Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber İranlı Çapulcu general Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı el-Mühendis Gebertildi!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Bu topluluk kadar beyinsiz güruhlar var mıdır bilemiyorum. Hem Müslüman hem müşrik nasıl olunurun resmini o kadar güzel çiziyorlar ki kendileri bile bu küfürlerine iman ediyorlar, kalan beyinsizler ne yapsın.. SubhanAllah bunlara inanmak, usame rahimehullah ile kasimiyi aynı dinin ayrı cephelerinde savaşan şehidler olarak görmek nasıl bir kafa yapısıdır.. Akıl almıyor arkadaş.. Tepelerindekini doğrudan misyoner sayıyoruz zaten ama bu taban nasıl böyle bir inanca kaydı.. Celladına aşık olmak nasıl bir eşşekliktir..
Kardeş hakaret etme yetkisini kimden aldın,
İkincisi misyoner olduğuna dair elinde bir tane kanıt var mı? O başlarındaki adam 6 ay işkence görmesine rağmen tek kelime konuşmadı.
Bu camiayı ben içindeki bir çok kişiden daha iyi biliyorum. İnsanları tanımadan haklarında hüküm vermeyin.
Bir diğeri neye dayanarak tekfir ediyorsun. Forumda muayyen tekfir yasak bildiğim kadarıyla.

Usame ve kasimiyi aynı kefeye koymaları vahdeti itikadın önüne geçirmelerinden kaynaklanıyor, adam o kâfir ama ben tekfir etmem, bu vahdeti bozar diyorlar. Şimdi burda konuşulmayacak şeyler var. Bir gün vakti gelirse onlar da konuşulur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Kardeş hakaret etme yetkisini kimden aldın,
İkincisi misyoner olduğuna dair elinde bir tane kanıt var mı? O başlarındaki adam 6 ay işkence görmesine rağmen tek kelime konuşmadı.
Bu camiayı ben içindeki bir çok kişiden daha iyi biliyorum. İnsanları tanımadan haklarında hüküm vermeyin.
Bir diğeri neye dayanarak tekfir ediyorsun. Forumda muayyen tekfir yasak bildiğim kadarıyla.
Her bir ferdi tek tek tekfir etmedim! Aynen "şiiyim" diyenlerin her birini tek tek tekfir etmediğim ama genelinin şirk içinde olduğunu dile getirdiğim gibi, hurda partinin de genelinin cehalet içinde tepesinin ise genelinin İslam'a ihanet içinde olduğunu sonra bir kısmına bütün tebliğlerimizle durumu bildirmemize rağmen bizi ümmet şuurunu bilmemekle suçlayıp aynı sapıklığa devam ettiklerini gözlerimle gördüğümü ifade ettim. Ve daha önce de böyle bir arkadaşımın olduğunu burada da dile getirmiştim.
İran'ın misyoneri olmak için belge olmasına gerek yoktur. Misyon görev demek, misyoner ise görevli demektir. Bu zatlar gayet adeta iranın resmi bir komutu varmışçasına(belki vardır) iranı ve şiayı aklama görevini görevli olduklarını dile getirmeden ve hatta bunu Allah swt ve Resulullah sas in onlara emriymiş gibi vahdet adı altında piyasaya sürmeleri yeterli değil midir?
Kusura bakma kardeşim 6 ay işkence çektiğini gözlerinle gördün mü? Bu işkence Kur'an ve sahih sünnet için miydi? Değilse(nitekim bugünkü inancı Kur'an ve sahih sünnete muhaliftir) bu işkence çekmesinin bizi bağlar yönü nedir?

Her ne kadar bir sürü yanlışları olsa da bugün papağanlık yapan bir çok insandan daha samimiler.
Kusura bakma kardeşim samimiyet ile bilmeden yapılan cehaleti veya bilerek yapılan ihaneti bir tutamayız. Bugün İslam ile küfür arasındaki düşmanlık ve savaş apaçık ortada herkes safını bilecek, bilmiyorsa hatırlatanı dinleyecek, dinlemiyorsa bulunduğu safa ve zahirine göre muamele görecek. Yarın burada aynı savaş başlasa ve bunlar iranın şebbihası olsa aynı şeyleri söyleyebilecek misin? Yine de Allah swt aralarından hayır gördüklerini kurtarsın diye dua ediyorum.
Kendine selefi diyenler 6-7 Ekim'de korkudan evlerine kaçıp sakallarını keserken ümmeti korumak için başta bu insanlar olmak üzere Hanzala hoca grubundan başka kim vardı meydanlarda?
Bak şimdi sen kendilerine selefi diyenleri genelleştirerek aynı bana dediğin gibi tanımadığın insanlar hakkında ağır ithamlarda bulunuyorsun.

Usame ve kasimiyi aynı kefeye koymaları vahdeti itikadın önüne geçirmelerinden kaynaklanıyor, adam o kâfir ama ben tekfir etmem, bu vahdeti bozar diyorlar. Şimdi burda konuşulmayacak şeyler var. Bir gün vakti gelirse onlar da konuşulur.
Bu koyu kısmı bana yönelttiğin sorulara cevabım olarak kabul et kardeşim.

Son düzenleme:
عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Kusura bakma kardeşim samimiyet ile bilmeden yapılan cehaleti veya bilerek yapılan ihaneti bir tutamayız
İhanet derken neyi kastediyorsun? Partiyi kurmalarını kastediyorsan her ne kadar parti batıl olsa bile parti kurunca yurt içi yurt dışı bir çok camia ile görüştüler. Bizim sevdiğimiz ve forumdan alimlerinin yazılarını paylaştığımız uluslararası bir camia da buna dahildir. Uzun bir süreç üzerinden kurdular ve onları muayyen olarak tekfir etmeme engel olanlardan batıl delillerle bu partiyi kurdular.
Hâlâ büyük bir kısmının samimi olduğuna
inanıyorum.
İnsanlar hakkında hüküm verirken, İmam Mâlik'in dediği gibi önce kendimizi cehenneme sunup sonra fetva ( konumuzdaki karşılığı hüküm ) vermeliyiz.

Ve hâlâ misyoner olduğuna dair bir delil göstermedin.

Son düzenleme:
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Ummetin Vahdeti, zaruratı diniyye olan aynı akideyi menhec (ehl-i sunnet) edinenler için geçerlidir. Cennetle mujdelenmiş sahabelere küfreden, temizliği ve iffeti hakkında nas inmiş olan mûminlerin annesini namussuzlukla karalayan Deccal'in mustakbel muridleriyle bırakın aynı safı, aynı mescidde dâhi görünemeyiz.

Tarafsız kalan, bîtaraf olan bertaraf olmaya mahkumdur. Hüda Par ve yolu heva hevese göre kendilerine demokratik mucadele menhec edinen sapıklıktadır. Her ne kadar kendilerini meşru zannetseler de Siyasi partiler Kanunu'na tâbi olduklarından küfürdedirler! Demokratik yola sapmadan önce de Şia sempatizanlığı ve hayranları oldukça fazlaydı. Sazlı dümbelekli ezgilerinde Ayetullah'ları önder, imam, rehber edinmişlerdi. Bu yüzden açıklamalarına şaşmıyorum, hâla tanımayanlara şaşıyorum.
......
Kısacası Şia tarihten beri başta Ehl-i sunnetin azılı düşmanlarındandır. Başta Osman'lı Devleti'nin Avrupa'ya her yönelmesinde, her zaman arkadan saldırmıştır. Bugün de sapkın Riyad yönetimi (Suudi Amerika) hariç Ortadoğu'nun tüm başkentlerini sünnilerin ellerinden almışlar, Afrika' ve Asya'ya yönelmişlerdir. Sözde Yahudi'ler için kurulan Lübnan'ın Şii Hizbullah'ı Suriye'de Haç'lı Ruslarla birlikte aynı mevzide, 2009'da Veziristan'da Pakistan'ın Şii'lerini savunuup katliam yapıyordu. Nitekim dönemin Cumhurbaşkanı Ahmedi Nejat'ın, Ehl-i Sunnet Taliban'ın idaresindeki Afanistan'ın işgalinde efendisi olan Amerika Birleşik Devletleri'ne yaptığı ajanlık ve yardımlarının itirafı hâla gözlerimizin önünde, belleğimizde taptaze durmakatadır.

şiamerika.jpg

şiciler.jpg

şia  2.jpg

hüda.jpg

Son düzenleme:
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Bu yerli Şia'lar hangi mucahidimize böyle sahiblenmişlerdir? Şahid olan var mı? Doğu Perinçek, Temel Karamollaoğlu gibi demokrat sapkınlarla aynı fikirde olmak zor zanaat.
Buradan anlaşılıyor ki mucahidleri tekfir ediyor yahud şimdilik dile getiremeseler de şehadetlerine haşa "leş" görüyorlar. Allah (c.c.) bu sapıklardan ehl-i sunneti muhafaza buyursun..

Son düzenleme:
طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
İhanet derken neyi kastediyorsun? Partiyi kurmalarını kastediyorsan her ne kadar parti batıl olsa bile parti kurunca yurt içi yurt dışı bir çok camia ile görüştüler. Bizim sevdiğimiz ve forumdan alimlerinin yazılarını paylaştığımız uluslararası bir camia da buna dahildir. Uzun bir süreç üzerinden kurdular ve onları muayyen olarak tekfir etmeme engel olanlardan batıl delillerle bu partiyi kurdular.
Hâlâ büyük bir kısmının samimi olduğuna
inanıyorum.
İnsanlar hakkında hüküm verirken, İmam Mâlik'in dediği gibi önce kendimizi cehenneme sunup sonra fetva ( konumuzdaki karşılığı hüküm ) vermeliyiz.

Ve hâlâ misyoner olduğuna dair bir delil göstermedin.
SubhanAllah.. Kardeşim senin için üzülüyorum.. Allah swt kalplerimizi ve ayaklarımızı kaydırmasın..

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Son düzenleme:
عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Bu yerli Şia'lar hangi mucahidimize böyle sahiblenmişlerdir? Şahid olan var mı? Doğu Perinçek, Temel Karamollaoğlu gibi demokrat sapkınlarla aynı fikirde olmak zor zanaat.
Buradan anlaşılıyor ki mucahidleri tekfir ediyor yahud şimdilik dile getiremeseler de şehadetlerine haşa "leş" görüyorlar. Allah (c.c.) bu sapıklardan ehl-i sunneti muhafaza buyursun..
Bukalemun olunca insan herkesi savunabiliyor. Bu adam Usame bin Ladini de sevdiğini söylüyor desem inanır mısınız?

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Twitter'da yarım saat bir saat gezin tekfirci(kime göre) olup çıkarsınız.. SubhanAllah vallahi bu vahdet istismarcılarının yaptığı tahrifin bu kadarını ben fetogillerde görmedim. Çünkü feto halkın tasavvuf tabanından hali hazırda tahrif edilmiş bir inançtan yararlandı ama bu vahdet istismarcıları şiaya nasıl sıfırdan taban oluşturabildi akıl sır ermiyor.. Gerçi hakkını yememek lazım fetogiller de halkın bir kısmındaki hristiyan ve yahudilere karşı itikadi savunmanın bir kısmını ehli kitap konularıyla yıktı ama yine de fazla başarılı olamadı.. Tasavvuf ile şia hemen hemen aynı şirk hurafe ve bid'atlarla dolu itikadlara sahibler ama bu topraklarda tasavvuf ile şia isim olarak yanyana gelemezdi, tasavvufçular onlara lanet okurdu. Vahdet istismarcıları bence tahrifte çağın devrimini yaptılar.. Aynı şekilde kemalistler de şeriat konusu geçtiğinde "yalla suudiye, yalla irana, burası asla iran olmayacak" gibi laflar ederken bugün kemalistler, pkkcılar, vahdet istismarcıları(hamas filan dünden razı zaten) topyekûn kasımici olmuş!?!?!? Katledilen yüzbinler milyonlar yok sayıldı, maktullerin katilin ölümüne sevinmesi haram kılındı, hatta kendilerinin daha çok katledilmeleri helal kılındı çünkü isimleri amerikacı israilci ilan edildi.. Amerikanın öldürdüğü badem gözlü selvi boylu kahraman şehid, rusyanın öldürdüğü terörist.. Ama amerikanın(veya diğer kafirlerin) bu leşler dışında katlettiği milyonlarca Müslüman yine terörist!! Bu ne perhiz ne lahana turşusu.. SubhanAllah bir kez daha İslam'a karşı küfrün tek millet olduğu ve bugün Muvahhid Müminlerin azınlık garibler olduğu yine gözler önüne serildi.. Yok kardeşim indirilen Kitabın yanında indirilen demir kullanılmadıkça bu zillet bitmeyecek Allahu a'lem..

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

simurg

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu da bizim memleketten değil de,ümmettin göz bebeği Kudüs’ün sözde “koruyucularından” bir taziye

Hamas ve İslami Cihad'dan Kasım Süleymani için taziye mesajı Hamas ve İslami Cihad'dan Kasım Süleymani için taziye mesajı
Iyiki islam sadece size bağlı değil. Valla tum islam ülkelerini tekfir eder sonra oturur çayınızı yudumlarsınız.. cok şükür ki islam sadece sizlerle kaim değil. Ama merak da etmeyin kimse eylemlerinde ve soylemlerinde sizden icazet almiyor ya o yüzden anca kendiniz konuşur anca kendinizi günaha sürüklersiniz. Ya hayır söyleyin ya susun ..

B Çevrimdışı

beautiful mind

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ben İranın itikadını bilmiyorum açıkçası gördüğüm hiçbir Şii de Kuran değiştirildi falan gibi bir şey ifade ederken görmedim. İran anayasası da sapık 12 imam inancı dışında benim ilk izlenimime göre (çok derin incelemedim) Kurana uygun bir metin. Yalnız benim tanıdığım bütün müslümanlar İranı tekfir ediyor, ancak ben onların tekfir sebeplerinden biri hariç diğer hiçbir sebeplere şahit olmadığım. O sebep de Kafirleri dost edinip müslümanlarla savaşmaları. Bunu yaptıkları kesin, ancak kesin olmayan şey de şu: savaşı kim çıkardı. Eğer İran Esada Müslüman diyorsa kafirdir ancak eğer Esada karşı savaşan muhalifler önce İranı vurduysa bu meşru müdafaaya girebilir(girer demiyorum girebilir). Neticede muhaliflerde işide karşı Türkiyeyle birlikte savaştı. Biz Türkiyede yardım aldılar diye direk tekfir edebilir miyiz? Bence hayır, vakıayı detaylı incelemek lazım. Sözün özü ben İranın itikadını ve Suriye savaşında yaşananların iç yüzünü bilmiyorum, buradaki arkadaşların da bildiğini sanmıyorum. Her ne olursa olsun Suriye savaşı büyük bir rezillikti. İşid - elkaide bile birbiriyle savaştı. Hangi tarafın haklı olduğunu düşünmemiz farklı bir mesele ve bu değişebilir, lakin itikadlar açık olmadan ve açık bir küfür ameli işlenmeden tekfir etmenin karşısındayım. Eğer İran gerçekten müşrikse ve müslümanlara karşı savaş başlattıysa bunu delillendirmek gerek.

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Ben İranın itikadını bilmiyorum açıkçası gördüğüm hiçbir Şii de Kuran değiştirildi falan gibi bir şey ifade ederken görmedim. İran anayasası da sapık 12 imam inancı dışında benim ilk izlenimime göre (çok derin incelemedim) Kurana uygun bir metin. Yalnız benim tanıdığım bütün müslümanlar İranı tekfir ediyor, ancak ben onların tekfir sebeplerinden biri hariç diğer hiçbir sebeplere şahit olmadığım. O sebep de Kafirleri dost edinip müslümanlarla savaşmaları. Bunu yaptıkları kesin, ancak kesin olmayan şey de şu: savaşı kim çıkardı. Eğer İran Esada Müslüman diyorsa kafirdir ancak eğer Esada karşı savaşan muhalifler önce İranı vurduysa bu meşru müdafaaya girebilir(girer demiyorum girebilir). Neticede muhaliflerde işide karşı Türkiyeyle birlikte savaştı. Biz Türkiyede yardım aldılar diye direk tekfir edebilir miyiz? Bence hayır, vakıayı detaylı incelemek lazım. Sözün özü ben İranın itikadını ve Suriye savaşında yaşananların iç yüzünü bilmiyorum, buradaki arkadaşların da bildiğini sanmıyorum. Her ne olursa olsun Suriye savaşı büyük bir rezillikti. İşid - elkaide bile birbiriyle savaştı. Hangi tarafın haklı olduğunu düşünmemiz farklı bir mesele ve bu değişebilir, lakin itikadlar açık olmadan ve açık bir küfür ameli işlenmeden tekfir etmenin karşısındayım. Eğer İran gerçekten müşrikse ve müslümanlara karşı savaş başlattıysa bunu delillendirmek gerek.
Kardeşim sen gerçekten de İran’ın şianın özellikle de rafizi şianın bugünkü İran’ı yönetenlerin itikatlarını hiç bilmiyormuşsun.
Mesele sadece müslümanlara karşı savaşmaları değil.bence biraz forumda dolaş ve araştır nasıl bir itikada sahip olduklarını.

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Iyiki islam sadece size bağlı değil. Valla tum islam ülkelerini tekfir eder sonra oturur çayınızı yudumlarsınız.. cok şükür ki islam sadece sizlerle kaim değil. Ama merak da etmeyin kimse eylemlerinde ve soylemlerinde sizden icazet almiyor ya o yüzden anca kendiniz konuşur anca kendinizi günaha sürüklersiniz. Ya hayır söyleyin ya susun ..
Allah hidayet versin ne denilebilir ki.. İnşaAllah İslam'ın her eve gireceği gün İslam'ın safında olup izzetle girilen evlerde olursunuz..

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Kardeşim mesele tekfir meselesi değil konuyu oraya çekme lütfen.
Evet İslam bize veya size,ona,buna,şu partiye bu cemaate ,veya herhangi bir cihadi gruba bağlı değil.bizzat kişiler,kurumlar,cemaatler islama bağlıysa bizde onlara kardeşimiz der ve yanlarında oluruz.

• Dua et
Tepkiler: Die
Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben hayatımda şiiler müslüman değildir. gayri müslimdir diyen alim görmedim. sapkın, delalet içinde vb laflar çok gördüm. az bir kesimin yaptığını geneline yakıştıran da çok var. tek müslümanlar vahabiler değildir ehli sünnet ve cemaati değildir. evet hadise göre 72 (çok) fıkraya bölünmüştür ÜMMET, sadece 1i cennete direkt geçebilir ve gerisi cehenneme girecektir (ne kadar süreliğine Allahualem) ama yine ÜMMETTENDİR. kardeşimizdir. iki müslüman arasında savaş çıkarsa da yapılacak bellidir.

burada şii propagandası yapan yok ama adamlar Kuran ve sünnete göre mezhep kurmuş inanmış.bize müslüman değildir demek düşmez, bu kuran ve sünnete aykırı bir hareket olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt