Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Islamtrye Facebookda Destek Cikmak Isteyenler Kimler

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Selamun aleykum kardeslerim, benim bir önerim olacak.

Bilindigi üzere son dönemlerde googleden daha önemli konuma gecen bir olgu var ve bu facebooktur hem insanlarin cok girmesi hem hedef kitle hem de arkadas cevremize islam-tr deki konulari tavsiye ederek buradaki calismaya katki saglayabilirsiniz.

Malesef sitemiz islami calismada cok aktif olmasina ragmen sosyal medyada yok denecek kadar az destekleyen bulunmakta. Lütfen herkes elini tasin altina katsin.

Eger bu sekilde sitemize katki saglamak isteyen olursa, islam-tr forum sitemizde acilan konulari otomatik olarak facebook sayfanizda yayinlamaniz icin gerekli ayarlari size gösterebilirim.

Yapmaniz gereken cok basit bir islem akabinde hersey otomatik olmakda ve bunun güvenirlilikle hic bir alakasi bulunmamakta. ( sifre ya da sizin adiniza kimse ek paylasim yapamaz)

Ilk katilan ben oldum, benim akabimde abdulmuizz abiyi de siraya yazdim.

Baska katilmak isteyenler varsa gönüllülük esasina göre yazabilirler.

Kim iyi bir işe aracılık ederse onun da o işten bir nasibi olur. Kim kötü bir işe aracılık ederse onun da ondan bir payı olur. Allah her şeyin karşılığını vericidir. Nisa 85

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleyküm selam abi.Facebook'ta hani kendi açtığımız veya açacağımız İslami sayfalarda mı tanıtım ve konu paylaşımı yapacağız?yoksa kendi profilimizde mi?herhalükarda tanıtım ve konu paylaşımı yapabilirim.Elimden geleni yaparım.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Aleyküm selam abi.Facebook'ta hani kendi açtığımız veya açacağımız İslami sayfalarda mı tanıtım ve konu paylaşımı yapacağız?yoksa kendi profilimizde mi?herhalükarda tanıtım ve konu paylaşımı yapabilirim.Elimden geleni yaparım.

ahi bir kodlama var ben bunu insaAllah resimli olarak sizlere gösterecegim akabinde otomatik olarak burada acilan konulari face sayfamiz bizim adimiza profilimizde paylasacak.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@IsLaM4eVeR akhi helal sana. Birkaç acizane önerim olacak:

Bütün konular otomatik paylaşılmasın. Çünkü konuların otomatik paylaşılması kişilerin arkadaşlarında rahatsızlığa yol açabilir. Bu da islam-tr gördüğü yerde mesajı okumamasına neden olabilir. Ben derim ki kullanıcılar güzel gördüğü konuyu paylaşsınlar, özellikle soru cevap gibi.

İkincisi de bu forum yeni gelenler için biraz karışık geliyor olabilir. Mesela son aktif konular giriş yapmamış kullanıcılarda görünmüyor. Bu, forumun birkaç konu dışında pasif olduğunu çağrıştırabilir.

Allah emeklerinizi en güzeliyle mükafatlandırsın.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Bütün konular otomatik paylaşılmasın. Çünkü konuların otomatik paylaşılması kişilerin arkadaşlarında rahatsızlığa yol açabilir. Bu da islam-tr gördüğü yerde mesajı okumamasına neden olabilir. Ben derim ki kullanıcılar güzel gördüğü konuyu paylaşsınlar, özellikle soru cevap gibi.

İkincisi de bu forum yeni gelenler için biraz karışık geliyor olabilir. Mesela son aktif konular giriş yapmamış kullanıcılarda görünmüyor. Bu, forumun birkaç konu dışında pasif olduğunu çağrıştırabilir.

:harika:

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

Allah razi olsun ahi dogru diyorsun ancak facebook artik gönderilen tüm iletileri arkadaslarin hepsine göndermiyor, eskiden mesala insanlar sikayet ederdi cok ileti geliyor diye ama artik iletiler ancak kisilerin %5-15 arasi gidiyor. Dolayisi ile sorun teskil edecegini sanmiyorum.

Mesala suan benim arkadas listemde varsin, islamtrnin son acilan konularinin hepsi sana ileti olarak geliyor mu? Yani sen hepsini görüyor musun?

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Özellikle tasavvufu din edinenlere sık sık arıf da bulunun konularlaki ,cennete şeyhinin götütrceğini sanıp her herzeyi yiyenler gözünü açar belki

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Facebook da tüm hesaplarım kapatıldı. Tevhid bayarğını profil ve kapak resmi yaptığım için ilk başta uyarı aldım sonra da güvenlik gerekçesi için kimiliğinizi doğrulayın gibisinden saçma sapan engeller koymaya başladılar. İlk başta cep tel ile doğrulama yapmamı istediler daha sonra da benden kimliğin resmini çekip upload etmemi istediler. Yani bakacaklar mış bu hesabın sahibi gerçekten ben miyim yoksa değilm miyim.. Daha neler artık siz kimsiniz de ben size kimliğimi göndereceğim. Bunun dışında Tevhidi paylaşım yapan profilleri genellikle kapatılkları gibi benzer içerikli grupları da sıklıkla kapatıyorlar. Zaten sofiler, menzilciler çoğunlukta adamlar bir şikayet yaptığında binlerce şikayet birden oluyor çünkü sayfa grupları çok kalablık sonunda bir şekilde o grubu kapattırıyorlar... Düşünün facebook tevhid bayrağına bile tahammül edemiyor. Tıpkı diğer kafirler gibi...Facebook da fazla geçmişim olmadı belki bir iki ay felan kalabildim engellenmeden fakat facede bulunduğum bu kısa sürece içersinde edindiğim izlenimler bunlar. Facebook bir şekilde Tevhid ehlini yani Müslümanları sindirmeye, kendi ortamından uzaklaştırmaya çalışıyor ve bu konuda eskiye nazaran çok daha katı. Keza Twitter da artık öyle..
bunları sıkça duyuyorum twiterda. Bazılarının 5-10 defa hesap açtığını ve en sonunda pes edip facebooktan vazgeçip twitera yöneldiklerini söylüyorlar. Facebook yerine twiteri öneririm. Daha seri/ aktif bi platform

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
telefon doğrulamaları için sahte sms alıcılar var , http://www.receivesmsonline.net/ kimileri direk alıyor kimileri ise verilen numaraya sms çekmeniz karşılığında ücrettli olarak
kimlik fotokopisi ise komik ama gerçek ikametgah ilmuhabberi falanda isterler mi acaba diye sormuştum kendi kendime ....
facebookta ise paylaşım sanırım gruplandırma ile yapılabiliyor ya da yapılacak , o yüzden oto paylaşımın başında kimler görebilir seçeneği gruba göre seçilirse sorun çıkmaz .

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suraka Çevrimdışı

Suraka

Jihad today, Jannah tomorrow...
İslam-TR Üyesi
Kimsenin anlayamayacağı, ayırt edemeyeceği şekilde photoshopta kimliği değiştirebiliyorum. öyle ki mark zuckerberg kafiri tüm ekibini toplasa yine anlayamaz fake olduğunu. Yani kendi adıma aslında kimlik konusunda skıntım yok fakat yinede ben artık faceden uzak duruyorum.
Maşallah kardeşim çok güzelmiş : )

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ALEYKUM SALAM AKHI.
BEN DE VARIM.NE YAPMAM GEREKIR FACEBOOKTA?

Tora Bora Çevrimdışı

Tora Bora

Üye
İslam-TR Üyesi
Bende varim exiler ve hatta yoneticisi oldugum 1650 uyeli sayfada paylasimlari memnuniyetle yaparım