Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İslam-tr.net İlmi Münazaralar e-Kitap

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
İslam-tr.net İlmi Münazaralar e-Kitap

munja.jpg

http://www.mediafire.com/?d43kkrk7dbb2bay

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
selamun aleykum ahi eline sağlık güzel olmuş, bu proğrama özel banner vs ayarlarsak, tam profosyenel olacak inşaAllah.

kısa zamanda inşaAllah bunu da yaparız.

Selahaddin Eyyubi Çevrimdışı

Selahaddin Eyyubi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Birçok dini bilginin yer aldığı pdf dosyasınıda bekliorz akhi :) en azından telefondan açabiliriz pc yakında kalkacakta bizede yardımcı olursun...

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
ve Aleykumselam

inşaALLAh abi anlayan bir kardeşimiz hazırlarsa eklerim bende ufak şeyler yapmaya çalıştım ama uğraşamıyorum çok yapmak isteyen bana ulaşsın... başka istenen e kitap varsa hazırlarım

A Çevrimdışı

Ahmet.Kaymar

Üye
İslam-TR Üyesi
Akhicanlar, hakkınızı helal edin de kadı mı olacaz da bu kadar tekfir ve onun ahkamıyla alakalı ilmi metinleri tahkikli okuyoruz?
Biz daha bilmekle mükellef olduğumuz konularda bile cahiliz, ki bu konularda allame olsak ne işe yarar?

Elbetteki faydası olmaz demiyorum bu "ilmi münazaralar" derlemesinin, ancak buna ayıracağımız zaman yerine Şeyh Abdulkadir'in el-Cami'sinde belirttiği herkesin bilmesinin farz-ı ayn olduğu 16 meseleyi ta'lim etmemiz daha hoş ve Allah katında daha muteber olmaz mı?

Emek veren tüm kardeşlerimize Allah her ayırdıkları saniye için Cennette birer köşk ve huri taksim etsin. (Amin)

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Akhicanlar, hakkınızı helal edin de kadı mı olacaz da bu kadar tekfir ve onun ahkamıyla alakalı ilmi metinleri tahkikli okuyoruz?
Biz daha bilmekle mükellef olduğumuz konularda bile cahiliz, ki bu konularda allame olsak ne işe yarar?

Elbetteki faydası olmaz demiyorum bu "ilmi münazaralar" derlemesinin, ancak buna ayıracağımız zaman yerine Şeyh Abdulkadir'in el-Cami'sinde belirttiği herkesin bilmesinin farz-ı ayn olduğu 16 meseleyi ta'lim etmemiz daha hoş ve Allah katında daha muteber olmaz mı?

Emek veren tüm kardeşlerimize Allah her ayırdıkları saniye için Cennette birer köşk ve huri taksim etsin. (Amin)

Haklısın kardeş, ben de öyle düşünmüştüm, yanlız kardeşin diğer çalışmalarını daha profosyenel yapabiliriz diye konuya mudahil oldum, ayrıca münazara konusu toplu eklenmesi gerek ki, münazara olduğu belli olsun ya da içindeki konulardan faydalı konu başlıkları halinde eklenebilir ki, zaten birçok konu müslümanların anlayacağı şekilde eklenmiş, yine de tekrardan konular düzenlenebilir.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
akhi aşırı tekfir hastalığına yakalananlar için sanırım bu konu fazla olmuş münazaralar bölümünde :) ileriki zamanlarda inşaALLAH bir konu açıp hangisi faydalı olacaksa ona göre daha profesyonel e kitaplar yapacağım aşağıdakilere de bakabilirsin daha önce yaptıklarım forumdaki tüm konular var nerdeyse

https://www.islam-tr.org/islami-kit...u/34122-islam-tr-net-islam-ansiklopedisi.html

https://www.islam-tr.org/islamda-cihad/35148-islam-tr-net-cihad-kitapcigi.html

https://www.islam-tr.org/islami-kit...u/34122-islam-tr-net-islam-ansiklopedisi.html

toplu indirmek için :ARŞİV.rar

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
!sLaM4eVeR
user-offline.png
abi ben sadece sabit başlıktakileri ekledim full tekfirle alakalıydı benden kaynaklanan bir şey değil abi :)

A Çevrimdışı

Ahmet.Kaymar

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah için çabalar hoştur. Çabalara bir şey dediğimiz yok.

morueqq kardeşim şimdi sana verdiğim on altı konuyla ilgili sitedeki yazıların derlemesini yapıp da yayınlayabilir misin?
1-İslam’ın Beş Rüknünü Bilmek
a) Zahirde Kelime-i Şehadetin Manasını Bilmek, İslam Hükmünün Verilmesi İçin Şart Değildir (1)
b) Hakikatte, Kelime-i Şehadetin Manasını Bilmek İslam’ın Sıhhatinin Şarttır
2-İmanın Altı Rüknünü Bilmek
a- İman Söz ve Ameldir; Artar ve Eksilir
b- Ümmet, Fikri ve İtikadi Olarak Peygamberin Vefatından Sonra Fırkalara Ayrılmıştır
3-Tevhidin Kısımlarını Bilmek
a- Rububiyet Tevhidi
b- Uluhiyet Tevhidi
4-İslam İle Çelişen Şeyleri Bilmek
Tağut
5-Vacip Olan Kalbi İbadetleri Bilmek
a- İhlas
b- Huşu
c- Muhabbet
d- Korku ve Ümit
e- Allah’a Tevekkül
f- Belalar Karşısında Sabredip İsyandan Kaçınmak
6-Temizliğin Hükümlerini Bilmek
7- Fatiha Suresini Ezberlemek
8-Namazın Hükümlerini Bilmek
9-Cenaze Namazının Hükümlerini Bilmek
10-Zekatın Hükümlerini Bilmek
11-Orucun Hükümlerini Bilmek
12-Haccın Hükümlerini Bilmek
13-Cihadın Hükümlerini Bilmek
14-Vacipleri ve Adabı Bilmek
15-Haramları Bilmek
16-Tevbenin Vaciplerini (2) Bilmek (3)

________
(1) Bu ve diğer alt başlıklar konunun açıklanmaya ihtiyacı olan kısımları için verilmiştir. Alıntıladığımız eserde de bu şekilde geçmektedir
(2) Yani farzlarını ya da vacip şartlarını
(3) Bunlar Şeyh Abdulkadir'in el-Camii fi Talebi'l İlmi'ş Şerif kitabının (İkinci Baskı, arapça) 1/65-81 arasında "Genel Ayni Vacip İlim" başlığının altında sıralanmıştır.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
tamam akhi yaptığım zaman yeni konu açıp yayınlarım

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
abi ne olursa olsun buradaki münazaralar olmasa internetteki bilgi kirliliği beni etkileyebilirdi,Allah korudu.daha tevhidi doğru düzgün öğrenemeden kendimi tekfir edecek şüphelere düştüm.Allah burada ilmi aktaran sizlerden razı olsun.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Allah için çabalar hoştur. Çabalara bir şey dediğimiz yok.

morueqq kardeşim şimdi sana verdiğim on altı konuyla ilgili sitedeki yazıların derlemesini yapıp da yayınlayabilir misin?
1-İslam’ın Beş Rüknünü Bilmek
a) Zahirde Kelime-i Şehadetin Manasını Bilmek, İslam Hükmünün Verilmesi İçin Şart Değildir (1)
b) Hakikatte, Kelime-i Şehadetin Manasını Bilmek İslam’ın Sıhhatinin Şarttır
2-İmanın Altı Rüknünü Bilmek
a- İman Söz ve Ameldir; Artar ve Eksilir
b- Ümmet, Fikri ve İtikadi Olarak Peygamberin Vefatından Sonra Fırkalara Ayrılmıştır
3-Tevhidin Kısımlarını Bilmek
a- Rububiyet Tevhidi
b- Uluhiyet Tevhidi
4-İslam İle Çelişen Şeyleri Bilmek
Tağut
5-Vacip Olan Kalbi İbadetleri Bilmek
a- İhlas
b- Huşu
c- Muhabbet
d- Korku ve Ümit
e- Allah’a Tevekkül
f- Belalar Karşısında Sabredip İsyandan Kaçınmak
6-Temizliğin Hükümlerini Bilmek
7- Fatiha Suresini Ezberlemek
8-Namazın Hükümlerini Bilmek
9-Cenaze Namazının Hükümlerini Bilmek
10-Zekatın Hükümlerini Bilmek
11-Orucun Hükümlerini Bilmek
12-Haccın Hükümlerini Bilmek
13-Cihadın Hükümlerini Bilmek
14-Vacipleri ve Adabı Bilmek
15-Haramları Bilmek
16-Tevbenin Vaciplerini (2) Bilmek (3)

________
(1) Bu ve diğer alt başlıklar konunun açıklanmaya ihtiyacı olan kısımları için verilmiştir. Alıntıladığımız eserde de bu şekilde geçmektedir
(2) Yani farzlarını ya da vacip şartlarını
(3) Bunlar Şeyh Abdulkadir'in el-Camii fi Talebi'l İlmi'ş Şerif kitabının (İkinci Baskı, arapça) 1/65-81 arasında "Genel Ayni Vacip İlim" başlığının altında sıralanmıştır.

https://www.islam-tr.org/islami-kit...slamda-temel-hukum-ve-esaslar.html#post246664

Üst Ana Sayfa Alt