Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber İranlı Çapulcu general Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı el-Mühendis Gebertildi!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
ben hayatımda şiiler müslüman değildir. gayri müslimdir diyen alim görmedim. sapkın, delalet içinde vb laflar çok gördüm. az bir kesimin yaptığını geneline yakıştıran da çok var. tek müslümanlar vahabiler değildir ehli sünnet ve cemaati değildir. evet hadise göre 72 (çok) fıkraya bölünmüştür ÜMMET, sadece 1i cennete direkt geçebilir ve gerisi cehenneme girecektir (ne kadar süreliğine Allahualem) ama yine ÜMMETTENDİR. kardeşimizdir. iki müslüman arasında savaş çıkarsa da yapılacak bellidir.

burada şii propagandası yapan yok ama adamlar Kuran ve sünnete göre mezhep kurmuş inanmış.bize müslüman değildir demek düşmez, bu kuran ve sünnete aykırı bir hareket olur.
Sanada en basitinden tahavinin akidesinden rafizilerin münafık ve zındık olduklarını tekraren göndereyim ve ikinci cümlede alimlerin rafizilerin zındık olduklarını belirttiği kısmı iyi okumanı tavsiye ederim

24845

24846

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
ben hayatımda şiiler müslüman değildir. gayri müslimdir diyen alim görmedim. sapkın, delalet içinde vb laflar çok gördüm. az bir kesimin yaptığını geneline yakıştıran da çok var. tek müslümanlar vahabiler değildir ehli sünnet ve cemaati değildir. evet hadise göre 72 (çok) fıkraya bölünmüştür ÜMMET, sadece 1i cennete direkt geçebilir ve gerisi cehenneme girecektir (ne kadar süreliğine Allahualem) ama yine ÜMMETTENDİR. kardeşimizdir. iki müslüman arasında savaş çıkarsa da yapılacak bellidir.

burada şii propagandası yapan yok ama adamlar Kuran ve sünnete göre mezhep kurmuş inanmış.bize müslüman değildir demek düşmez, bu kuran ve sünnete aykırı bir hareket olur.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yukarıda da farklisinı sordum cevabsiz kaldı. Ehl-i Sünnete göre Şiilerin hükmünü delillendirir misin?
Hocam şu sitede şiilerin sapkın inanışları bir bir sayılmış, Abd al-‘Azeez ibn ‘Abd-Allaah ibn Baaz, ‘Abd al-Razzaaq ‘Afeefi, ‘Abd-Allaah ibn Ghadyaan hocalara da sorulmuş şiilerin durumu, islamın sapkın bir mezhebi olduğunu açıklayıp ibn teymiyyenin konu hakkında bir kitabının okunması önerilmiş. Sapkınlıkların başlıcaları imamete ve imamların kusursuz olduklarına inanmaları Kuranın değiştirildiğini iddia etmeleri, sahabelere (r.a.) kötü konuşmayı bir ibadet olarak görmeleri, takiyye vs gibi şeyler sayılmış. bu noktaları saymışlar ve sapıklık olduğunu bildirmişler ama müslüman değiller dememişler. ben burda ne desem yanlış anlaşılacak belki kafalar karışacak o yüzden kendi fikrimden ziyade hocaların fetvasını aktarmayı daha uygun buluyorum. şirk hariç tüm hataların günahların Allahın rahmetine kaldığını biliyoruz. imamların Allaha denk olduğunu düşünenler tabiki cehennemde kalacaktır ama tevhidi anlayan herhangi bir kişi nin bunu düşünebileceğine mahal vermiyorum. daha önce yazacaktım ama fırsat bulamadım kusura bakmayın. bir de ayrıntılı yazacaktım ama kafalar benim yüzümden karışsın istemiyorum o yüzden kısa yazıp yolladım artık.

Son düzenleme:
Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sanada en basitinden tahavinin akidesinden rafizilerin münafık ve zındık olduklarını tekraren göndereyim ve ikinci cümlede alimlerin rafizilerin zındık olduklarını belirttiği kısmı iyi okumanı tavsiye ederim

Ekli dosyayı görüntüle 24845
Ekli dosyayı görüntüle 24846
burada da yazar rafizilerden değil rafiziliğin kurucusundan bahsetmiş. rafizilik elbet güvenilir kaynaklara dayanamaz çünkü 2 3 sahabenin diğer tüm sahabeleri tekfir etmesiyle başlamıştır bildiğim kadarıyla. o kadar sahabenin hadisleri bile incelenip kategorize edilirken 3 kişinin söylemlerini nasıl kıyaslayıp delillendireceksin. Allah doğruyu arayanları doğruya iletsin. amin.

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
burada da yazar rafizilerden değil rafiziliğin kurucusundan bahsetmiş. rafizilik elbet güvenilir kaynaklara dayanamaz çünkü 2 3 sahabenin diğer tüm sahabeleri tekfir etmesiyle başlamıştır bildiğim kadarıyla. o kadar sahabenin hadisleri bile incelenip kategorize edilirken 3 kişinin söylemlerini nasıl kıyaslayıp delillendireceksin. Allah doğruyu arayanları doğruya iletsin. amin.
Kardeşim ikinci resimde üçüncü paragrafta ki ilk cümleye bakarmısın.rafizilikte bir çeşit zındıklıktır diyor.benim bildiğim zındıklık bir nevi kafirlik anlamında da kullanılır zaten bu onlar hakkında en minimum açıklamadır.ama öz ve nettir.

• Dua et
Tepkiler: Die
Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
açıkcası imamiyete inanıyorlar diye kimseye lanet okuyamam. güç dengeleri yüzünden yapılan savaşlar da kimin musluman kimin kafir olduguna karar vermemize etki etmemeli. amerika iranı bombalasa o kadar müslüman ölecek hem de asli kafirin elinden.
Buyur kardeşim bu da imamiyet ile alakalı

24848

24849

S Çevrimdışı

simurg

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim mesele tekfir meselesi değil konuyu oraya çekme lütfen.
Evet İslam bize veya size,ona,buna,şu partiye bu cemaate ,veya herhangi bir cihadi gruba bağlı değil.bizzat kişiler,kurumlar,cemaatler islama bağlıysa bizde onlara kardeşimiz der ve yanlarında oluruz.
Bakınız işte sorun burda size göre iran (şia) kâfir , onlara göre sunni kafir , bir digerine gore vahhabi kafir , öbürüne göre tarikatcilar kafir , sonra digerine göre mutezile kafir ... bu böyle başını alıp gider kimsede içinden çıkamaz. Hal böyle iken elin amerikasi avrupasi dinimize sayip söven biz böyle birbirimizin arkasindan beddua ile lanet ile ugrasirsak adam balik avlar gibi tek tek ülkeleri karıştırır cikar işin içinden. Bizde burdan digerlerine lanet okuruz beddua ederiz sonraki gün bu sefer gelir bizim memleketi isgal eder bu sefer onlar beddua okur vs vs alir başını gider.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Hocam şu sitede şiilerin sapkın inanışları bir bir sayılmış, Abd al-‘Azeez ibn ‘Abd-Allaah ibn Baaz, ‘Abd al-Razzaaq ‘Afeefi, ‘Abd-Allaah ibn Ghadyaan hocalara da sorulmuş şiilerin durumu, islamın sapkın bir mezhebi olduğunu açıklayıp ibn teymiyyenin konu hakkında bir kitabının okunması önerilmiş. Sapkınlıkların başlıcaları imamete ve imamların kusursuz olduklarına inanmaları Kuranın değiştirildiğini iddia etmeleri, sahabelere (r.a.) kötü konuşmayı bir ibadet olarak görmeleri, takiyye vs gibi şeyler sayılmış. bu noktaları saymışlar ve sapıklık olduğunu bildirmişler ama müslüman değiller dememişler. ben burda ne desem yanlış anlaşılacak belki kafalar karışacak o yüzden kendi fikrimden ziyade hocaların fetvasını aktarmayı daha uygun buluyorum. şirk hariç tüm hataların günahların Allahın rahmetine kaldığını biliyoruz. imamların Allaha denk olduğunu düşünenler tabiki cehennemde kalacaktır ama tevhidi anlayan herhangi bir kişi nin bunu düşünebileceğine mahal vermiyorum. daha önce yazacaktım ama fırsat bulamadım kusura bakmayın. bir de ayrıntılı yazacaktım ama kafalar benim yüzümden karışsın istemiyorum o yüzden kısa yazıp yolladım artık.
Kardeşim; aktardığın sitede konun başına bakarsan cevab Şia'nın geneli için değil, "İsna Aşeriye" fırkası içindir.

isqa.jpg

Sana dün de aynı soruyu sordum, bugün de aynı soruyu sordum, dün cevab vermekten imtina ettin veya bugünkü tatmin eden cevaba yeni ulaştığın için yeni koydun. Fakat bizim Şia'nın tamamını tekfir etmeyen yazımız, sana sorduğumuz sitemizde zaten mevcuddu.

Evet Ehl-i sünnete akidesince Şia'nın en az 3 taifesi tekfir edilmektedir, diğerleri de müslüman kadeşlerimiz değil, İslam'ın dalâlet, bid'at tâifelerindendir!

Buraya linkini verdiğiniz sitede de kâfir dememiş olsalar da sorunsuz, meşru musluman kardeşlerimiz olarak görüldüğü de söylenmemektedir. Hatta konu içerisindeki linklerde Kur'an-ı değiştirildiğini, surenin çıkartıldığını söyleyenlerin kâfir olduğunu da söylemektedirler. Misal 2. maddedeki 21500 nolu link;

Aşağıya sitemizde Şia'ların fırkalarına göre ehl-i sunnetin hukumleri izah edilmiştir.

Şii'ler Kâfir midir?
Şia'nın Kâfir ve Sapık Bid'at Taifeleri Hangileridir?
Aleviler kendilerini muslumanlığa nisbet etmemektedirler. İslamın şartlarını kabullenip yapmayanların müslümanlığı yoktur.

Şiiler konusunda Belli fırkaları Gulat Rafiziler kafirdir. Ehli sunnetin cumhur uleması (bazı selefi alimler kafir demesine rağmen) uç fırkaları haricindeki Şianın genelin sapık, bid'at fırkalardan olmakla birlikte toptan Kafir denmemektedir. Şia Ehl-i Sunnet değillerdir.

Günümüzde gördüğümüz bazı şiilerin, ashaba sövmesi kendilerini kafir yapar. Ehl-i sunnet alimlerinin geneli , Şia itikadını araştırıp, Bid'atçı (sapık fırka) ismini vermişken; belli kişilerin açıkça işledikleri küfürleri görüp, ayırım yapmaksızın top yekün Şia'lar kafirdir demeyi isabetli görmüyoruz.
Âlimlerin geneli , Rafızı ve Cehmiyye fırkalarını tekfir etmişlerdir.
Bizim itikadımız da budur. Şia'nın bazı fırkaları (Ğurabiye, Sebeiye, Gulat-ı Şia vb) kâfirdir. Şia genel (Caferi, Zeydiyye, İmamiye) olarak da , Bid'at fırka, taifesidir!.

Şeyhu'l İslam İbn Teymiyye (rahimehullah), Şia'nın sapık kolu Rafızi'leri, Yahudi'lerden beter görmektedir.

Sapık Şia' Âlimlerinin, Kendi Videolarından Sapkın İnançları
Şia (Rafizi) İtikadinden Örnekler

Sapık Şia' Âlimlerinin, Kendi Eserlerinden Sapkın İnançları

Abdulmuizz Fida

Admin
Bakınız işte sorun burda size göre iran (şia) kâfir , onlara göre sunni kafir , bir digerine gore vahhabi kafir , öbürüne göre tarikatcilar kafir , sonra digerine göre mutezile kafir ... bu böyle başını alıp gider kimsede içinden çıkamaz. Hal böyle iken elin amerikasi avrupasi dinimize sayip söven biz böyle birbirimizin arkasindan beddua ile lanet ile ugrasirsak adam balik avlar gibi tek tek ülkeleri karıştırır cikar işin içinden. Bizde burdan digerlerine lanet okuruz beddua ederiz sonraki gün bu sefer gelir bizim memleketi isgal eder bu sefer onlar beddua okur vs vs alir başını gider.
Kardeş; hiç bir mucahid ordusu yahud devleti Hırıstiyanlarla ittifak ederek aynı cephede şia safarisine çıkmaz.
Sen kaç tane muteber ehl-i sunnet otoritesinden Kur'an-ı eksik gören , cennetle mujdelenmiş sahabeler kâfir diyen Şia Ayetullah'ların videoları gibi klasiklerini izledin? Hal'en şu anda sahada kâfirlerle birlikteler. Saddam'ı Irak'ta devirip Kurban arafesinde şialara astırtması için kim teslim etti? Kim Tağutlara Musluman ülkelerin tahtları yıkılıp, Haçlı orduları işgal etsin diye ajanlık yapıyor akıl ve iman sahibi vijdanlar biliyor.
Yıllardır , hergün Kasım Suleymani gibi etikette nice muvahhid mucahidlerimiz kafirler tarafından katledilmesine rağmen, Suleymani ile ilk defa tokat yiyen İran'ın çıkardığı gürültü ve reklam lobisine bakınız ki Türkiye'yi, Dünyayı bırakın şu küçücük forumda bile savunucuları çıktı!
Sen de her ne kadar Şii değilim vs desen de yıllar önceki karalayıp sildiğin şu sözün bana bugün safını daha bir anlamlı hale getirmiştir...

"Bu çöller katline ferman mı senin Başın Yezidiye derman mı senin Göğsün kılıçlara kalkan mı senin Kerbela çölünde Ali’nin oğlu. "

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

simurg

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş; hiç bir mucahid ordusu yahud devleti Hırıstiyanlarla ittifak ederek aynı cephede şia safarisine çıkmaz.
Sen kaç tane muteber ehl-i sunnet otoritesinden Kur'an-ı eksik gören , cennetle mujdelenmiş sahabeler kâfir diyen şia ayetullahların videoları gibi klasiklerini izledin? Hal'en şu anda sahada kâfirlerle birlikteler. Saddam'ı Irak'ta indirip Kurban arafesinde şialara asması için kim teslim etti? Kim Tağutlara Musluman ülkelerin tahtları yıkılıp, Haçlı orduları işgal etsin diye ajanlık yapıyor akıl ve iman sahibi vijdanlar biliyor.
Yıllardır , hergün Kasım Suleymani gibi etikette nice muvahhid mucahidlerimiz kafirler tarafından katledilmesine rağmen, Suleymani ile ilk defa tokat yiyen İran'ın çıkardığı gürültü ve reklam lobisine bakınız ki Türkiye'yi, Dünyayı bırakın şu küçücük forumda bile savunucuları çıktı!
Sen de her ne kadar şii değilim vs desen de yıllar önceki karalayıp sildiğin şu sözün bana bugün safını daha bir anlamlı hale getirmiştir...

"Bu çöller katline ferman mı senin Başın Yezidiye derman mı senin Göğsün kılıçlara kalkan mı senin Kerbela çölünde Ali’nin oğlu. "
Birincisi derdim süleymani değil ; avrupa ile birlikte lanet amerikanın islam ülkelerinin bulunduğu cografyayi her seferinde karıştırmış olmasi ve muslumanlarinda bu durumda birbirine ya da mezheplere dalıp asıl düşmanı unutmaları. Alıntı yaptığın sözlere gelince : biraz basite kaçmışsın . O sözleri gören biri şii değil ehlibeyt sevgisi olarak goremiyorsa kendisini sorgulasın. Çok şükür dinimiz islam davamiz islam. Onu bunu tekfir ederek kimse islâmı yaşayamaz . Sizler boyle yaptikca da islam hicbir zaman fayda görmeyecek. Zamanla şahit olacaksınız. Allah basiretimizi arttirsin..

Abdulmuizz Fida

Admin
Birincisi derdim süleymani değil ; avrupa ile birlikte lanet amerikanın islam ülkelerinin bulunduğu cografyayi her seferinde karıştırmış olmasi ve muslumanlarinda bu durumda birbirine ya da mezheplere dalıp asıl düşmanı unutmaları. Alıntı yaptığın sözlere gelince : biraz basite kaçmışsın . O sözleri gören biri şii değil ehlibeyt sevgisi olarak goremiyorsa kendisini sorgulasın. Çok şükür dinimiz islam davamiz islam. Onu bunu tekfir ederek kimse islâmı yaşayamaz . Sizler boyle yaptikca da islam hicbir zaman fayda görmeyecek. Zamanla şahit olacaksınız. Allah basiretimizi arttirsin..
Allah cc seni ıslah etsin; Az derdinde samimi isen Şii'ler hakkında hükümler bellidir. biz muctehid değiliz. Sapık her devirde sapıktır. Şia'nın genelini tekfir etmiyoruz diye Haç'lıların kardeşleriyle benim din kardeşliğim yok. Var sen git kardeşlerinin sitesinde biz müslümanları önce bir savun!

Alıntıladığım sözüne gelince ; şia'nın ağzıyla Yezid'e söv, sonra ehl-i beyt sevgisi de! Ehl-i beyt de benim, sunni de benim. Sizler istismarcılarısınız!
Bir istismarın daha :

bunun şii'lere ait olduğunu biliyorum. ancak konu şii ya da alevi inancı değil, ehli beyt'in o gün çektiği sıkıntı. ben o sıkıntıya değinmek istemiştim. ki ben şii ya da alevi değilim.

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

simurg

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Forumdaki amacımız fayda görmek ya da faydalı olmak. Faydalı olamayacağımızı anladık fayda görmek yerine de istismarcı olduk çıktık. Hadi bakalım.. sosyal medyanin azizligine buyrun..

S Çevrimdışı

simurg

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Insanlarin kendini haklı görmek ve göstermek çabası için neler yapabileceğinin gostergesidir bu. Bir saatte tarafımı belirledin , inancımı da belirledin sonra ustune istismarcı yaptın.. bu durumda kimin eli güçlüyse (admin sensin) en son onun dediği olur

Abdulmuizz Fida

Admin
Insanlarin kendini haklı görmek ve göstermek çabası için neler yapabileceğinin gostergesidir bu. Bir saatte tarafımı belirledin , inancımı da belirledin sonra ustune istismarcı yaptın.. bu durumda kimin eli güçlüyse (admin sensin) en son onun dediği olur
Benim de akidemi gösteren yazılarım bu forumda, senin de. Geçmiş yazılarını delil diye getirmemi poker tarzı oyuna benzetmen anlayışını ortaya koyar. Bu benim senin hakkındaki düşüncemin delili olarak koydum her sen ne kadar itiraf veya kabul edemesende bende durumun sobedir, bunu böyle bil.
İlla Şii savunacağım diye kendini görevli arzediyorsan, Haleb katilleri veya arkasındaki gibi eli silahlı Şiileri değil de, avamını konuş. zaten burada avama konuşan da yok.

Şimdi sana tavsiyem; yerli veya harici bir şia sitesine gir ve Cennetle mühelenmiş sahabelere neden küfredip kafir diyorsunuz; Neden sunnileri kafir veya sapık görüyorsunuz , neden Kur'an-ı eksik görüyor, değiştirildi ianancındasınız, Neden yüzyıllardır sünnilere karşı gerek kendiniz gerek kafirlerle ittifak halinde savaşıyorsunuz vs. vs. (aşağıdaki konunun linkindeki videoları da yayınlayarak) konular aç ve orada ehl-i sunnetin sesi ol. Bakalım buradaki ortamdan hem sen hem oradakilere fark neymiş hep beraber gözlemleyelim.

Konu maksadı hâsıl olduğundan kapandı.

WhatsApp Image 2020-01-07 at 09.40.04.jpegWhatsApp Image 2020-01-04 at 12.12.14 (1).jpegWhatsApp Image 2020-01-04 at 12.12.14.jpeg81406428_116349026547597_6020764397679411200_o.jpg

Son düzenleme:

Abdulmuizz Fida

Admin
Konu kapatıldığı için söylemek istediklerini özel mesajla ileten Pangea kardeşimin mesajını buraya ekliyorum. İnşeAllah ben de kendisine cevablarımı aralarda vereceğim.
selamunaleykum ve rahmetullah ve berekatuhu hocam
ne yazık ki çalıştığım için gün içinde ancak foruma girip bakınıp çıkıyorum. yazı yazamıyorum. aslında mesajımda bahsettiğim gibi uzun bir mesaj yazacaktım aklımdaki hadisleri molalarımda arayıp alıntılayayım derken beceremeyeceğime karar verip uzun mesajdan vazgeçtim. ki üstüne bir de sanki şia propagandası yapıyormuş gibi de görünmek istemedim. okuyanların aklí bulansın yolunu şaşırsın istemedim. şimdi de hadisleri tam alıntılamayacağım aklımdakileri yazacağım.
bir hadise göre peygamber efendimiz sallAllahu aleyhi ve sellem pelerinin altına fatima r.a. ve ali r.a. ile hasan ve hüseyin r.a. alıp bunlar temizdir gibi bir şey söylemiyor mu?
hatta aişe r.a. nakletmiyor mu bu hadisi?
imamların kusursuzluğunu buna dayandırmıyor mu şiiler?
yine veda hutbesinde peygamber efendimiz sallAllahu aleyhi ve sellem size iki sey birakiyorum biri Kuran diğeri ev halkım demiyor mu?
biliyorum ev halki mi sünnetim mi dediği konusunda ihtilaf var ama bunu duyan biri yine imamiyete inanmakta haklı sayılmaz mı avam biri?
Kum olayı mevcut.
peygamberimizin s.a.s aişa r.a. ya yaptığı bir tembih ali r.a.ya karşı savaşa giderken at üzerindeyken aklına gelmiyor mu aişe annemizin?
biz sihhattine inandiğimiz güvendiğimiz buhariye muslime tirmiziye emanet etmişiz dinimizi şiiler ise imamlarına.
onlar ne derse o. kimin haklı olduğuna ahirette Allah subhanehu ve teala karar verecek bizim mesuliyetimiz kalbimizin mutmain olduğu delile ulaşmak.ve uygulamak.
Âleykum selam we rahmetullahi we berakatuh;
Evvela baştan başlayarak gelecek olursam; ilgili konudaki ifadelerinizden kastınız öyle olmayabilirse de insanların Şia'ya karşı aklını bulandırdığınızı bilin. Çünkü yirmi küsür senedir forumda, sitelerde yazı yazar, okurum ifadelerinizin bende yaptığı intiba bu oldu. Hele ki konu kilitli olması sebebiyle özelden yolladığınız bu mesajınız ile daha da sağlamlaştı mâlesef. Bu durumun sizdeki alt yapısının buraya koyduğunuz hadisler olsun veya bazı akîdevi meseleleri hatalı yorumlamanız üzerine hareket ediyorsunuz. Bir de sessiz kalarak izleyerek kendinizi ve durumu değerlendirmek yerine tecâvüzcü ve sırf müslüman katiline Allah'tan rahmet diliyorsunuz. Hiç Allah'tan sakınmadan , çekinmeden, hem de bu adamların hem akidelerini hem icraatlarını sunmamıza rağmen ırzına geçilen mucahide bacılarımızın ve katledilen mucahidlerimizin ahirattekini yüzünü tahayyul ederek hem de bizim aramızda olarak böyle sapık canilere rahmet okuyabildiniz.
Kâfiri veli edinerek müslümanlara karşı savaşan; Müslümanlara karşı kafirlerle ittifak halinde olanları, o mezhebin bazı taifeleri net kâfir değil diye silahlı tağutlarına rahmet okumak nasıl oluyor?

Hadisleri hatalı değerlendiriyorsun. Allahrasulu
, hırsızlık yapan kızım Fatıma dâhi olsa elini keserim, haddi tatbik ederim manasında buyurduğu malumdur. İslam'da belli bir nesebden geliyor olmak, yapılan yanlışlarını temizlememektedir veya kıyamete kadar Hak üzere bulunacağının teminatı değildir. Nitekim Rasulullah : "Ey Kalbleri halden hale çeviren Allah'ım, benim kalbimi dinin üzerine sabit kıl" (Tirmizi, Kâder , 7) buyurmuştur. Üstelik elimizde peygamber olmasına rağmen neslinden çocuğu, babası iman nasib olmamışlara vâkıfız.
Bizim muhaddislerimiz ve râvilerimiz Hadis usulu gereği sorguya, cerhe tâbi tutulurken, hatta nakillerden zayıf, mevzu rivâyet hükmü alırken; Makamlarına 'mukarram kılınmış meleklerin dâhi çıkamadığı' Şianın imamlarının sözleri vahydir, sorgulanamaz! Hadisleri de istisnalar hariç ehl-i bey kanalından gelirse itibar edilir! Cennetle mujdelenmiş Ashab sözü dahi nakledilmeye değmez, hâşa sapıktır, mûmin değildir! Buna rağmen kişi illa sapacak ise ona hidayet edecek de yoktur.

hal bu iken ben şiilerin genelinin tekfirine karşıyım ve konunun en başında da değiğim gibi müslüman olduğu varsayımında kişiye Allahtan rahmet diledim.
Allah rahmet eder etmez o beni ilgilendirmez. açıkcası kim oldugunu neler yaptigini da bilmezdim sadece iranli olduğu icin musluman oldugunu varsaymak zorundaydim. sonradan dinle pek iliskisi olmadigina kanaat getirdim ama Allah bilir onu ben degil.
Şii'leri topyekün tekfir edelim diyen olmadığını bilerek, böyle söyleyerek bizi karşıymış gibi itham altında bırakıyorsun, bunun da farkında değilsin.
Kişi Murcie akidesiyle hareket ederse bütün sapkın gurubun muntesiblerine rahmet okur ve 'bana bir şey olmaz, böyleyse faydası olur, yok değilse faydası olmaz, ben bir şey kaybetmem' anlayışı sahih bir yaklaşım ve pratik değil. Bilmiyorsan sessiz kalsan Allah (c.c.) sana niye rahmet dilemedin mi diyecek?
Mûminin bile cenazesi farz-ı kifâye iken, mutecâviz eli kanlı bir Şii teröriste karşı kendinde neden böyle mecburiyet hissettin? Üstelik sonradan dinle alakası olmadığını öğrendim demene rağmen hala bu görüşünü savunup sürdürüyorsun. Halbuki böyle yaparak bu cânilerin karşısındaki mazlum mustadaflara zulmetmiş olacağını da düşünemiyorsun.

sonuc olarak yorumlarda apacik iranlilarin tamamina lanet okunuyor ve bu beni rahatsiz etti. kuraninda namazinda niyazinda haram helal gozeten kisilerin sirk isledigi konusunda emare yokken lanetlenmesini dogru bulmadim.
SubhanAllah, bu kadar cehalet olur. Yâni ifadelerimi hakaret olarak algılama kardeşim ama vakıada durumun bu. Şia itikadı hakkında hangi eseri okudun da bu kanaate vardın?
Sen kendi mezhebini tam tanımadan diğer mezhebler hakkında yorum yapma istesen. Gerçekten trajik duruma düşüren ifadeler kullanman beni üzüyor.

sizin de bana fikra fikra kafir musluman ayrimi yapmami istemenizi de dogru bulmadim. ben ne bileyim daha 5 6 yildir müslümanım. ki bu fikra isimlendirmeleri siniflandirmalari da ne denli gecerlibilemiyorum. insanlar sonucta ben cehmiyyenin bilmem ne kolundanim diye gezmiyor ortada, ben muslumanim diyor bi hocadan ogrendiklerini uygulamaya calisiyor. Allah dogru bilgiye ulastirsin yanlis insanlarla karsilastirmasin hicbirimizi. demem o ki a b cye inananlarin ismi xtir dedigimizde ayi e olarak algilayip inanan b ye inanan ama cye inanmayan kisi de hala x midir? kisileri inandiklarina gosterdiklerine gore yargilamak etiketlemekten daha zor evet ama en azindan buyuk genellemelerden kendi nefsimizi korumak adina sakinmaliyiz.
Ben sana Şia'nın kâfir fırkaları hangileridir diye sorarak ip ucu vermek, seni Şia hakkında frenleyip düşünmeye sevk etmek istemiştim ama farklı yorumlamışsın. Şia'nın bir direkt tekfir edilen fırkaları olduğu gibi, dalâlet üzere sapık fırka olan diğer fırkaları da var. Bunlara diğerleri gibi bastıra bastıra kâfir demiyoruz diye müslüman kardeşin olarak görüp rahmet okuman da ne? Üstelik bu Tağutlarla birlikte müslumanlara karşı katliam yapan Şia'nın avamından biri de değilken. SubhanAllah
benim derme catma aslinda sorulariniza cevap icermeyen yazimdan sonraki tüm siilerin tekfir edilmedigine dair ve tekfir edilmesi gerekenlerin belirtildigi yaziniz için Allah razi olsun. bu siteye de diger site kadar guveniyorum ama orada arama yapmak aradigini bulmak daha kolay ve ilk musluman oldugumda hep oradaki fetvalari okudugum icin az cok biliyorum ne yazdigini. bu sebeple oradan alintiladim yoksa buradaki yaziyi okuyup yok saydigimdan degil yanlis anlasilma olmasin. ayrica yazinin basliginda ithna ashari dese de yazinin basinda imamcilar ve rafizilerin ayni gruba verilen farkli isimler oldugu aciklanmis. tabi kimse musluman kardesimiz canimiz cigerimiz diyemiyor ama tekfir de edemiyor.aslina bakilirsa farkimiz itikadi degil bence fikhi farkli hadis kaynaklarimiz oldugu icin.
Bir üst satırdaki bahsettiğim gibi benim aktardığın yazıyla ilgili bir meselem yok. Zaten o zaman konunun altına işledim ki yazı İsna Aşeriya taifesi hakkında idi. Bunun daha detaylı fırkalı halini zaten biz kabul etmiş ve sitemize koymuşuz. Biz bilerek karşı çıkıyoruz anlamında söyledim idi. Yoksa bizim yazımızı oku, yayınla diye bir sözümüz olamaz. Ki üstelik, aktardığın yazıyla değindiği konuda aynıyız. Fakat siz bunu Şia'nın geneli için paylaşım yapmanız, tekfir edilenleri bilmemeniz veya görmemeniz üzerine değindik.
kuranın degistirilmesi konusuna da kisaca degineyim, bizim de kabul ettigimiz kaynaklarda gecmiyor mu (yanlis hatirlamiyorsam) maide suresinin bakara kadar uzun oldugu (nur veya nisa da olabilir hatirlayamiyorum suan) veya aişe annemizin yatağın altına sakladığı deri veya yaprak parçalarının keciler tarafindan yendigi veya (yine tam hatirlamiyorum ibn abbas mi ibn mesud r.a. muydu) son üç sureyi kurandan saymayip dua olarak nitelendirmesi?
yani demem o ki kafa karistiravilecek o kadar cok sey var ki insanlar az bucuk muslumansa bana yetiyor cok da ayrintilara takilip tekfir tabancasiyla etrafa ates sacmamak lazim belki bir gun bize de denk gelebilir. Allah korusun.
Meseleleri yarım yamalak duyup sonrada sapıklarla ehl-i sunneti mukayese ederek 'aynı tür küfür bizde de var, biz de sapığız'a getirmek için çok çaba sarf ettiniz mi?

Nesh ayrı bir ilimdir. Keçi'nin yediği de, Kur'an mushaf olmadan önce daha ayetler nuzulu devam ederken gelen diğer ayetlerin bu tür bâzı ayetleri nesh etmesi üzerine sonradan Kur'an-ı Kerim mushaf haline getirilmek için toparlanırken kıraatı nesh olmuş bu ayetleri Kur'an-ı Kerime almamaları ilmin gereğidir. Üstelik Ali (r.anh) da hayattaydı!
Kur'an-ı Kerimde 'kırâatı nesh' olan ayetleri Kur'andan gizlemek olarak yorumlayıp kabul etmek Kur'an-ı kerimi mushaf haline getiren sahabelerden günümüze kadar göz yumarak sessiz kalan bütün muctehid ve âlimlerimize hakârettir. Fakat ben bunu da biliyorum ki sen bu ifadelerle bunu aklının ucundan geçirmedin ama çok hassas meselelerde haddin olmayan yorumlar ve ithamlarda bulunuyorsun ki ucu nereye gidiyor bunu dâhi kestiremiyorsun. Allah için bu konuda tevbe et ve kabul edemiyorsan da sessiz kal. Sana tekfir et, etmezsen vebalde kalacaksın diyen olmadığı gibi, 'müslüman demezsen vebalde kalacaksın' diyenin de olmadığını bil. Şeytanın fısıltılarına kulak tıka.

Şunu da konu haricinde ekleyeyim ki; meselemiz İran'a karşı asrın Tağutunu savunmak, zorbalığını ve küfrünü hafifletmek işgalini meşrulaştırmak demek değildir. O zaten bandrollu kâfir ve düşmanımızdır. Fakat bizim en çok canımızı acıtan , yeri geldiği zaman bizden olduğunu iddia eden, ben de muslumanlardanım diyerek propaganda yapan İran 'ın; sunnilere karşı ne kadar efendilerie hizmet edip müslüman katliamında bulunup şia coğrafyasını geliştirmesinde destek görse de kafirler tarafından nasıl aşağılanıp hizaya getirildiğini, haddi bildirildiği fakat şahsiyetsizliği sebebiyle yediği şamardan ders çıkarmadığına şahid oluyoruz.
Tarihten beri defalarca böyle şahsiyetsizliklere düşmesine rağmen nedense bir tek sunnilere karşı kaplan kesilen İran'ın bu zilletini yorumladık. Yoksa bir zalimi diğer zalime tercih etmedik.

Cevabım burada nihayete erdi. Hakkını helal et, mesele ve durumun vahamiyeti anlaşılsın diye yer yer nefse dokunan ifadeler kullandığımı düşünüyorum. Şahsi düşünmeden okuyup anlaman ümidiyle Rabb'ıma emanet olasın.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt