Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Islamda Merhametle Ilgili

• Konbuyu başlatan Serva
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Iftarda poliyanna mi yedin :D

Yok kız keşke sade iftarda yemeyle olsa iyi, benimkisi daimi ve kalıcı bir poliyannalık:)

Çok haklısın abla. Aslında bende ilk konuşmalarda böyle sert davranılmasına karşıyım çünkü onu daha fazla soğuturuz ama şeyhe söyledikleri sinirimi zıplattı birde tekfir dinsizliktir diyor SubhanAllah. Halbuki Allah ayetlerinde bile bazılarını tekfir etmemiş midir? Tebuk gazvesi miydi? Cihad eden adamların kelimeleri onları küfre sürüklemişti vs vs.
Bilmiyorum çok tahrik edici konuşmaları vardı ve ne yaptığımı bile bilmiyordum sonradan gerçekten çok üzüldüm ama şeytan istediğini almıştı çoktan.. Allah bizi affetsin.

Üzülme bacım:) Evet gördüm şeyhe ağır sözler etmiş, tekfirle de ilgili abuk-subuk şeyler yazmış ama yaşı 18 yazmıştı galiba, bana göre çocuk. Sende öyle tabi:) Kasıtlı veya kasıtsız tahrik etmiş. Bende konuya girsem belki bende sinirle yanlış yorumlar yazardım Allahu alem. Dediğim gibi İnşaAllah... üzülme, sadece yine benzer bir olay yaşarsak Allah'tan daha hikmetli davranmayı dileyelim. Allah svt ona ve onun gibilere hidayet versin. Ne yazdım tam anladınızmı bilmiyorum ama İnşaAllah anlaşılmışımdır diyerek klasik cümlemle bitiriyorum:)

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Yok kız keşke sade iftarda yemeyle olsa iyi, benimkisi daimi ve kalıcı bir poliyannalık:)

Üzülme bacım:) Evet gördüm şeyhe ağır sözler etmiş, tekfirle de ilgili abuk-subuk şeyler yazmış ama yaşı 18 yazmıştı galiba, bana göre çocuk. Sende öyle tabi:) Kasıtlı veya kasıtsız tahrik etmiş. Bende konuya girsem belki bende sinirle yanlış yorumlar yazardım Allahu alem. Dediğim gibi İnşaAllah... üzülme, sadece yine benzer bir olay yaşarsak Allah'tan daha hikmetli davranmayı dileyelim. Allah svt ona ve onun gibilere hidayet versin. Ne yazdım tam anladınızmı bilmiyorum ama İnşaAllah anlaşılmışımdır diyerek klasik cümlemle bitiriyorum:)
Estağfurullah ablam anladım inşeAllah )
CezekAllahu cenne )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt