Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Iyi Bir Uyku Için Papatya Çayı

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm.

Uykuya dalma ve uykuya doyma konusunda sıkıntı çekiyordum. Yatsıdan sonra uyumak istesemde sadece uykuya dalmak saatler sürüyordu. Uykumu alamadığım için sabah namazına bile uyanamıyordum. Papatya çayıyla çok şükür bu problemi çözdüm. Yatsıdan sonra kedi gibi uyuyup teheccüt namazına Allah'ın izniyle aslan gibi kalkıyorum.

Akşam namazında su kaynatıyorum ve 1 çorba kaşığı (bardak başına 1 çorba kaşığı) papatya atıp demlemeye bırakıyorum. Yatsıdan önce içiyorum ve yatsıyı kılar kılmaz gözüm yatağı arıyor. Papatya çayı kasları gevşetiyor, uykuda hücre onarımı, vücuttan inflamatuvar madde (iltihap) atımı ve toksin temizlenmesine yardımcı oluyor. Sabah ilk tuvalete çıktığınızda vücut, zararlıları atıma hazır hale getirmiş oluyor.

Buna alternatif olarak melisa, kediotu yada çarkıfelek bitkisi çayı tüketebilirsiniz.

Önemli Not: 1 bardaktan fazlasını ve aralıksız 15 günden fazla kullanılmasını önermiyorum. 2 haftada bir 2-3 gün ara verilmeli. Bitki çaylarının etken maddeleri güçlüdür ve fazlası immün sisteminizi yorabilir.

Üst Ana Sayfa Alt