Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Islam-tr'nin Amacı Nedir?

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Bismillah,

Hamd âlemlerin Rabbi olan, bizleri kalplerdeki iman ile şereflendiren ve şerefli kişilerle dostluk, arkadaşlık, kardeşlik kurmayı bize nasip eden Allah azze ve celleyedir. Salat ve selam O'nun Rasûlü Muhammed Mustafa (aleyhi salatu vesselâm)'adır.

Değerli abilerim/ablalarım/kardeşlerim, bu kelimelerimi ve cümlelerimi ismimin altında bulunan 'Forum Yöneticisi' ibaresi olmadan sıradan bir üye gibi yazıyorum. Bu yazımı bir yönetici uyarısından çok Allah azze ve cellenin rızasını kazanmaya çalışan bir üye gibi yazıyorum. Bu yazı forumu tanıtmaya yöneliktir. Forumun amacının ne olduğunu bilmeyenlere basit bir şekilde hatırlatma yapmak ve tanıtmak içindir. Bu şekilde okuyup, anlamamızı ve kendimize dersler çıkarmamızı yüce Allah'tan bizlere nasip etmesini istiyorum. Rabbim niyetlerimizi halis kılsın.

Değerli kardeşlerim, bu forumun başında 'Akide tartışma merkezi' mi yazıyor? Ya da 'Hocalar üzerine tartışmalar' gibi absürd bir başlık mı yazıyor? Bu şekilde görüyorsanız büyük bir yanılgının içerisindesiniz! Hatta büyük bir emeğe hakaret fiilinin içerisindesiniz! Bu forumun büyük bir emeğin harcandığı ve bir çok dini konuda biz müslümanlara hizmet sağlayabilecek bir ansiklopediden farkı yok. Yazılan konularda delillerin araştırıldığı, delilsiz yazılara karşı uyarılar yapılan bir kaynakçadan da farkı yok. Ama ne yazık ki bazı kardeşler bu tür konulardan ziyade forumu 'akide araştırma merkezi' gibi kullanıyor. Ben bunu bunca emeğe hakaret gibi görüyorum!

Allah'tan korkun değerli kardeşlerim! Zulüm sadece bir kişiye vurmayla açığa çıkmaz. Unutmayın ki, gereği gibi kullanılmayan yahut değer görmeyecek fiiller sergilenen her davranışda bir zulümdür. Yani bu siteyi ilim, irşad ve diğer eğitici konulardan ziyade kişileri araştırmak, bizlere değer katmayacak konular tartışmak için kullanmakta bir zulümdür.

Allah'tan korkun! Bu sitenin amacı kişileri tanıtıp, akidelerini araştırmak değil! Bu sitenin amacı kişilere tebliğ edip, sorulan sorulara ehli sünnet akidesiyle cevap vermek ve insanları yakin olan sona yani ölüme bir nevi hazırlamaktır. Sitemizde değerli bir çok yazar var, maalesef bu yazarlarımızın yazılarına tartışmalar kadar değer veremiyoruz. Zamanla onları kaybedince değerlerini anlıyor, tecrübelerinden vs özelliklerinden mahrum kalıyoruz.

Bugün bir kişi hakkında bilgi sahibi olmak bir avantaj değil! Bunu ısrarla söylüyorum! Ama bir sureyi ezberlemek, ilmi bir konuda kendimizi geliştirmek, siteye gelen farklı ideolojinin temsilcilerini etkilemek ve onlara lisan-ı münasip bir üslupla hakkı haykırmak bir avantaj! Belki bu dünyada rağbet görmeyecek ama ahirette büyük oranda rağbet görecek bir avantaj! Zamanınızı istediğinize harcayabilirsiniz. Ama unutmayın ki dönüşü olmayan son sizi yakaladığında bir daha zamandan söz açılmayacak ve büyük bir avantajdan mahrum kalmış olacaksınız. Bundan Allah'a sığının ve siteyi amacına uygun bir şekilde kullanarak Allah'ın rızasını kazanmaya çalışın.

Ruhisukut kardeşiniz.

Üst Ana Sayfa Alt