Duyuru Islam Coğrafyasından Haberler.!

uKaB

Well-known member
Üye
Lübnan 2019

Lübnanda Mülteci kamplarında kalan sığınmacı dıye tabir ettikleri yerlerinden yurtlarından edilen muslumanlar sogukla mucadele edıyorlar.

İşin acı gerçegi Cocuklar ve ısınacak ımkanı olmayanlar soguktan donarak ölüyorlar.
Türkiyeden de kardeslerıne yardım ulastırmaya calısan kardeslerımızden ALLAH razı olsun.
Lakin Milyarlık ummette bır avuc musluman ac kalıyorsa İnsanlar kendılerını sorgulamalılar.

 

uKaB

Well-known member
Üye
Yemen 2019

gunluk kazancı tum dunyaya yetecek olan bır beldenın yanı basında aclıktan kırılan musluman bır halk

VAllahı ebu cehılı goruyorum.Eger bız bu putları terkedersek ac kalırız dıyen ebu cehılı.Hak karşısında putları savunan ebu cehılı
Simdilerde ise kafirlerle işbirliği içinde olup muslumanlara eza cektıren suudlar.

Yarabbı sana sıkayet edıyoruz.

Muslumanlar acız muslumanlar bırbırlerıne yardım etmekten aciz,Müslümanlar hakkı haykırmaktan aciz.
 

uKaB

Well-known member
Üye
Ürdün-Suriye sınırındaki mülteci kampında Suriyeli bir kadın kendini yaktı. Rukban mülteci kampı basın sorumlusu Ömer el-Hımsi, Rukban mülteci kampında 3 çocuk annesi 32 yaşındaki Suriyeli bir kadının çocuklarının açlığına dayanamayarak kendini yaktığını söyledi.

AA’nın haberine göre; kamptaki sağlık sorumlusu Şukri Şihab ise intihar girişiminde bulunan kadının hayatta olduğunu ancak ağır yanıklar aldığını, tedavisinin Ürdün’de sürdüğünü açıkladı.

Birkaç hafta önce 2 bebeğin açlıktan öldüğü haberi ile gündeme gelen Rukban mülteci kampında Suriye’nin çeşitli bölgelerindeki savaştan kaçarak buraya sığınan suriyeliler yaşamaya çalışıyor.

Kamp Esed rejiminin işgali altinda ve burada kalanlar ciddi anlamda yiyecek, barınma ve ilaç sıkıntısı çekiyor. Çok sayıda kadın ve çocuğun da bulunduğu kamp için bm sıklıkla insanî kriz ve yardım çağrısı yapmasına rağmen zalim esed rejimi hiçbir insanî yardım girişine izin vermiyor.
 

uKaB

Well-known member
Üye
Birleşmiş Milletlerin Salı günü bildirilene göre, dondurucu soğuk hava ve tıbbi bakım eksikliği nedeni ile son haftalarda en az 15 yerinden edilmiş Suriyeli çocuk hayatını kaybetti.

Birleşmiş Milletler Çocuk Yardım Fonu UNICEF, sekizinin Suriye’nin güneyindeki Rukban kampındaki soğuk hava nedeniyle öldüğünü ve diğerlerinin ise kuzeyde, yedi kişinin öldüğünü söyledi.

UNICEF bölge direktörü Geert Cappelaere, “Rukban’daki dondurucu soğuk ve zorlu yaşam koşulları çocukların hayatını giderek riske atıyor” dedi.

“Sadece bir ayda en az sekiz çocuk, çoğu dört ayın altında ve en küçüğü doğduktan bir saat sonra öldü” dedi.

Cappelaere, 45.000 kişinin yüzde 80’inin kadın ve çocuk olduğu, Ürdün sınırındaki çöl kampındaki soğukların bebek ölümlerini artırdığını açıkladı.

Bölgeyi etkisi altına alan soğuk hava, aynı zamanda Suriye’nin doğusundaki Hajin bölgesindeki savaştan kaçan insanlar üzerinde korkunç sonuçlara yol açıyor.

ABD destekli terör örgütü YPG’nin de insanların zor olan yaşam şartlarını daha da zorlaştırdığı belirtildi.

BM’ye göre Aralık’tan bu yana 10 binden fazla insan bölgeden kaçtı.

Cappelaere, “Güvenilir yer arayan aileler, çatışma bölgesini terk etmekte zorluk çekiyor ve sığınak ya da temel malzemeler olmadan günlerce soğukta beklemektedir” dedi.

“Tehlikeli ve zorlu yolculuk, çoğu bir yaşın altındaki yedi çocuğun ölümüne sebep oldu” dedi.
 

uKaB

Well-known member
Üye
Doğu türkistanlı bir kardeşin Surıyede Savaş başladığı zaman ailesi ile suriye ye geldikleri sırada çocugunun bırtanesi araçtan düşmüş.Ve o aracı durdurup çocugunu gerı alamamış.

Hala bu aklıma geldikçe beynim donar kalbim kurur gözyaşlarım gözlerimi esir alır.

Biz imanı nerede kaybettık.

10.000 km yoldan ALLAH için gelip herseyınden vazgeçmek sahabe gıbı yasamak bu olsa gerek subhanallah.
 

Pangea

New member
Üye
biz infak ettiğimizde bağışlarımız mazlumlara iyi geliyor sanıyoruz halbuki imkan varken aç kalanlar açlıktan ölenler var subhanAllah. yardınların bölgeye girişini yasaklayan tüm boykotçu zalimlere lanet olsun. ister yemen olsun ister suriye ister arakan
 

Benzer konular

Üst Alt