Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Işıd Kadısı El-haşimi Itiraf Ve Nasihatler

Ebu Abdullahh Çevrimdışı

Ebu Abdullahh

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ALSAHM MEDIA:
IŞİD kadılarından El Haşimi itiraflar ve nasihatler adlı 12 sayfalık bir risale yayınladı bence risalenin özet olarak çevrilmesi gerek.

El Haşimi risalesinde Bağdadi'ye nasihat ediyor, IŞİD'in genel hatalarını söylüyor,toprakların neden kaybedildiğini anlatıyor.

Uzun risale muazzam itiraflarla dolu,bu risale konusunda Şeyh Sami Ureydi(Allah onu korusun)Allah onları kendi sözleri ile imtihan etti dedi

IŞİD Şerii Kadısı El Haşimi;Devlede hırsızlık var,adaletsizlik var,kadılar insanlara zulm ediyor,aşırıcılık var,tekfircilik var,

IŞİD Kadısı Haşimi;Bizler Muhalifleri neden tekfir ettik??
onlara karşı savaşarak ne kazandık ??

topraklarımızı neden kaybediyoruz?

Kaynak: al-Şam medya

Ebu Abdullahh Çevrimdışı

Ebu Abdullahh

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum.
Bu risalenin arapcasına ulasabilen kardeşimiz var mı? Bu risaleyi türkceye tercüme etme imkanı olan var mı?

Ebu Abdullahh Çevrimdışı

Ebu Abdullahh

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Orjinalini göremedim. ALSAHM medya telegram kanalinda yukardaki sekliyle haber yapmislar.

remziocaktan Çevrimdışı

remziocaktan

Namahrem ile yazisma yok
İslam-TR Üyesi
Selami aleykum bu el hadiminin risalesinin arapca metni mevcutmu nette . Link adres alabilirmiyim.. varsa.. facebooktada bu haber vardi ama aslina ulasamadik.yani risalenin arapcasina ulasamak sizde varsa bilgi lutfen bana link olarak yazarmisiniz kardesim okumak istoyorum o risaleyi.

remziocaktan Çevrimdışı

remziocaktan

Namahrem ile yazisma yok
İslam-TR Üyesi
Abicim... parmaklar buyul dokunmatik ekran kucuk basarken bazen harfler kaciyor yer degisiyor vs k bakmayin..:)

Ebu Abdullahh Çevrimdışı

Ebu Abdullahh

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tekfirciler muslumanlari islam selami olan "selamun aleykum" ile selamlamak istemediklerinden "salamın aleykum" "selamun aleykim" tarzı sacmaliklar yaziyorlar. Dedim acaba bunun yeni bir versiyonu ilemi karsı karşıyayiz. Problem yok. Fi emanillah.

M Çevrimdışı

mts

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bildiğim kadarıyla ALSAHM MEDIA twitterda ki mürcie usayrim isimli bir yamuğa ait (ona ait değilse beni düzeltin)orda ki haberlere fazla güvenmeyin

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
dünden beri bu yazılar dolaşıyor sosyal medya da. Ama nedense ne bir kaynak ne de bir tercüme mevcut değil. Bakalım yumurtadan ne çıkacak ?

remziocaktan Çevrimdışı

remziocaktan

Namahrem ile yazisma yok
İslam-TR Üyesi
Yakinda bi sonuc cikarsa cok seviniriz.eger asli yoksa..bu haberin bir fitnecinin bize harici amellerine sahip birilerini bize sevdirmesi icin bir algi operasyonu olabir.. kalp bazen donmeye cok meyiilidir ;) anlarsinizya.. haberin asli yoksa itibar edilen bir sitede itibarsiz delilsiz asilsiz haberleri paylasmamak lazim malum vqrsayimlar uzerinden isler yurumuyor..yok aksi ise.. delil kaynak varsa sayet risale varsada okumak ve istifade etmek isteriz..yoneticilere duyurulur :)

Abou Ibrahim Çevrimdışı

Abou Ibrahim

العلم قبل القول والعمل
İslam-TR Üyesi
Bunun orijinali bende mevcut fakat ne kadar doğru, kim yayınladı falan bilmiyorum. Şeyh Ebû Sufyan Es Sulamiye (devlenin büyük şer'ilerdendi) Allah ona rahmet etsin nispet edilen bir risalede var devlenin aşırılığı hakkında yazdığı bir risale olduğu iddia ediliyor fakat Allahu a'lem alınan haberlere göre devleye sızmış olan yahudi medyası için çalışan bir medya paylaşmış bunu tabi ne kadar doğru bilmiyorum bu yüzden söylediklerime itibar etmeyin. Ama bu risaleler dünden beri değil uzun zamandır konuşuluyor ve Allahu a'lem

remziocaktan Çevrimdışı

remziocaktan

Namahrem ile yazisma yok
İslam-TR Üyesi
ben 8 ay hatta daha oncesı ıcınde bir kadının devlenın çirkin islerini ve asırılıklarını ıfade eden bır metnın net ortamında gezıp tozdugunu sanal ortamda duymus bızzat sahıd olmustum ama ununda aslı yoktu... ellerde rısale mevcut dıyenler vardı.. ama rısaleyı bır ısnada bır kaynbaga baglayan yoktu su an olayı net hatırlayamıyorum. EN DOGRUSUNU ALLAH BILİR
zaten sahsı kanattım yanlıssam duzeltın devlede boyle bır kadı varsa devlenın içinde ne kadar dayana bılır onu yerler.. cünkü onlara göre hilafeti eleştirip ona savuran bir kimsenin onların içinden olması dusunulemez. hele hele onların hılafetı bıde onlardan bırı bunu yapacak pek ınandırıcı da gelmıyor olsa bıle susturulur ve rısale yok edılır.. sonucta cok ses cıkartacak ve muhıbanlarını pıkolajık ve osyal acıdan ters reaksına hatta onlara karsı suphe be ılgısızlıge sevkedecektır...bu yuzden dunyada bunlara meyıl bıtmesın dıye boyle bır rısela olsa bıle yok edılır hatta .. belkı rısale sahıbı munaıkla ıtham edılır onlar arasında. belkı murtedlıkle vs vs .. yazılarımda hata varsa allah ıcın duzeltmenız benım dunya ahıret menfaatımedır kardesler

Abou Ibrahim Çevrimdışı

Abou Ibrahim

العلم قبل القول والعمل
İslam-TR Üyesi
Bu risale bende var ebu muhammed el huseyni el haşimi tarafından yazıldığı iddia ediliyor 35 sayfalik bir risale fakat ilk kim yayınladı bilmediğim icin soz edemeyeceğim fakat buna benzer bir kac tane risale daha ver devlenin şer'ilerinden (en azından onların yazdığı risale diye iddia ediliyor ama bir kaç devle medyası bunu yalanlamaya çalıştı ornek olarak ebu sufyan es suleminin sözde yazdığı risale bu da aşağı yukarı 20 sayfalık bir risale devlenin Rumiye dergisinde ki asiriliktan bahsediliyor)

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
risalenin aslını alabilir miyiz ? Bir bakalım ne var içeriğinde.

Üst Ana Sayfa Alt