Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Işid'in Kafkasya Propagandası Asparagas Çıktı!

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IŞİD örgütüne destek veren bazı Türkçe siteler Kafkasya Emirliği'nin IŞİD'e biat ettiğini duyurdu.
IŞİD örgütüne destek veren bazı Türkçe siteler Kafkasya Emirliği'nin IŞİD'e biat ettiğini duyurmasında kısa bir süre içinde söz konusu haberlerin asparagas olduğu ortaya çıktı. Başta Suriye olmak üzere dünyanın pek çok bölgesinde İslami Hareketlere karşı savaşan IŞİD Örgütü'nün bu tarz yalan haberleri sık sık bir propaganda aracı olarak kullandığı biliniyor.

Suriye'de Esed rejimine karşı savaşan muhaliflerin kontrolündeki bölgelere saldırılar düzenleyerek direnişi kırmaya çalışan IŞİD Örgütü, gözünü Kafkasya'ya dikti.

Daha önce Esed rejiminden Suriyeli muhalif örgütlerin savaşarak aldığı şehirlere canlı bomba eylemleri düzenleyerek ve bombalı araçlarla saldırarak kuşatan ve bu şekilde Deyr-ez Zor, El Bab, Munbuj, Rakka gibi kentleri ele geçiren IŞİD'in "direnişi kırmaya dönük stratejisi" Afganistan'dan sonra Kafkasya'ya ulaştı.

Başta Çeçenistan olmak üzere Kuzey Kafkasya'da Rus işgaline karşı sürdürülen direnişin lideri Kafkasya Emiri Dokko Umarov'un hayatını kaybetmesi üzerine bu topraklara sızmayı başaran IŞİD Örgütü, Umarov'un halefi Ali Ebu Muhammed'in de şiddetli muhalefeti ile karşılaşmıştı. Dağıstan'da IŞİD'e katılan bazı komutanlara karşı yaptığı konuşmada Ebu Muhammed Kebekov, bu kişileri "beyinsizlik"le suçlamış ve yaptıklarının Ruslara yarayacağını söylemişti.

IŞİD YALAN PROPAGANDA VE ASPARAGAS HABERLER YAPIYOR

IŞİD Örgütü aralarında bir Çeçen komutanın da olduğu Kuzey Kafkasya'daki bazı komutanların kendilerine katılmasını, tüm Kafkasya Emirliği'nin biatı şeklinde duyurdu. Son olarak örgütün Türkçe sitesinde yayınlanan bir Rusça ses kaydında, "Kafkasya Emirliğinin bütünüyle Bağdadi'ye biat ettiği" iddia edildi.

Meçhul bir kişinin yayınladığı ses kaydında, Kafkasyalı direnişçilerin IŞİD Örgütüne katıldığı iddiası ise gülünç bulundu. Stüdyoda doldurulan kayıtta, adını açıklamayan ve Rusça konuşan kişinin tüm direnişçileri IŞİD'e katılmaya çağırırken Suriye'ye mi, Irak'a mı davet ettiği de anlaşılamadı.

Bilindiği gibi, Kafkasyalı direnişçiler Rus Ordusu ve yerli işbirlikçi milislere karşı son derece zorlu bir coğrafi koşulda mücadele veriyor. Bugüne kadar liderler de dahil olmak üzere hiçbir direnişçi stüdyo ortamında ses kaydı yayınlamadı.

IŞİD Örgütü'nün propaganda yapmak için bu tarz asparagas haberleri yaptırmaya başlaması, örgütün iddia edilenin aksine güç kaybettiği şeklinde yorumlanıyor.

IŞİD'İN KAFKASYA'YA GİRMESİ RUSYA VE KADİROV'UN İŞİNE GELİYOR

Rusya Federasyonu, 1994 yılından bu yana Kafkasya'da kimi zaman yüksek kimi zaman düşük yoğunluklu olarak devam eden savaş sebebiyle bölgede yaklaşık 400 bin asker bulundurmak zorunda kalıyordu. Rusya tüm uğraşlarına rağmen bölgedeki işgalini dünya kamuoyunda ve BM'de meşrulaştırıcı bir desteğe sahip olamadı.

Fakat, Dağıstanlı iki komutanın IŞİD'e katıldığını açıklamasından hemen sonra Rusya Dışişleri Bakanlığı bir açıklama yaparak, Kafkasyalı savaşçılarının gerçek maksatlarının "bağımsızlık" olmadığını bu kişilerin "gözü dönmüş teröristler"olduğunu ifade ederek güçlü bir propaganda imkanına kavuştu.

Çeçenistan'ın Rus destekli lideri Ramzan Kadirov ise Çeçenistan'da Rus işgalinden rahatsızlık duyan gençlerin Suriye'ye giderek IŞİD'e katılabilmesi için elinden gelen çabayı gösteriyor. Bu amaçla başkent Grozni'den ayrılan ve Suriye'ye giden gençlerin kimlik tespitlerini yaptıktan sonra kendilerine hiçbir zorluk çıkarmıyor. Fakat bu kişilerin bir daha ülkelerine dönmelerine izin vermiyor. Bu şekilde dönen çok sayıda gencin gözaltına alındığı ve Rusya'daki hapishanelere gönderildiği Çeçenistan İçişleri Bakanlığı tarafından geçtiğimiz gün açıklandı.

Kadirov rejiminin bu şekilde izlediği politika ile, Kafkasya'da Rus Ordusu'na karşı yürütülen savaşa katılmayı düşünen ya da böyle bir potansiyele sahip gençleri bölgeden uzaklaştırıp Rusya'nın elini rahatlatmaya çalıştığı ifade ediliyor. Bu sayede Suriye'de Rus destekli Esed rejimine karşı savaşan Suriyeli muhaliflerin gücünü de kırmış oluyor.

Kafkasya'da 21 yıldır Rus Ordusuna karşı mücadele eden Kafkasyalı direnişçilerin Rus destekli milis güçlerden sonra şimdi de IŞİD militanlarıyla karşı karşıya gelmesi direnişin zorlu bir sürece girdiğini gösteriyor.

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Biat etmese ne olur? 15 milyona yakın bir yeri yönetiyorlar. Şeriatı ikame ediyorlar. İfradları tefridleri ayrı bir mesele fakat bu durum beni şeriat ahkamı ve destekçilerinin sadece kendileri olmadığı konusunda hakka şahitlikten geri durdurmaz. Bu tip haberlerle, 'kimse onları sevmiyor' gibi bir hüküm çıkaramayız, murcieler Usame için de aynısını dediler. Karşı olmak için fıkhen geçerli deliller gerekir.

Bu tip haberlerle uğraşacağınıza, Rakkaya ilerleyen solcu pyd-pkk güçleri adına Işid için dua edin. Zira Rakkaya girmeleri orada Doğu türkistandan ordan burdan kaçan bacılarımızın namusu demek... Rabbim korusun!

not: şu şu kadı şeriatla ikame etmemiş gibi bir haber/bilgi sebebiyle alıntı yapmayın zira fıkhen bir grubun şeriatla yönetiyor olmasını içindeki bazı 'çürük' kadılar iptal etmez. Fıkıh biliyorsanız böyle bir iddiayla yorumuma karşı çıkamazsınız.

----

"Bu yorumu kaldır yoksa ceza yersin" diyen kardeşe cevabımı sizinle de paylaşayım:

Niye, yorumumda küfür, şirk, haram veya bidat var mı?

Velev var, benim hatam Hizbullah ve Hüdaparcıların veyahut sofilerin hatasından büyük müdür ki onlar sitede yazıyorlar da ben yazamıyorum?

Veyahut onlara tebliğ var da bana yok mu? Ben şirk ve bid'atten beri olan biri olarak tebliği daha fazla hak etmem mi?

Subhanallah. Eğer hayır diyorsanız durduğunuz noktayı gözden geçirin.

R Çevrimdışı

Rebi3

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu tip haberlerle uğraşacağınıza, Rakkaya ilerleyen solcu pyd-pkk güçleri adına Işid için dua edin.

SCuxMt3.png
-----------------
oS6TWee.png

Rabbim rakkadaki kardeşlerimizin bacılarımızın yardımcısı olsun din düşmanı pkkyı mücahidlerin elleriyle helak eylesin inşaAllah.

Rakka ve çevresindeki müslüman halk bu derece tehlike altındayken beyinsiz ışid'in ilk resimdeki güncel haritaya bakılınca rakkayı bizim kadar düşünmediği görülüyor. Kaybedilen topraklar verilen onca şehid sınırın büyük bir kısmı olduğu gibi pkk ya geçti hedeflerinin rakka olduğunu da söylediler ve görüldüğü üzre ayn isa gitti gidecek. Heyhat ışid binlerce mensubunu kafir pkk yerine yüzlerce km. ötedeki ehli sünnetin yiğit mücahidleriyle savaşmaya gönderiyor. Allah bu grubu yönetenlerin layıklarını versin rakka giderse deyr'ez-zor ve çevreside gider buraları kaybetmişsin nusret cephesi ve diğer mücahidlerin elinde bulundurduğu azez-sewran bölgesini almışsın neye yarar neye hizmet.Ehlu tewhid kardeş Işide bende dua ediyorum Allah bu grubu yöneten beyinsiz ahmakları ıslah etsin yönettikleri yerlerdeki müslüman kardeşlerimizi bunların yanlış bozuk işlerinin kötü sonuçlarından korusun inş..

Ebu Hamza el-Amédi Çevrimdışı

Ebu Hamza el-Amédi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Biat etmese ne olur? 15 milyona yakın bir yeri yönetiyorlar. Şeriatı ikame ediyorlar. İfradları tefridleri ayrı bir mesele fakat bu durum beni şeriat ahkamı ve destekçilerinin sadece kendileri olmadığı konusunda hakka şahitlikten geri durdurmaz. Bu tip haberlerle, 'kimse onları sevmiyor' gibi bir hüküm çıkaramayız, murcieler Usame için de aynısını dediler. Karşı olmak için fıkhen geçerli deliller gerekir.

Bu tip haberlerle uğraşacağınıza, Rakkaya ilerleyen solcu pyd-pkk güçleri adına Işid için dua edin. Zira Rakkaya girmeleri orada Doğu türkistandan ordan burdan kaçan bacılarımızın namusu demek... Rabbim korusun!

not: şu şu kadı şeriatla ikame etmemiş gibi bir haber/bilgi sebebiyle alıntı yapmayın zira fıkhen bir grubun şeriatla yönetiyor olmasını içindeki bazı 'çürük' kadılar iptal etmez. Fıkıh biliyorsanız böyle bir iddiayla yorumuma karşı çıkamazsınız.

----

"Bu yorumu kaldır yoksa ceza yersin" diyen kardeşe cevabımı sizinle de paylaşayım:

Niye, yorumumda küfür, şirk, haram veya bidat var mı?

Velev var, benim hatam Hizbullah ve Hüdaparcıların veyahut sofilerin hatasından büyük müdür ki onlar sitede yazıyorlar da ben yazamıyorum?

Veyahut onlara tebliğ var da bana yok mu? Ben şirk ve bid'atten beri olan biri olarak tebliği daha fazla hak etmem mi?

Subhanallah. Eğer hayır diyorsanız durduğunuz noktayı gözden geçirin.
Peki Allah için söylermisin neden Esad konusunda ciddi değil dewle?
Ya da neden diğer mücahid grupların yakasından düşmüyor?
Neden Taliban'ı tehdit ediyor?
Neden mücahidler ameliyeye gidecekken onları arkadan vuruyor? (aşağıdan haber geliyor zannımı ya da haber sitelerinden okuduklarımı soylemiyorum bu konuda)
Yoksa Esad'la anlaşmalılar?
Müslümanlara karşı kafirlerle anlaşma mı yaptılar? Zandan Allah'a sığınırım.
Neden Libya'da mücahid grupları tekfir ediyorlar?
Neden ümmetin muteber alimleri onlara yapılan biat sahih değildir diyor? Düne kadar kabul ettiği Makdisi, şeyhimiz dediği adamları bugunlerde Belamlaştırmaya çalışıyorlar, kötülüyorlar?
Diğer mücahidler gruplar, muvahhidler, El kaide, Taliban, bunlar Hidayete tabi değil mi ki, ferasetli değiller mi ki kalkıp aaa İslam devleti kuruldu hadi hicret edeelim biat edelim demiyorlar?
Neden tüm alimler onlar aşırılardır diyor?
Bu hakikatin farkında olan bir sizler misiniz?
Eğer müslüman kanı sizin yanınızda küçükse, diyecek bir şey yok.

Kim bir mümini kasten öldürürse cezası, içinde ebediyen
kalacağı cehennemdir. Allah ona gazap etmiş, onu lânetlemiş ve
onun için büyük bir azap hazırlamıştır. [Nisa 93]

"Bir müminin öldürülmesi, Allah katında, dünyanın sona ermesinden daha büyük bir olaydır." "Şüphesiz, sizin kanlarınız ve mallarınız; bu gününüzün, bu ayınızın ve bu beldenizin haram olduğu gibi birbirinize haramdır."
(Buhâri ilim, 37; Hacc, 132; Hudûd, 9; Müslim, Hacc, 147; Tirmîzî, Fiten, 6)

Üst Ana Sayfa Alt