Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru İstanbul'da Cemaat, Kitapevi vb. Gezilecek, Görülecek Yerler Önerir misiniz?

Devlet-i 'Aliyye Çevrimdışı

Devlet-i 'Aliyye

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum. Arkadaşlar bir iş dolayısıyla ikame ettiğim yerden bir müddet için İstanbul'a gidiyorum. Burada gezilecek görülecek yerler olarak nereleri var? Turistik gezilerden bahsetmiyorum. Daha çok değişik cemaat ve kitapevlerini ziyaret etme gibi bir düşüncem var. Liste yapıyorum arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. Allah razı olsun.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Değişik cemaat derken ?

Galata mevlevihanesi
Karagümrük cerrahi tekkesine ( ki değişik cidden tuhaf gelebilir ki tuhaf ) gidebilirsin mesela.
Ama tam olarak kastin nedir bilemedim.

Devlet-i 'Aliyye Çevrimdışı

Devlet-i 'Aliyye

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Değişik cemaat derken ?

Galata mevlevihanesi
Karagümrük cerrahi tekkesine ( ki değişik cidden tuhaf gelebilir ki tuhaf ) gidebilirsin mesela.
Ama tam olarak kastin nedir bilemedim.

Değişik cemaatleri gezip onlarında zihniyetlerini, düşünce yapılarını öğrenmek. Mesela: Akabe Vakfı gibi, Guraba Yayınevi gibi, Polen&Karınca Yayınevi gibi vesaire. Tarikatlarada gitmek aklımdan geçmiyor değil ) .

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Kitap evlerini bilemem de
Ama cemaat / tarikat vs gibi yerlerde
Mesela haftanın belirli gunleri toplanma filan oluyor. Degisik dedin diye cerrahi dedim ben. Mesela onlar her persembe toplanir. Pazar yatsidan sonra toplananlar var.
Var da var.
Bende gezmis idim epey.

Üst Ana Sayfa Alt