Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İşte Saadet Partisi...!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
Hiç övmedim valla.Sadece kötüleri unutmayın bu kötünün iyisi diye düşünebilirsiniz.saadet devrindede kafirlerle alış veriş vardı unutmayın.ama bu avrupa brliğini bende hiç tasvip etmiyorum neyse bakalım daha neler göreceğiz. hayır olsun sonumuz inşallah

insh'allah amin bizler gerçek manada allah'in dinine donmesek Allah islam topraklarini bizlere bir daha vermez

M Çevrimdışı

muhsin34

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bu konuyu açan arkadaşı kınıyor, konunun kapatılmasını talep ediyorum. Erbakan'ın hayatı boyunca yaptıkları ortada. Eğer dediğiniz gibi olsa 9 ay değil 9 yıl iktidarda kalırdı şu ankiler gibi...

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İzzet ve şeref isteyen, bilsin ki, izzet ve şerefin hepsi Allah’ındır.[Fatır 10]

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şu an ki konuşmalardan sunu anladım gerçekten akide olarak bu kadar çökmüş yazılar hiç görmedim.özellikle acem isimli şahıs GERÇEKTEN Allah 'tan gelene inanıyormusunuz.Evet der gibi oldunuz ama daha birbirinizin imanına şahit olmadan birbirinize kardeş diyorsunuz 2. husus ise t.c tam bir küfür sistemidir bu sistemde çocugunu tc okuluna teslim etmek,askere gitmek,oy atmak tüm bunları meşru görenlere müslüman demek onlarla müslamnmış gibi davranmak,t.c mahkemelerine başvurmak,küfür sözleşmelerini imzalamak(senet gibi)bunlar yapıldığında kişiler dinden çıkmıştır.3.husus 'içini yarıpta baktınmı nedense en popüler hadis'sübhanALLAH bir düşünün peygamber neden acılar çekti,onlara müslüman dese idi onlar işkence ederler miydi?Tabi ki de etmezlerdi.Peki peygamber onları tekfir ederken(imanına şahit oldukları hariç) ayrım yaptımı biraz siyer okuyun derim.1 hadisle ben bi adam sen kafirsin diyemem laflarını geçelim.4.husus ise peki peygamber neden 3 sene cuma namazını mekkede kılmadı?Medineye haber yollayıp size farz oldu dedi?Çünki darul küfr/islamla yönetilmeyen hiçbir ülkede cumanın farziyeti oluşmaz lakin diyelim ki bir cemaat var ve cuma kıldılar hutbeninde açık olması gerekir halka ama gerçek bi mü'minin söylediği sözler kafirleri kızdırır ve can ve mal zararı oluşabilir ki bu da cuma şartlarındandır can güvenliği)en iyisini bilen ALLAH' tır.Selam sadece mü'minleredir..

Hocam bir sey merak ettim senin tc kimligin varmi? Eger varsa sende kafir oluyormusun ?
Kiraci isen yada kiracin varsa kira kontrati yaptigin icin kafir oluyormusun?

Malum bu taguti duzende yasadigimiz icin bazen odemeleri bankalara yapiyoruz. Bazilarina imza atiyoruz simdi bu durumda kafir oluyormuyuz.

Kusuruma bakma ben biraz cahilimde beni aydinlatirsan sevinirim

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ya Rabb hidayet ver ne olur Rabb'ım şu tekfirciler Allah Rasulunun 100000000 de 1 i kadar tebliğ etmeden tekfir ediyor ve kendi akidesinin hak olduğunu savunuyor , Rabbım sana havale ediyorum

A Çevrimdışı

AMR BİN ÂS........

Üyeliği İptal Edildi
Banned
tamam sizin dediğiniz gibi olsun

tc yi kabul etmedik, tarikatları yok saydık, alimler la oldu, yunususu mevlanayıda kabul etmedik, kitapların hemen hemen hepsi okunur gibi deyil .sistemin imamlarıda parayla hizmet ettiklerine göre.
siyaset pisliğin içine gömülmüş, eğeeeeeeeeee herkezin evinde internette olmadığına göre
bu kadar milleti nereye yünlendireceksiniz peygamberimizde sav efendimizde hayatta olmadığına göre,
dağamı çekilelim ne yapalım ozaman anlatırmısını bunu yetkili ağızlardan duymak istiyorum

A Çevrimdışı

AMR BİN ÂS........

Üyeliği İptal Edildi
Banned
tamam sizin dediğiniz gibi olsun

tc yi kabul etmedik, tarikatları yok saydık, alimler la oldu, yunususu mevlanayıda kabul etmedik, kitapların hemen hemen hepsi okunur gibi deyil .sistemin imamlarıda parayla hizmet ettiklerine göre.
siyaset pisliğin içine gömülmüş, eğeeeeeeeeee herkezin evinde internette olmadığına göre
bu kadar milleti nereye yünlendireceksiniz peygamberimizde sav efendimizde hayatta olmadığına göre,
dağamı çekilelim ne yapalım ozaman anlatırmısını bunu yetkili ağızlardan duymak istiyorum

benim bu soruma cevap verin

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Son olarak ben bi hoca deilim ben Allah ve Rasulunden geleni söylüyorum

Bir karar ver, alim ya da kadı misin degil misin ? Cunku boyundan buyuk islere kalkisiyorsun.
Sizin gibi dusunenlerin cigerlerini biliriz alhamduliLlah, emin olun ki kendinizde hissettiginiz samimiyet duygusunu size veren de seytanin ta kendisinir, cunku yaptiginizi size hos gostermektedir.

ben kime tebliğ ettiysem hep yüz çevirirler

Sen tebligden cok insanlarin kanini kendine helal gorme de fikirdaslarin ile yarisiyor gibisin.
Cagirdigin seyin ne oldugunu da bir gozden gecir, hayrdan cok atese cagiriyorsun.

Sen tekfircilerin hangi kanadindansin ?
TR'yi kullun kafir goren,
TR devletini kafir goren, avami ortada goren,
Avam'dan tanistigi birine Musluman hukmu vermek icin onu sinavlardan geciren ve kalb mutmainligi olusmasini bekleyen,
Kendi cemaatinden baska dunyada baska Musluman bilmeyen,
Bu donemi fetret devri diye gorup insanlardan isine geleni hemen Musluman safina katan, isine gelmeyeni kapida tutan...

Hangisindensin ?

Selam sadece mü'minleredir..

Burada kafir mi gordun ki kuffara verilen selami bize veriyorsun ?

Y Çevrimdışı

yahya cuheyman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir karar ver, alim ya da kadı misin degil misin ? Cunku boyundan buyuk islere kalkisiyorsun.
Sizin gibi dusunenlerin cigerlerini biliriz alhamduliLlah, emin olun ki kendinizde hissettiginiz samimiyet duygusunu size veren de seytanin ta kendisinir, cunku yaptiginizi size hos gostermektedir.

Sen tebligden cok insanlarin kanini kendine helal gorme de fikirdaslarin ile yarisiyor gibisin.
Cagirdigin seyin ne oldugunu da bir gozden gecir, hayrdan cok atese cagiriyorsun.

Avam'dan tanistigi birine Musluman hukmu vermek icin onu sinavlardan geciren ve kalb mutmainligi olusmasini bekleyen,
Bu donemi fetret devri diye gorup insanlardan isine geleni hemen Musluman safina katan, isine gelmeyeni kapida tutan...

Hangisindensin ?

ağzına sağlık akhim....

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bir tekfirci olarak getirebilecegin delil bu kadar mi ?
Ne kadar tekfir ettikce o kadar takwali olmuyor insan.

Delili getirdin de, kendi kafana gore sonuca bagladin, hani Islam akil dini degil de nakil dini idi ?
Ehli Sunnet ulemasindan, AMEL olarak, tipki senin gibi yapan 1 tane alim ya da ilim talebesi getirmeni istiyorum.Tekrar edeyim, yasadigi donemde ya da su anda hala yasayan ve ameli olarak tipki senin gibi dusunen ve davranan, ulkeleri tipki senin gibi dar'larina ayiran ve halkina da ona gore hukum veren, onune geleni cehenneme gonderen alim ismi istiyorum.

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben iman edip tagutun ezziyetini çekeyim diğer müslamanım diyen herkez tagutla işbirliği içinde rahatça yaşasın ve oda mülüman olsun öyle mi?

Bu soz senin zavalliliginin ozetidir.
Delil getiriyorsun da hala sonucu kendin bagliyorsun, yazilarindan anlasildigi kadari ile kendin baglamaktan da acizsin, yaptigin sadece fikir babalarini taklid etmeye calismak.

Hala beklemedeyim, bize amelen tipki senin gibi yapmis olan bir tane ehli sunnet aliminin ismini soyle.

A Çevrimdışı

AMR BİN ÂS........

Üyeliği İptal Edildi
Banned

Hangisindensin ?

slm çok güzel ifade ettin ağzına sağlık

A Çevrimdışı

AMR BİN ÂS........

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Öncelikle bu konu hakkında bir hadis biliyorum ama senedi ve rivayet aklımda deil''Doğrular ALLAH'tandır''
ALLAH Rasulu şöyle diyor'Öyle bir zaman gelecek ki ümmetim küfrden dağlara dağlara kaçıcak' hadisin rivayet ilmi bende deil o yüzden aklımda olanı söyledim.Ama gerçekten iman eden bir mü'min ne yapalım sorusu sormaz çünkü ne ben nede başka bir müminden bunu duymadım.nedeni!Aslında çözüm herzaman açık olması, iman etmeyen insan şüpelerle doludur.Askere gitmesem yakalarlar yanarım!Mahkemeye gitmesem daha fazla ceza!Çocuk okula gitmez se cahil!Senet küfür olursa eşyasızmı kalıyım!Yahudiler gibi dini aça aça çözüme varılmaz dinde orta yol yoktur hak birdir.Bu sorular sorulacağına iman edip mü'minlerle beraber olup öyle çözüme varılmalıdır.Allah'ın hikmetide o kadar güzel ki ben mü'min olalı 6-7 ay civarı oldu ve hiç ummadığım ülkelerden şehirlerden ALLAH beni gerçek mü'minlerle karşılaştırdı.Sizce öyle deilmidir Allah iman edenlere tarih boyunca ne zaman yardım etmemiştir!?Şüpheye deil de ALLAH ve RASULUNE iman edilmelidir işte gerçek budur.SON olarak (alimler) kısmı yanlış oldu çünkü mü'min alimlerde vardır ALLAH onlardan razı olsun

bu benim istediğim cevap deyil

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'a hamd olsun ki cedel ilminde sizin kadar ileri degiliz, isimiz haşa ayet ve hadisleri birbirine carpistirmak degil, onlari ogrendikce hayatimiza gecirmeye gayret etmektir.
Sana kac defa dedik, ameli olarak senin gibi yapan bir tane alim ismini soyle diye, asagidaki linkten bak bakalim Ibn Taymiyya ne demis.
Ki senin daha ilk mesajlarindan belli ne amacla geldigin, bugun ki tekfir kotani da buradaki Muslumanlari tekfir ederek doldurmaya gelmissin, sen sapik akideni bile dogru duzgun anlatabilmekten acizsin, ummeti tekfire kalkarken cimbizlama ile sozlerini getirdigin alimlerin ellerin ahirette senin yakanda olacak !

Şeyhulislam İbn Teymiyye : Tefrika Ve Tekfir

https://www.islam-tr.org/ilmi-munazaralar/32569-seyhulislam-ibn-teymiyye-tefrika-ve-tekfir.html

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
“”””””“”””””şu an ki konuşmalardan sunu anladım gerçekten akide olarak bu kadar çökmüş yazılar hiç görmedim.özellikle acem isimli şahıs GERÇEKTEN Allah 'tan gelene inanıyormusunuz.Evet der gibi oldunuz ama daha birbirinizin imanına şahit olmadan birbirinize kardeş diyorsunuz 2. husus ise t.c tam bir küfür sistemidir bu sistemde çocugunu tc okuluna teslim etmek,askere gitmek,oy atmak tüm bunları meşru görenlere müslüman demek onlarla müslamnmış gibi davranmak,t.c mahkemelerine başvurmak,küfür sözleşmelerini imzalamak(senet gibi)bunlar yapıldığında kişiler dinden çıkmıştır.3.husus 'içini yarıpta baktınmı nedense en popüler hadis'sübhanALLAH bir düşünün peygamber neden acılar çekti,onlara müslüman dese idi onlar işkence ederler miydi?Tabi ki de etmezlerdi.Peki peygamber onları tekfir ederken(imanına şahit oldukları hariç) ayrım yaptımı biraz siyer okuyun derim.1 hadisle ben bi adam sen kafirsin diyemem laflarını geçelim.4.husus ise peki peygamber neden 3 sene cuma namazını mekkede kılmadı?Medineye haber yollayıp size farz oldu dedi?Çünki darul küfr/islamla yönetilmeyen hiçbir ülkede cumanın farziyeti oluşmaz lakin diyelim ki bir cemaat var ve cuma kıldılar hutbeninde açık olması gerekir halka ama gerçek bi mü'minin söylediği sözler kafirleri kızdırır ve can ve mal zararı oluşabilir ki bu da cuma şartlarındandır can güvenliği)en iyisini bilen ALLAH' tır.Selam sadece mü'minleredir..””””””””””””””

“””” SİZ GERÇEKTEN SAPIKLAŞANLARSINIZ (Siz gerçekten ALLAH'a ortak koşmadan iman etmiyorsunuz”””””

Sen bu yazınla bütün kimliğini ortaya koydun yoruma bile gerek yok öyle kopyala yapıştırla olmaz bu iş sen avamımı kandırıyon madem copy istiyon iLMi Münazaralar bu sitenin delilleri arşivi burada bunları bir oku ondan sonra gel, bizi müşrik ilan ettin bu sitede kimse senin akideni taşımıyor git kiminle uğraşacaksan uğraş senin AĞABABALARIN geldi geçti buradan gidin birbirinizi tekfir edin daha fazla zırvalamadan çek git…. …

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
nerede admin kardeşler

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sana delil sunuldu oku gel ondan sonra

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
cehalet mazeret olmayınca olacağı bu,adam herkesi kafir olarak görüyor,merak ediyorum acaba o kadar kimsenin içinden en az bir kişi tevhid ehli çıksa kafir sözü o kimsede yok ise,söylediği kendisine döner hadisini hiç mi akılmaz etmez,

6-7 aydır müslüman oldum diyor,bu nasıl iman etmektir ? diyorsun ki dağlara çekilmek lazım bu dini yaşamak için, cahil olduğun burdan belli,madem böyle bir niyetin var,hiç akıl etmiyormusun hoşunuza gitmdiği halde cihad üzerinize farz kılındı ayetinin muhatabı değilmisin ?neyin müslümanlığından bahsediyorsun o kadar kafir var madem ve bizleri kafir olarak görüyon

gerçi doğru siz cihad ehlinide tekfir ediyorsunuz,nasıl iflah olucan bilmiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt