Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Jelibon Ve Jelatin

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bilgi: Jelibonlarda bol miktarda domuz ve sığır jelatininin kullanıldığını biliyor musunuz?

Jelatin nedir?
"""""""""""""""

Jelatin, kollajenin geri dönüşsüz olarak hidrolize edilmesiyle oluşturulur. Jelâtin başta domuz ve çok az olarak da sığır, balık gibi hayvanların deri, kemik ve bağ dokularının kaynatılması ile üretilen yarı şeffaf, renksiz, kolay kırılır, tatsız katı bir maddedir

Ebu Ubeyde Çevrimdışı

Ebu Ubeyde

Üye
İslam-TR Üyesi
S Çevrimdışı

Serdengeçtii

Üye
İslam-TR Üyesi
Sığır jelatini olduguna dair belge isteyince genelde yan ciziyor firmalar . Bana kapsüllü bi ilac yazmıstı doktor içerigine baktim jelatin vardi .Firmayı aradım sıgır jelatini dedi , Belge istedim sıgır jelatini olduguna dair belge gösteremediler . Ayrıca İslami kesim olduguda belli degil...
İş Jelatinlede bitmiyor Onun gibi niceleri var Hazır Gıdalarin icinde ...

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
üzerlerinde yenilebilir sığır jelatini yazıyor.... bu jelatin sadece jelibonda değil birçok çikolata bizküvi hatta yoğut ve turşularda bile bulunmaktadar. bisküvi örn. eti cin tarzı jelli bisküvilerin içeriğini okursanı yazıyor zaten yenilebilir sığır jelatini var diye...
Videoyu seyrettin mi akhi