Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Israilliler Gazze'nin Bombalanışını Alkışlarla Izledi

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İsrailliler Gazze'nin bombalanışını alkışlarla izledi
Filistinliler'in bombalanmasını izleyen İsrail vatandaşlarının alkış tutan görüntüleri paylaşıldı.
israilliler-gazze_2177.jpg

israilliler-eglen_4716.jpg

Sandalyelerine kurulan İsrailliler, özellikle geceleri gerçekleştirilen bombardımanları izliyor.

Hatta sosyal medyada dolaşan karelerde İsraillilerin sınırın öte tarafından gelen her patlama sesi, gökyüzüne yükselen her ateş sütunu sonrasında alkışlarla tempo tuttuğu belirtildi.

Facebook'ta paylaşılan bu fotoğrafta İsrailliler, Gazze'nin bombalanışını keyifle izliyor.

israil-3_3558.jpg

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
lanet olasılar domuzların ve maymunların kardeşleri kahrolsunlar.İsrailin canı cehenneme gitsin.Ey Allah'ım bu mübarek ramazanda sana dua ediyorum israilin belasını gönder.Mücahidlerin eliyle israili kahret.Çünkü oradaki müslümanların gücü yetersiz.Orada islami devletin kurulmasını nasip eyle.Amin.

M Çevrimdışı

mutmain

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ne yazık ki ırak ve suriye'yi bir birine katan mucahidlerin eli israile yetişmiyor
allahım ne zaman susacak küfrün kulağımda çınlayan kahkahaları
ne zaman bitecek ağıtlarımız

neye sevineceğimi bilmiyorum ama
hala beni kahreden çok şey var

ne kadar zor imiş hakkı batıldan ayırmak
hala akıtırız kanımızı ırmak ırmak

ve birde küfrün darbesi fırsat bu fırsat
mahzun şu kalbime azap ustüne azap

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
El-Kaide, IŞİD nerde acaba neden Filistin'e yardım etmiyor bu mücahitler ?!

ışıdın ırakta ele geçirdikleri scut füzelerinin menzili israile ulaşmıyormu acaba , hey yavruum lafa gelince mangalda kül bırakmazlar

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
güya lübnan hizbullahının elinde süper füzeler var,ama nedense israile düşmüyor,sözde islam ülkelerinin tonlarca para vererek aldıkları silahlar,bir gün birbirimizle çarpışırken kullanılması için bekliyor,silahı alanlarda ,komşuları için alıyor,kimse alırken abd ve israili düşünmez,bunun hayalini bile kuramaz,zaten kurarsa alamazda o silahları,çünkü silahlar elektronik bir şekilde kumandali,hedef şaşırdımı sadece demir yığınına döner,ışid büyük silahlar ele geçirdi ama nedense israile dönmez,kısacası sanki herkes yeminli...namlular israile dönmez,önce müslümanlara dönmeli gibi bir yaklaşım var....
ve hamas,kıt imkanlarla yaptığı füzeler,bir kibrit gibi kalıyor....
ahhh keşke göreydim..şüyle kalkan bir füze tel avivin ortasına düşeydide,yüzlerce yahudinin paramparça cesedini göreydim...

M Çevrimdışı

mutmain

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hep bir yerlere tutunduk olmadı
fitneler bizi perişan etti
neden onlarca yüzlerce hatta binlerce farklı cemaatiz
talibanla hizbi islaminin farkı nedir ki ayrı birer cemaatler
yada suriyedeki islami cephe neden onlarca farklı islami cemaatten oluşmaktadır
ve türkiyede onlarca tevhidi cemaat
sert mizac işe yaramıyor
yumuşaklık tavizi beraberinde getiriyor
her cemaatin içinde cemaat sayısından çok ajan bulunuyor
ilk ortaya çıktıklarında cesaret ve isabetli söylemleri müminleri cezbediyor
fakat zamanla ya yorulup yılmaktan yada ajanların kontrolüne geçmekten asıl menhecivden sapıp hak adına tevhidi değerlerini kaybediyor
yada emanetlerin ehline verilmesi babından bu dünya toplumları henüz islamın şerefini emanetini hak etmiyorlar
bundan dolayı israil oğullarının peygamberlerini katlettikleri gibi bu toplumlar allahın mesajını haykıran alimlerini katlediyorlar

elbet allahın bir vaadi vardır
ve fitne kalkacak din yanlız allaha has kılınacaktır
çok çok sabredenler ve çok çok sükredenler için allahın ayetleri vardır
sabretmek hak davada her türlü sıkıntıya rağmen sebat etmektir irtidat etmemektir
şükretmek allahın bahşettiği iman nimetine karşılık allahın şeriatı için canla başla çalışmaktır
ve allahın vadi olan ikinci israil oğullarının fitne zamanı gelcek
allahım mümin kulları onların binalarını sarsıp tepelerine geçirecek
isra suresi
4 - Biz İsrailoğulları'na Tevrat'ta şu hükmü verdik: "Muhakkak siz, yeryüzünde iki defa fesat çıkaracaksınız ve muhakkak büyük bir yükselişle yükseleceksiniz."

5 - Birincisinin zamanı gelince,üzerinize güçlü kuvvetli kullarımızı gönderdik. Onlar, evlerin aralarına girip araştırdılar. Bu yerine getirilmesi gereken bir vaad idi.

6 - Sonra sizi tekrar o istilacılar üzerine galip kıldık ve size mallarla ve oğullarla yardım ettik. Ve toplum olarak sizin sayınızı artırdık.

7 - Eğer iyilik ederseniz, kendinize iyilik etmiş olursunuz ve eğer kötülük ederseniz yine kendinizedir. Artık diğer fesadınızın zamanı gelince, yüzlerinizi üzüntüye sokmaları, kötülük yapmaları ve ilk kez girdikleri gibi yine Beyt-i Makdis'e girmeleri, ele geçirdikleri yerleri mahvetmeleri için onları tekrar göndereceğiz.

8 - Olur ki Rabbiniz size merhamet eder. Ama siz tekrar dönerseniz biz de döneriz. Cehennemi, kâfirler için kuşatıcı bir zindan yaptık
hasbunallahu ve niamel vekil

İ Çevrimdışı

İbrahim_Asaf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hep bir yerlere tutunduk olmadı
fitneler bizi perişan etti
neden onlarca yüzlerce hatta binlerce farklı cemaatiz
talibanla hizbi islaminin farkı nedir ki ayrı birer cemaatler
yada suriyedeki islami cephe neden onlarca farklı islami cemaatten oluşmaktadır
ve türkiyede onlarca tevhidi cemaat
sert mizac işe yaramıyor
yumuşaklık tavizi beraberinde getiriyor
her cemaatin içinde cemaat sayısından çok ajan bulunuyor
ilk ortaya çıktıklarında cesaret ve isabetli söylemleri müminleri cezbediyor
fakat zamanla ya yorulup yılmaktan yada ajanların kontrolüne geçmekten asıl menhecivden sapıp hak adına tevhidi değerlerini kaybediyor
yada emanetlerin ehline verilmesi babından bu dünya toplumları henüz islamın şerefini emanetini hak etmiyorlar
bundan dolayı israil oğullarının peygamberlerini katlettikleri gibi bu toplumlar allahın mesajını haykıran alimlerini katlediyorlar

Bunlara biz "tespit" diyoruz.
En mahir olduğumuz konudur tespit(çilik).
Daha bir defa meal okumamışımızdan tut da kelli felli ağır abilerimize kadar biz bu işte uzmanız.
"neden?" ve "ama"larımız havada uçuşup durur...
Gel gelelim "çözüm"e
Çözüm yoktur işte... Ve böylece tüm tesbitler sadece "bahanemiz" olarak kalmaya mahkumdur.
Sorunlar, sorular, tesbitler, teşhisler ve bitmek tükenmek bilmeyen sorgulama kılıklı yakınmalar...
Çözüm üretemiyorsanız tesbitçilik yapmayın.
Çözüm derken öyle soyut, sloganik, basacak zemini bulunmayan, kısır veya fantastik hezeyanları kastetmiyorum.
Mesela duymak istiyorum sizden;
Bizi perişan ettiğini söylediğiniz fitneler karşısında somut, hayatın akışına müdahale potansiyeli olan öneriniz ne?
Veya onlarca ayrı cemaat olmamak için, ilkeli ve sorumlu bir tek vücut olmayı sağlayabilecek cemaatleşme formülü biliyor musunuz?

Talibanla Hizbi İslami veya Türkiyede onlarca farklı hareket tarzı olan tevhidi cemaatler acaba sadece "tesbitlerdeki" gibi mizaç sertliği veya yumuşaklığı gibi ultra tahfif edilmiş nedenlerden dolayı mı kopuklar? Veya devasa gövdeleri, önderleri, alimleri, şuraları, faaliyetleri olan cemaatlere böyle bir çırpıda dışardan bakıp "bunların arasında mizaç sertliğinden başka fark yok" demeye getirmek tüm bu cemaatlere haksızlık; hatta hakaret değil mi?

"Her cemaatin içinde cemaat sayısından çok ajan bulunuyor" bunu iddia etmek korkunç bir cesaret ister. Bu sözü söyleyebilmek için ya "ajan" olmak gerekir ya da ahmak. Mesela tespit ettiğiniz cemaatler ve cemaat sayısı kadar ajanlardan kurtulabilmemiz için şiirsel ifadeler dışında çözüm ne? (tabi varsa öyle bir realite)

vs. vs. vs...

Allah rızası için, artık ağlayan sesli ağlamasın. Varsa hakka hakikate dair yapıcı, ayağı yere basan, pratik karşılığı olan nasihatleriniz, önerileriniz buyurun müslümanlar istifade etsin. Yoksa tespit kılıklı yakınmalarla, oturduğu mahalleyi gammazlayan ifadelerle, zann ve vehimlerden yola çıkan yıkıcı eleştirilerle hiç bir yaraya merhem olunmuyor.

M Çevrimdışı

mutmain

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
önereceğim çare bizim kendi samimiyetimizi itikadımızı başkalarına kiraya vermemektir
allah ve resulunun yolunda gittikleri müddetçe destekler menheçten saptıkları vakit desteğimizi çekeriz
sizler yaşadığınız zaman zarfında hak olarak ortaya çıkıp sonradan dağılan yada hak çiziden sapan söylemlerini evirip değiştiren cemaatleri görmüşsünüzdür
acaba bunlar neden söylemlerini değiştirdiler
mekki ortamdan medeni ortama ulaşmışlarsa belki maslahatların değişmesi olarak algılana bilinirdi
fakat şartlar aynı olmasına rağmen değişenler tükürdüğünü yalayanlardan başkası olamaz
bu değişimde iki türlü oluyor aşırı gidenler ve taviz verenler
sonuçlarıda 3 seçenektir
ya cahildiler doğruyu öğrendiler
ya ajandılar fırsatı kolladılar
yada sebat etmeyip usandılar topukları üzeri geri döndüler
şu da bir gerçek ki kişiler allah ve resulünün yolunu kendi kapasitesince değerlendirir
bu durumda kişinin ilme yönelmesi meselelerin kuran ve sünnetteki hükmünü tesbit etmesi lazım
belkide benim çözüm su cemaat yada su imama tabi olmaktır gibi bir cevap bekliyorsun
ben tevhidi cemaatlerin birine hak diğerini batıl deyip tekfircilik yapamam
sadece vahdet oluşması birliğin sağlanması için dua ederim
elbetteki iki müsliman cemaat bir biriyle çatışıyorsa haklılık kanaatimizi de birinden taraf kullanıyor ve diğerinin ıslahı için gayret ediyoruz
tesbitimden dolayı beni ajan yada ahmak olmakla suçlamışsın
bende diyorum ki bu "Her cemaatin içinde cemaat sayısından çok ajan bulunuyor"tesbitini yapamamışsan sen ya daha çocuksun yada gafilsin
yada doğru tesbiti yapmış olmalısın ki
inşallah bizi vahdete ulaştıracak bir çözüm önerirsin
Bunlara biz "tespit" diyoruz.
En mahir olduğumuz konudur tespit(çilik).
Daha bir defa meal okumamışımızdan tut da kelli felli ağır abilerimize kadar biz bu işte uzmanız.
"neden?" ve "ama"larımız havada uçuşup durur...
Gel gelelim "çözüm"e
Çözüm yoktur işte... Ve böylece tüm tesbitler sadece "bahanemiz" olarak kalmaya mahkumdur.
Sorunlar, sorular, tesbitler, teşhisler ve bitmek tükenmek bilmeyen sorgulama kılıklı yakınmalar...
Çözüm üretemiyorsanız tesbitçilik yapmayın.
Çözüm derken öyle soyut, sloganik, basacak zemini bulunmayan, kısır veya fantastik hezeyanları kastetmiyorum.
Mesela duymak istiyorum sizden;
Bizi perişan ettiğini söylediğiniz fitneler karşısında somut, hayatın akışına müdahale potansiyeli olan öneriniz ne?
Veya onlarca ayrı cemaat olmamak için, ilkeli ve sorumlu bir tek vücut olmayı sağlayabilecek cemaatleşme formülü biliyor musunuz?

Talibanla Hizbi İslami veya Türkiyede onlarca farklı hareket tarzı olan tevhidi cemaatler acaba sadece "tesbitlerdeki" gibi mizaç sertliği veya yumuşaklığı gibi ultra tahfif edilmiş nedenlerden dolayı mı kopuklar? Veya devasa gövdeleri, önderleri, alimleri, şuraları, faaliyetleri olan cemaatlere böyle bir çırpıda dışardan bakıp "bunların arasında mizaç sertliğinden başka fark yok" demeye getirmek tüm bu cemaatlere haksızlık; hatta hakaret değil mi?

"Her cemaatin içinde cemaat sayısından çok ajan bulunuyor" bunu iddia etmek korkunç bir cesaret ister. Bu sözü söyleyebilmek için ya "ajan" olmak gerekir ya da ahmak. Mesela tespit ettiğiniz cemaatler ve cemaat sayısı kadar ajanlardan kurtulabilmemiz için şiirsel ifadeler dışında çözüm ne? (tabi varsa öyle bir realite)

vs. vs. vs...

Allah rızası için, artık ağlayan sesli ağlamasın. Varsa hakka hakikate dair yapıcı, ayağı yere basan, pratik karşılığı olan nasihatleriniz, önerileriniz buyurun müslümanlar istifade etsin. Yoksa tespit kılıklı yakınmalarla, oturduğu mahalleyi gammazlayan ifadelerle, zann ve vehimlerden yola çıkan yıkıcı eleştirilerle hiç bir yaraya merhem olunmuyor.

Üst Ana Sayfa Alt