Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Islam Karşıtları Islam'ı Yayıyor!

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
getimage.php

İslam karşıtları İslam'ı yayıyor

Aşırı sağcı grupların ''Kuran okuyun ve gerçekleri görün'' çağrısı sonrası, İslam'ı araştırarak Müslüman olan kişilerin sayısının arttığı bildirildi.

Aşırı sağcı ve İslam karşıtı bir grup olan İngiliz Savunma Ligi'nin (EDL) eski lideri Tommy Robinson, geçtiğimiz aylarda ITV adlı kanalda yayınlanan Good Morning Britain adlı programa çıkmış ve Kur'an'a yönelik saldırgan ifadeler sarfetmişti.

Robinson, kendisine sorular soran spikere Kur'an'ı kastederek "Daha önce bu kitabı okudun mu?" şeklinde bir soru yöneltmiş ve Kur'an'ın şiddeti öğütlediğini öne sürmüştü.

Tommy Robinson'un bu ifadelerinin ardından İngiltere merkezli İslami kuruluşlar, kendilerine ulaşarak nasıl bir Kur'an edinebilirim sorusunu soranların sayısında patlama yaşandığını kaydetti. Robinson'un televizyonda sarfettiği ifadeler 3 ay sonra "ilk meyvesini verdi." Hıristiyan bir kişi attığı tweette Robinson'un ifadeleri nedeniyle İslam'ı öğrendiğini ve İslam dinini tercih ettiğini dile getirdi.

tommy-robinson-quran.png

"Britanya'dayken @TRobinsonNewEra (Tommy Robinson)'un tweetlerini görüyordum, Kur'an okuyun demişti. Böyle yaptım ve Pazar günü Şehadet getirdim. Teşekkürler Tommy."

Christian olan ismini değiştirerek Abdulbari adını alan kişi attığı ikinci bir tweette Robinson'un televizyonda gösterdiği Kur'an'ın aynısını okuduğunu belirtti.

tommy-robinson-quran-translation.jpg

"Bu aynı zamanda televizyon programında savurduğu mealin aynısı."

Abdulbari Onassis, IlmFeed adlı İslami internet sitesine şu açıklamada bulundu: "Onu okuyan insanların İslam'dan nefret edeceğini düşünerek, gerçeği görmek için Kur'an okuyun demişti. Evet, gerçeği gördüm ve onun sayesinde İslam'a girdim. Bu adam ne hakkında konuştuğunu bilmiyor. Kur'an'ın tefsiri hakkında herhangi bir anlayışı yok."

Avrupa'da İslam karşıtlarının bu tarz ifadeleri, İslam'ı araştırarak Müslüman olan kişilerin sayısının günden güne artmasına yol açıyor.

Kaynak: Mepa News

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Elhamdulillah :)

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Hesabına bi göz attım Şia ile ilgili paylaşımları var. İslam bu değil falan diyor. Diğeri Kuran ve Sünnete aykırı bunlar diyor. BarakAllah, Allah istikamet üzere sabit kılsın :)

Boyle boyle Tommy de hidayeti bulacak insaAllah.
Hadi bahalim tomi:)

Üst Ana Sayfa Alt