Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Anket Islami Düğün Davetiyesi Hazırlama

C Çevrimdışı

cuheymann

Üye
İslam-TR Üyesi
İstisnalar geneli bağlamaz kardeşim, sen allamışsın pullamışsın zarfın içine davetiyeni koymuşssun, içinde ayet olduğu halde müslüman da onu alıp yere çöpe atıyorsa afedersin o da onun eşşekliği. Bu yapılan kötülüğe vesile olmak değil.

kardeş siz anlamadınız herhalde ben geneli soyledim zaten sizin gibi istisnayı degil ? siz hiç davetiye saklayan erkek gordunuz mu ? veya hiç sakladınız mı ?

sen biliyorsan ki kardeşlerin onu yere atıcak o zaman yapmayacaksın.. Ben yaptım millet attı banane demek cok hakkani degil

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Sizi bağlamasada bizim için aşağıdaki şekilde kurana bakış açımıza göre davetiye yapmanız bizce daha uygundur.

Ayetleri tebliğ eden dilin bedeni Allah(c.c) yolunda kendini cihada teslim eden bir beden olmalı,onun tebliğ edilecek ayet ve kitabı ise kalplerden aşağıda bir yerde durmamalı.Siz altını yere atmıyorsanız,değerini bilmeyen bir kişiye de altın vermezsiniz.İlk önce herkese altının kıymetini anlatmalısınız ki kimse yere atmasın.Tebliğ yöntemi bu şekilde olmamalı.Eğer ki dini duygularınızı bu yöntemle ifade etmek istiyorsanız,ayeti yazmak yerine,ayet ve hadislere vurgu yaparak ve kıymetini ifade ederek yada tebliğ edeceğiniz kişiler için dua kelimeleri ile tebliğin şeklini güzelleştirebilirsiniz.Bu konuda duygusal olmak kadar,ciddiyeti de elden bırakmamanız gerekir.Allahın selamı üzerinize olsun.

E Çevrimdışı

Ebu Eymen

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum Ve Rahmetullah Ve Berekatu Ve Magfiretu

Allah’a hamd ve Rasûlü Muhammed’e salât ve selam olsun. Davamızın sonu âlemlerin Rabbi olan Allah’a hamd etmektir.

Kardeşler uzun bir süreden sonra bu konuyu canlandıracagım bu kardeş bu süre içerisinde evlenmiştir büyük ihtimalle. Ne yaptı ne etti bilgilendirme yaparsa sevinirim. veya daha güzel bir öneride bulunacak kardeşlerden nasihat almak isterim

ensarullah Çevrimdışı

ensarullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum Ve Rahmetullah Ve Berekatu Ve Magfiretu

Allah’a hamd ve Rasûlü Muhammed’e salât ve selam olsun. Davamızın sonu âlemlerin Rabbi olan Allah’a hamd etmektir.

Kardeşler uzun bir süreden sonra bu konuyu canlandıracagım bu kardeş bu süre içerisinde evlenmiştir büyük ihtimalle. Ne yaptı ne etti bilgilendirme yaparsa sevinirim. veya daha güzel bir öneride bulunacak kardeşlerden nasihat almak isterim
A selam wr eski mesajlara göz atarken gördüm.uzunca bir suredir girmemistim foruma.elhd evlendim davetiyemede bir ayet meali yazmistim.elhd iki tane kizim var ellerinizden öper.Allah evlenecek kardeslerede evlilerede yardim etsin ins

I Çevrimdışı

isimsiz_mucahid

Bu hesap kullanılmamaktadır!!!
İslam-TR Üyesi
Benim davetiyem bu hazir konu canlandi insallah muslumanlara faydali olur...

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-04-26-07-41-12.png
    Screenshot_2017-04-26-07-41-12.png
    238.7 KB · Görüntüleme: 169
Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'ın Rasulu sallallahu aleyhi ve sellem gayri muslim krallara islama davet mektubu yazarken ayet kullanirmis, ayet bulunan evraga abdestsiz dokunulmamasi gerekirken bunlarin gayrimuslimlere yazilmasindan hareketle eger bir belgede ayetten fazla ayet disi icerik varsa o belgenin abdestsiz dokunulavilecek bir belge olduguna dair fetva okumustum kisa sure once. Ki zaten arapca degil de turkce yaziliyorsa onun da Kuran hukmunde olmadigina dair birkac fetva okumustum kardesler Allah evliliklerinizi ve bu evliliklerden dogan cocuklarinizi ummete hayirli kilsin.

Son düzenleme:
ÇEÇEN MEHMET Çevrimdışı

ÇEÇEN MEHMET

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bence de doğru değil dawetiyeye ayet hadis wb şeyler yazmak. Çünkü hepimizin akrabası sonucta müslüman değiller. Bisürü müşrik münafıklarda war içinde. Üstelik çoluk çocukların da eline geçebilir. Çocukları yeterki sussun die davetiyeyi eline tutuşturan we arkasını aramayan aileler de olabilir. O çocuk o davetiye ile banyoyada wc yede girer yere de atar üstünede basar karalar da boyarda.

Bence benim fikrim bu tarz dawetiye ws gibi şeylere fazla takılmamak. En güzeli gösterişsiz we sade kısa we öz olanıdır. Bunlar benim fikrim kardesler insallah yalnıs anlamayın.
Allah swt tüm evli we ewlenicek olan kardeslere hayırlı huzurlu yuwalar nasib etsin Allahumme amin..
BUDA AKRABALARİNİ TEKFİR ETMİŞ ..KAFAYA BAK...

Üst Ana Sayfa Alt