Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü İslami Videolar ya da Filmlerde Müziğin Hükmü Nedir ?

M Çevrimdışı

Mehmetgünel

La ilahe illallah
İslam-TR Üyesi
Selamün aleyküm arkadaşlar islami bir film ya da bir alim'in videosunu izlerken arka fonda bazen müzikler çalıyor bu müziklerin hükmü nedir ? (Mesela ashab-ı kefh filmini izlemek istiyorum ama filmdeki müziklerden dolayı izlemiyorum bu film'i izlemem caiz midir ?)
Not : sitede bu konu hakkında bilgi bulamadım müzikle ilgi konularda da bulamadım.

M Çevrimdışı

Mehmetgünel

La ilahe illallah
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun kardeşim konuyu okudum ama aklıma takılan konu var bu filmlerin ne yazıkkı müziksiz versiyonu yok ve müziği yok edemem peki müzikli yerlerde sesi kısıp izlemek şart mı genelde müzik önemli yerlerde çıkıyor .

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Allah razı olsun kardeşim konuyu okudum ama aklıma takılan konu var bu filmlerin ne yazıkkı müziksiz versiyonu yok ve müziği yok edemem peki müzikli yerlerde sesi kısıp izlemek şart mı genelde müzik önemli yerlerde çıkıyor .
Kardeşim; linkte müzik olan yerde sesi kısmak tavsiye edilmektedir demiştik. Bu takva açısından uygun bir eylemdir. Yapamayan sesden haz almadan, kendini dinlemeye vermemeye çalışmalıdır. Günahı veya vebali konusunda yapımcıya muhakkak bir pay varsa da; dinleyiciler için sakınanlara bir pay olmayacağını umuyorum. Âllahu âlem

Üst Ana Sayfa Alt