Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Islami Çalışmalarımız Var / Nasihatte Bulunun

Devlet-i 'Aliyye Çevrimdışı

Devlet-i 'Aliyye

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum.

Akadaşlar müslümanlar olarak bizlerin bir takım çalışmalarımız var. Özellikle imam-hatip'li gençlere -lise 1, lise 2- kitaplar dağıtıyoruz. Bu konuyu istişare için açtım. Bu konuda sizlerden nasihat istiyoruz İnşeallah. Hangi kitapları dağıtabiliriz? Tavsiyelerinizi bekliyoruz. Mesela şöyle bir şeylerde düşünüyoruz:

Bir poşete seçtiğimiz/seçeceğimiz -halkın ihtiyacını karşılayacak, onların anlabileceği seviyede- kitapları koyup bu poşetleri ilme istekli insanlara/ailelere dağıtmak -ilk önce yakın çevremizden başlayarak-. Bu poşette:

- Çocuk terbiyesi ile ilglili -çocuğu nasıl yetiştirmesi gerekiyor; bununla ilgili nasihatlerin yer aldığı- (en büyük sorunun bu olduğu kanaatinde sizlerlede hemfikiriz AllahulAlem);

- Akaid ile ilgili -çocukların/sıfırdan başlayanların/halkın anlayabileceği bir şekilde anlatan- (aslında burada hedef kitle 15, 16 yaşındaki gençler);

- Hadislerle ilgili kitaplar bulunması gerektiğini düşünüyoruz.

Bu konudada kitap önerin inşeallah. Bir de bizim gibi veya daha değişik çalışmalarda bulunan arkadaşlar var ise onlardanda nasihatlerini bekliyoruz inşeallah. Şimdiden Allah Razı olsun.

Bizim dağıttığımız/dağıtmayı düşünüğümüz kitaplar:

- İslamcı Gençliğin El Kitabı (Sebil Yayınevi) - Kadir Mısıroğlu

- Hem Cennete Götüren Hem Cehennemden Çıkartan Bir Kelime; Tevhid (Karınca&Polen Yayınevi) - Feyzullah Birışık

- 30 Adımda ÇOCUK TERBİYESİ (Guraba Yayınevi) - Sâlim b. Mâdî

- HİKAYELERLE ÇOCUKLARA 40 Hadis (Tahlil Yayınları) - Mehmet Yaşar Kandemir

- BİR GÜNDE 1000 SÜNNET (Guraba Yayınevi) - Halid el-Hüseyân (Not: Yalnız Bu Kitabın Müellifinin Hangi Mezhebe Göre Sünnetleri Ele Aldığını Bilmiyorum)

- Riyâz'us-Sâlihîn (İ'tisam Yayınları) - İmam Nevevî

- Hasan Karakaya - İslam Akaidi

- Şeyh muhammed bin abdulvehhabın rahimehullah tevhid ile alakalı risaleleri

- kucuk boy dua kitabi olarak hısnul muslim

- Feyzullahbirışığın, Hangi Sebepten Şirk Koştuğun Soruldugu Zaman

- Sen Allah'ın Özel Misafirisin

- "100 hadis ezberliyorum" konya meva kitap

- "EY OĞLUM ARTIK ADAM OLDUN"

- "LAİLAHE İLLAH NE DEMEK BİLİYORMUSUN?" (FARUK FURKAN)

- AŞK YANILGISI MEVA KİTAP

- hısnul muslım ufak cep boyu

- mehmet alagaş 1 mezar notları 2 alnımdakı ışık

- kuran mucizeleri haluk nurbaki

- ...
(Siz Ekleyin İnşeallah)

Not: Elinde kitap bulunanlar veya kitapçılık yapanlar da Allah Rızası için gönderebilirler arkadaşlar. Rabb Teala bizi hayırda yarışanlaradan kılsın.

Son düzenleme:
KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah bereketlendirsin güzel çalışma

eL_Muhacir Çevrimiçi

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
aleykumselam kardeşim RABBİM,ecrinizi zayi etmesin amin

akhi milletin kitap okuma alışkanlığı pek yok veya vermiş olduğunuz kitapları bizzat anlamadıkları yerlerini kendilerine şerh edecek birinin olması şart mesela örnek verecek olursam hitap ettiğiniz 15 16 yaş aralığında genç kardeşlerimize eğer dernek,mescid,çay ocağı gibi ilme müsait bir alan varsa,bir a4 kağıdına matematik,ingilizce,arapça,derslerine yardımcı olacak şeyler yazmanız onların daha çok ilgisini çeker,derslerinde belam milli eğitim bakanlığın vermiş olduğu yanlış eğitimi,islam doğrultusunda hakkı anlatma ortamı oluşmuş olur tabi bu ekip,cemaat ve ilme müsait bir alanın olması ile olur bilmiyorum yanlışmı düşünüyorum

Devlet-i 'Aliyye

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah bereketlendirsin güzel çalışma

Allah Razı Olsun. İnşeallah bu gibi çalışmaların yaygınlaşmasını istiyoruz. Sizlerde elinizden geleni yapar, dualarınızı eksik etmezseniz İnşallah amacımıza ulaşırız.

Hasan Karakaya - İslam Akaidi

Ekleyeyim.

aleykumselam kardeşim RABBİM,ecrinizi zayi etmesin amin

akhi milletin kitap okuma alışkanlığı pek yok veya vermiş olduğunuz kitapları bizzat anlamadıkları yerlerini kendilerine şerh edecek birinin olması şart mesela örnek verecek olursam hitap ettiğiniz 15 16 yaş aralığında genç kardeşlerimize eğer dernek,mescid,çay ocağı gibi ilme müsait bir alan varsa,bir a4 kağıdına matematik,ingilizce,arapça,derslerine yardımcı olacak şeyler yazmanız onların daha çok ilgisini çeker,derslerinde belam milli eğitim bakanlığın vermiş olduğu yanlış eğitimi,islam doğrultusunda hakkı anlatma ortamı oluşmuş olur tabi bu ekip,cemaat ve ilme müsait bir alanın olması ile olur bilmiyorum yanlışmı düşünüyorum

Doğru düşünüyorsun. Zaten bize önerdiğiniz kitapları biz en az ben asla okumadan dağıtmam. Hitap etiğim çevre kendi çevrem olduğu için/kendi insanlarım biliyorum seviyelerini. Gençlere gelince zaten onlarla arada buluşuyor/konuşuyoruz. Onlarla fikir alış-verişinde bulunuyoruz böylelikle gençlerde gayretleniyorlar. Ama listedeki kitapları okuma fırsatınız olursa eğer yazdığım kitaplardan belki bir kaçı hariç hepsi okuyanın anlayabileceği cinsten. Aynı zamanda kitap okuma alışkanlıklarının olmadığının farkındayız. Onun için litede okuyupta anlanmayacak seviyede bir kaç kitap var onlarıda aşama aşama olarak okurlarsa anlarlar İnşeallah. Allah Razı olsun.

ebu seyf1 Çevrimdışı

ebu seyf1

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyh muhammed bin abdulvehhabın rahimehullah tevhid ile alakalı risaleleri olabilir.Umarım
Allah subhanehu ve teala faydalı kılar.

Devlet-i 'Aliyye

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyh muhammed bin abdulvehhabın rahimehullah tevhid ile alakalı risaleleri olabilir.Umarım
Allah subhanehu ve teala faydalı kılar.

Ekleyeyim ama bilinçsiz/sıfır insanlara dağıtacağız bu kitapları. Muhammed Bin Abdulvahhab -Allah Merhametiyle Muamele Etsin-'ın kitapları hem dil yönünden ağır hem de halkın tepkisine neden olmaz mı? Lütfen her şeyi gözeterek yazın. Allah Razı Olsun. Teşekkür ederim.

zindabad Çevrimdışı

zindabad

زينداباد
İslam-TR Üyesi

- BİR GÜNDE 1000 SÜNNET (Guraba Yayınevi) - Halid el-Hüseyân (Not: Yalnız Bu Kitabın Müellifinin Hangi Mezhebe Göre Sünnetleri Ele Aldığını Bilmiyorum)

Halid el-Huseynan kimdir?

1966'da Kuveyt'te dindar bir ailede doğan el-Huseynan ilk dini eğitimine de bu ülkede başladı. 1986'da Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki İmam Muhammed bin Suud Üniversitesi'nde Şeriat Fakültesi'nde eğitim görmeye başlayan el-Huseynan, üniversite eğitiminin yanı sıra uzun süre ünlü İslam alimleri Muhammed bin Salih el-Useymin (1929-2001) ve Süleyman bin Nasır el-Ulvan'ın (1969-) özel derslerine devam etti, İslami ilimlerde ihtisas sahibi oldu.

Eğitimini tamamladıktan sonra Kuveyt'e geri dönen el-Huseynan burada davet ve eğitim çalışmalarını sürdürdü. Dini konularda aralarında Türkçe'ye çevrilmiş "Bir Günde 1000 Sünnet" kitabının da bulunduğu pek çok eser kaleme aldı.

Cihad hareketlerine verdiği destek nedeniyle 11 Eylül sürecinde baskı ve tutuklamalara uğrayan el-Huseynan, 2007 yılında direniş faaliyetlerine katılmak üzere Afganistan'a gitti.......

Ve 2012 de şehid oldu inşaallah.

khalid-al-husaynan-khalid-al-husainan-2_2.png

Mezhep noktasında bilgi bulamadım videolarını izlersen belki bir çıkarım yapabilirsin.

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
halid hüseynan'ı bizatihi tanımayı çok isterdim yanından ayrılmamayı vs. çok güzel bir insan.

kitaplardan ders yapılabilecek olanları inşallah beraber oturup ders yapın Allah ecrinizi versin.

Devlet-i 'Aliyye

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Halid el-Huseynan kimdir?

1966'da Kuveyt'te dindar bir ailede doğan el-Huseynan ilk dini eğitimine de bu ülkede başladı. 1986'da Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki İmam Muhammed bin Suud Üniversitesi'nde Şeriat Fakültesi'nde eğitim görmeye başlayan el-Huseynan, üniversite eğitiminin yanı sıra uzun süre ünlü İslam alimleri Muhammed bin Salih el-Useymin (1929-2001) ve Süleyman bin Nasır el-Ulvan'ın (1969-) özel derslerine devam etti, İslami ilimlerde ihtisas sahibi oldu.

Eğitimini tamamladıktan sonra Kuveyt'e geri dönen el-Huseynan burada davet ve eğitim çalışmalarını sürdürdü. Dini konularda aralarında Türkçe'ye çevrilmiş "Bir Günde 1000 Sünnet" kitabının da bulunduğu pek çok eser kaleme aldı.

Cihad hareketlerine verdiği destek nedeniyle 11 Eylül sürecinde baskı ve tutuklamalara uğrayan el-Huseynan, 2007 yılında direniş faaliyetlerine katılmak üzere Afganistan'a gitti.......
Ve 2012 de şehid oldu inşaallah.

Mezhep noktasında bilgi bulamadım videolarını izlersen belki bir çıkarım yapabilirsin.

halid hüseynan'ı bizatihi tanımayı çok isterdim yanından ayrılmamayı vs. çok güzel bir insan.

kitaplardan ders yapılabilecek olanları inşallah beraber oturup ders yapın Allah ecrinizi versin.

Allah Razı Olsun. Öğrenmem iyi oldu.

hebbit kerrih O kadar bilgiye ve zamana sahip değilim ama dağıtmadan önce kitapları okuduğum için soru soranların sorularını cevaplandırmaya çalışıyorum İnşeallah. Nasihatin için teşekkür ederim.

Devlet-i 'Aliyye

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum.

Arkadaşlar An İtibariyle Elimde:

10 Adet: Ebu Sehran es-Suri, Yaşam Biçimi Olarak La İlahe İllallah
select.php

10 Adet: İmam Nevevî, Riyâz'us-Sâlihîn
pr_01_1895_max.jpg

50 Adet: Hem Cennet Götüren Hem Cehennemden Çıkartan Bir Kelime; TEVHİD
pr_01_334_max.jpg

İnşeallah desteklerinizi esirgemeyin ve nasihat edin. İstişaremde yardımcı olsun. Selamun Aleykum.

O-Atmaca Çevrimdışı

O-Atmaca

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum ve Rahmetullahi ve Berakatuh. Ahi. Bir Gunde 1000 sunnet adli cep boy kitapcik bende var, icinde guzel bilgiler var Allah razi Olsun seyhten. Sahih hadislere onem verilmis eserde, basinda bu manada giris kisminda yaziyor. Ancak bazi sunnet uygulamalarini sahih hadise gore amel etmeyi tam kavrayamis hatta hadisi tam kavrayamamis insanlar kavraya bilirmi bilmiyorum. Ornegin NAMAZIN FIILI SUNNETLERI bolumunde Rukuya giderken ve kalkarken elleri kaldirmak yaziyor, bunu okuyan birisi ornegin Ebu Hanifenin zamaninda elde ettigi hadislere gore namaz kiliyorsa bunu nasil anlar bilemiyorum, kucuk boy dua kitabi olarak hısnul muslim adli kitapcikta var, ben tam okumadim ama. Kitap tavsiyesi olarakta roman tarzi gibi akici yazan abimiz Feyzullahbirışığın, Hangi Sebepten Şirk Koştuğun Soruldugu Zaman(anlasilabilecek bir kitap ve rahat okunabilir diye dusnuyorum) ve Sen Allah'ın Özel Misafirisin(bu kitap bir cok konuyu icinde, barindiriyor ve gorsel iceriklerle desteklenmis ama maliyeti onceki kitaba pahali olabilir) Rabbim işinizde yardimciniz olsun

Devlet-i 'Aliyye

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum ve Rahmetullahi ve Berakatuh. Ahi. Bir Gunde 1000 sunnet adli cep boy kitapcik bende var, icinde guzel bilgiler var Allah razi Olsun seyhten. Sahih hadislere onem verilmis eserde, basinda bu manada giris kisminda yaziyor. Ancak bazi sunnet uygulamalarini sahih hadise gore amel etmeyi tam kavrayamis hatta hadisi tam kavrayamamis insanlar kavraya bilirmi bilmiyorum. Ornegin NAMAZIN FIILI SUNNETLERI bolumunde Rukuya giderken ve kalkarken elleri kaldirmak yaziyor, bunu okuyan birisi ornegin Ebu Hanifenin zamaninda elde ettigi hadislere gore namaz kiliyorsa bunu nasil anlar bilemiyorum, kucuk boy dua kitabi olarak hısnul muslim adli kitapcikta var, ben tam okumadim ama. Kitap tavsiyesi olarakta roman tarzi gibi akici yazan abimiz Feyzullahbirışığın, Hangi Sebepten Şirk Koştuğun Soruldugu Zaman(anlasilabilecek bir kitap ve rahat okunabilir diye dusnuyorum) ve Sen Allah'ın Özel Misafirisin(bu kitap bir cok konuyu icinde, barindiriyor ve gorsel iceriklerle desteklenmis ama maliyeti onceki kitaba pahali olabilir) Rabbim işinizde yardimciniz olsun

Allah Razı olsun. Ekleyeyim. Selamun Aleykum.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Forumda arama yaparken
Başka bir konu içinde olan bu linki gördüm.
Merak ettiğim şu
Çalışma devam ediyor mu ?
Verimli sonuç aldınız mı ?
Hedeflediğiniz kitlelere ulaştınız mı ?

H Çevrimdışı

halitbinvelid

Üye
İslam-TR Üyesi
Çocuklara hadis ezberletebilirsiniz. başarılı olnalara ödül verebilirsiniz...

Bu konua "100 hadis ezberliyorum" konya meva kitap öneririm...Bu kitabın 1-2-3- seriyuzhad 1 mav.png yuzhad 2.png yuzhad 3.png si var...

H Çevrimdışı

halitbinvelid

Üye
İslam-TR Üyesi
"EY OĞLUM ARTIK ADAM OLDUN" bu kitap yakında piyasaya sunulacak, sizin ilgilendiğiniz çağlardaki çocukların muhakkak okuması gereken bir kitap....

Devlet-i 'Aliyye

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Forumda arama yaparken
Başka bir konu içinde olan bu linki gördüm.
Merak ettiğim şu
Çalışma devam ediyor mu ?
Verimli sonuç aldınız mı ?
Hedeflediğiniz kitlelere ulaştınız mı ?

Çocuklar için olan çalışmamızı çoktandır yapıyoruz ve halen yapmaktayız. Poşet çalışmamızı daha yapmadık -Rab Teala izin verirse yapacağız İnşeallah-. Kardeşim verim olarak biz beş istiyorsak beş yüz aldık. En azından bazı çocuklarla bağımız kopsada / seyrek görüşsekte onlara araştırmayı, doğruyu bulmayı öğrettik Elhamdülillah. En önemliside cemaatlere katılmayı ve onlara taassubculuğu değilde bireysel çalışmaya teşvik ettik onları. Böylece günümüz ifrat ve tefrit topluluklarından uzak durabilecekler. Hâ onlara şunuda söyledik "bizde yanılabiliriz". Şu kelimeyide buldular bizim yanımızda "bilmiyorum/z". Ama elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz halen. Hedef kitlemiz zaten çocuklardı. Hayatında doğru-düzgün kitap kapağını açmamış / kitap bitirmemiş çocuklar. Ama onlara doğru kitapları sunarak ve çalışmaya, araştırmaya teşvik ederek gayemize ulaştık Elhamdülillah. Onlara sırtlarındaki ağır yükü hatırlattık. Belki edebiyat yapıyorum zannedeceksin ama biz samimiyetimizi ortaya koyduk Allah Subhenehu ve Teala'da yardım etti. Dua ve nasihatlerini her daim bekliyorum İnşeallah.

Çocuklara hadis ezberletebilirsiniz. başarılı olnalara ödül verebilirsiniz...

Bu konua "100 hadis ezberliyorum" konya meva kitap öneririm...Bu kitabın 1-2-3- seriEkli dosyayı görüntüle 13349 Ekli dosyayı görüntüle 13350 Ekli dosyayı görüntüle 13351 si var...

Allah Razı olsun. Hemen ekliyorum.

"EY OĞLUM ARTIK ADAM OLDUN" bu kitap yakında piyasaya sunulacak, sizin ilgilendiğiniz çağlardaki çocukların muhakkak okuması gereken bir kitap....

Ekliyorum.

H Çevrimdışı

halitbinvelid

Üye
İslam-TR Üyesi
"LAİLAHE İLLAH NE DEMEK BİLİYORMUSUN?" (FARUK FURKAN) MUTLAKA HER ÇOCUĞUN OKUMASI GEREKEN BİR KİTAP TAVSİYE EDERİM...

HAKEZA "AŞK YANILGISI MEVA KİTAP: SİZİN BAHSETMİŞ OLDUĞUNUZ ÇAĞLARDAKİ BİRÇOK ÇOCUĞUN SORUNUN ÇÖZEBİLCEK BİR KİTAP...

Üst Ana Sayfa Alt