Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Islamda Merhametle Ilgili

• Konbuyu başlatan Serva
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Sorma ya
2 de biz rahatlayaydik
Ama nerde
Cok değişti zaman cok
Eskiden mahallede olay oldu mu
Sopayi kapar giderdik
Dayak yiyeceksek
Ilk kafayi biz atardik

Gerçekten kiniyorum bu durumu
Evet bende kınıyorum ve ban da gelebilir : ) Ama varya bazı yorumlara sesli güldüm Allah svt da güzel kardeşlerimi güldürsün: ))

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
İlk yorumlardan bi kaç sayfasını anca okuyabildim, yani baya bi anlatılmaya çalışılmış. Ama onca ayete, delile karşı bile, etki göstermemiş. "Biz Kur'an'ı anlayamayız" anlayışı, körü körüne taklit ve akledememe..

Üzülerek uzaklaştırılmasını süresize çevirdim. Allah doğruya iletsin.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
İlk yorumlardan bi kaç sayfasını anca okuyabildim, yani baya bi anlatılmaya çalışılmış. Ama onca ayete, delile karşı bile, etki göstermemiş. "Biz Kur'an'ı anlayamayız" anlayışı, körü körüne taklit ve akledememe..

Üzülerek uzaklaştırılmasını süresize çevirdim. Allah doğruya iletsin.
Yine sen bilirsin de bacım süreli olup eğer anlatılanlardan kafası karıştıysa arada bir gelip tekrar bişeyler anlatmaya çalıştığı esnada ( tabi tahrik de ediyor bunu görüyorum) burdaki kardeşlerden güzel cevaplar alarak belki kalbi yumuşar mıydı diye düşünmeden de edemiyorum:( İnşaAllah anladın :) Biraz karışık yazdım ama...

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Yine sen bilirsin de bacım süreli olup eğer anlatılanlardan kafası karıştıysa arada bir gelip tekrar bişeyler anlatmaya çalıştığı esnada ( tabi tahrik de ediyor bunu görüyorum) burdaki kardeşlerden güzel cevaplar alarak belki kalbi yumuşar mıydı diye düşünmeden de edemiyorum:( İnşaAllah anladın :) Biraz karışık yazdım ama...
Allahu alem ama abla pek öyle görünmüyordu. Yani bilmiyorum oladabilir kalbler Allahın elinde sonuçta

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Allahu alem ama abla pek öyle görünmüyordu. Yani bilmiyorum oladabilir kalbler Allahın elinde sonuçta
Tamam görünüşte katı gibi görünüyor olabilir ama düşününsene bizler de bugüne dek hangi görüşlerden bugüne geldik. Misal bende Cübbeli dinliyordum hemde hergün saatlerce...Ama İslam-tr'ye gire gire okuya okuya bütün görüşlerim değişti...Bu değişimin bir anda olmasını bekleyemeyiz. Zaman ve emek ister...Burda da o zamanı ve emeği verecek çok güzel insanlar var. Ama dediğim gibi karara saygılıyım:) Sadece biraz, yok yok aşırı yufka yürekliyim bu da iyimi kötümü bilmiyorum:(

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Tamam görünüşte katı gibi görünüyor olabilir ama düşününsene bizler de bugüne dek hangi görüşlerden bugüne geldik. Misal bende Cübbeli dinliyordum hemde hergün saatlerce...Ama İslam-tr'ye gire gire okuya okuya bütün görüşlerim değişti...Bu değişimin bir anda olmasını bekleyemeyiz. Zaman ve emek ister...Burda da o zamanı ve emeği verecek çok güzel insanlar var. Ama dediğim gibi karara saygılıyım:) Sadece biraz, yok yok aşırı yufka yürekliyim bu da iyimi kötümü bilmiyorum:(

Iftarda poliyanna mi yedin :D

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Kısa sürede değişecek türde olmuyor bu tarz insanlar. Ama Rabbim hidayet nasip eder de, gerçekten samimi olarak araştırırsa öğrenir inşaAllah.

Hem isterse misafir olarak da konuları okuyabilecek olmasını da unutma, sadece yazı yazamayacak bu şekilde )

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Çok haklısın abla. Aslında bende ilk konuşmalarda böyle sert davranılmasına karşıyım çünkü onu daha fazla soğuturuz ama şeyhe söyledikleri sinirimi zıplattı birde tekfir dinsizliktir diyor SubhanAllah. Halbuki Allah ayetlerinde bile bazılarını tekfir etmemiş midir? Tebuk gazvesi miydi? Cihad eden adamların kelimeleri onları küfre sürüklemişti vs vs.
Bilmiyorum çok tahrik edici konuşmaları vardı ve ne yaptığımı bile bilmiyordum sonradan gerçekten çok üzüldüm ama şeytan istediğini almıştı çoktan.. Allah bizi affetsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt