Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Işid Felluce'de 300 Asker Öldürdü Iddiası

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
irak_8185.jpg

d_4879.jpg

Irak'ta Şiilerin oluşturduğu Ulusal İttifak Üyesi Milletvekili Ali el-Budeyri, Felluce kentinde IŞİD'in düzenlediği "klor gazı" saldırısında 300 askerin öldüğünü iddia etti.

Budeyri, mecliste basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "IŞİD, Felluce'nin Saklaviyye nahiyesinde kuşatma altında tuttuğu 400 askere karşı klor gazı kullanarak 300'ünü öldürdü" dedi.

ORDUYA BAĞLI UÇAKLAR YETİŞEMEDİ
Olaydan bölge komutanını sorumlu tutan Budeyri, "Yapılan tüm çağrılara rağmen orduya bağlı uçakların süratli davranmaması sonucu Saklaviyye nahiyesinde kuşatılan askerlerin başına gelenlerden Enbar vilayetindeki operasyonların sorumlusu Korgeneral Reşid Felih ve Başbakan Haydar el-İbadi'yi sorumlu tutuyoruz" ifadesini kullandı.

Budeyri, "Bu ikinci Spyker katliamıdır" değerlendirmesinde de bulundu.

"YETKİLİLERİN YANLIŞ KARARLARI ASKERLERİMİZİ ÖLDÜRÜYOR"
Irak ordusu eski komutanlarından Tümgeneral Nasır el-Gannam ise Saklaviyye'de yaşananları "Spyker ve Musul'un IŞİD'in eline geçmesinden sonra işlenen yeni bir katliam" olduğunu savundu.

Gannam, "Askerlerimiz ve ordumuz, emniyet yetkililerinin yanlış kararları yüzünden teröristlerin eline düşüyor. Akan bu kanın ve maddi kaybın sorumlusu onlardır" diye konuştu.

İLK KATLİAM 12 HAZİRAN'DA OLDU
Irak'ta Musul'dan sonra 12 Haziran'da Tikrit'teki Spyker Askeri Üssü'nü ele geçiren IŞİD, Twitter hesabında yüzlerce kişinin kurşuna dizildiği bir video paylaşmış, Irak parlamentosuna yakın kaynaklar da söz konusu olayda aralarında öğrencilerin de bulunduğu güvenlik görevlisi bin 700 kişinin öldürüldüğünü iddia etmişti.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ABD veya BM güçlerine davetiye çıkarmak, onların oraadaki operasyonlarını meşrulaştırmak için çıkarılan bir yaygara kanımca.
Haberi araştırdım. benzer haberler 17 eylülde dillendirilmeye çalışılmış. Ben asılsız olduğunu düşünüyorum

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Baxtiyar Goran ‏@BaxtiyarGoran 15 Eyl
Shia TV al-Forat: Chlorine gas used by #ISIS in attacks on Dhuluiya (70km from north of Baghdad)
Şia TV Al Forat : İŞİD Diyala saldırısında ( bagdat ın 70 km kuzeyi) clor gazı kullandı

En erken tarihli bu haberi bulabildim. 15 Eylül.
Bundan bi süre önce de Obama ve Birleşmiş milletler bu yönde açıklamalar yapmışlar.
Fasık ın haberi derim.

27/08/2014 te bir israil sitesinin haberi:
http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4564880,00.html
Nokta.

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
konuyla alakasız olacak ama yukarıdaki nişan aldıkları fotoğraf dikkatimi çekti.niye böyle bir poz vermişler ki film broşürü ya da kapak fotografi gibi.aklıma counter strike oyunu geldi :) diğer grublarin da buna benzer fotoğrafları var mi yoksa isidin icat ettiği bir poz mu? hiç rastlamadım böyle fotografa mucahidler arasında acaip geldi o yüzden soruyorum mazur görün akhiler :)

M Çevrimdışı

metinyigit

Guest
konuyla alakasız olacak ama yukarıdaki nişan aldıkları fotoğraf dikkatimi çekti.niye böyle bir poz vermişler ki film broşürü ya da kapak fotografi gibi.aklıma counter strike oyunu geldi :) diğer grublarin da buna benzer fotoğrafları var mi yoksa isidin icat ettiği bir poz mu? hiç rastlamadım böyle fotografa mucahidler arasında acaip geldi o yüzden soruyorum mazur görün akhiler :)

Hemem hemen diyer grupların buna benser olmazada toplu silah pozları vardır bu bir hatıra veya birligin önemini veya birlikten dogan gücün bir fotoraflı ifadesi diye biliriz

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
Hemem hemen diyer grupların buna benser olmazada toplu silah pozları vardır bu bir hatıra veya birligin önemini veya birlikten dogan gücün bir fotoraflı ifadesi diye biliriz
diğerleri buna benzer olmadığı için dikkatimi çekti zaten ;)

Üst Ana Sayfa Alt