Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İslam-TR Size Neyi Çağrıştırıyor?

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Ne kadar islam düşmanı, hadis inkarcısı, edip yükselcisi, mustafa ıslamoğlucusu,abdülaziz bayındırcısı, sapik mealci zihniyecisi...vs varsa hepsine Allah'ın izniyle ağzının payını verip susturan site. Allah o susturanlardan razı olsun, cezakallahu hayr(an)(amin) inşeallah onlara galip geleceğiz. Hz. Muğire radıyallahu anh anlatıyor: ""Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

"Ümmetimden bir grup, (hak üzerine) galip olmaktan hiç geri kalmaz. Allah'ın emri (Kıyamet) gelince de onlar galibtir."

Buhari, İ'tisam 10, Menakıb 27, Tevhid 29; Müslim, İmaret 171, (1921).

İnşeallah bu hadisin muhatabıdır dediğim site. Allah'a hamdolsun beni sizlerle karşılaştırdığı için. Elhamdülillah.

Özal Tuna Çevrimdışı

Özal Tuna

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Tevhidi, doğru olan, yaşanılması gereken İslamı ve kardeşiliği. Hiç tanımadığın birine yürekten kardeşim demeyi. Evde belki hiç sarılmadığın kardeşine tevhid ehli olan ama daha yeni tanıdığın birine yürekten sarılarak - nasılsın kardeşim? demeyi bence. Rabbim hak yol ayaklarımızı sabit kılsın inşaallah. Hamdolsun Rabbime tevhid akidesini nasip ettiği için.

Minelmuslimin Çevrimdışı

Minelmuslimin

هاشم
İslam-TR Üyesi
Bana Ümmetin durumunu çağrıştırıyor.
Bölünmüşlük, parçalanmışlık, farklı görüşlere tahammülsüzlük...
Bir noktadan sonra her şey gibi, amaç olur mu bilemiyorum?
Şu forumda bile Müslümanlar, bir birlere ağır ithamlarda bulunuyor, bir birlerinin kalplerini kırıyor tekfir ediyorken, başka düşmana ne gerek var ki?
Bazı kardeşler, çokça faydalandığını düşünerek belki de aşırı önemsiyor ve seviyor bu platformda olmayı.
Fakat unutulmamalıdır ki faydalı zannettiğimiz pek çok şey aslında perde arkasında fazlaca zararlı olabilir.
Müslümanlar olarak, görüşlerimizin mutlaklığını bir kenara koyduğumuzda o zaman güzel günler göreceğimize inanıyorum.
İnsan şu "İslami" platformlarda bile ayrılıklar görünce üzülüyor...

Ne demek istediğimi, ne için bunları yazdığımı anlamayan kardeşler,
Hüda-par üyelerinin uğradığı saldırılar hakkında açılan konuya bakabilirler.
Belki fikir verir..

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
hadis inkarcılarını susturmamda hadis usulu ve bazı anlasılmaz hadıslerın acıklaması hakkında benı aydınlatan site.

kendisi ile tanışmam bir neşid ararken gerçekleşti @farkındayız abi sağolsun bulmuştu neşidi.

işte o neşid :p