacak.

Coolumsu Çevrimdışı

Coolumsu

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben yükledim ancak kimseye şimdi yüklemesini tavsiye etmem. Batarya çok çabuk bitiyor. iOS 11.1'i beklemek en mantıklısı.. :)

Üst Ana Sayfa Alt