Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Jihattan bahseden kac imam var Turkiyede?

S Çevrimdışı

seyfuAllah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Turkiyedeki imamlar satIn alInmI$tIr. yaratIlandan korkup Allahtan kormuyorlar. tahut meclis ve kanunla yonetildiginden dolayI tum imamlar korkup Jihattan bahsetmiyor. ben ingilterede ya$Iyorum ve turkiyede Jihaddan bahseden Imam varmI? Cunku jihattan bahsetmeyen imammIn Dini tamamlanmamI$ eksik veya yetersi ImamdIr. Jihattan bahseden imamsa imanI tam ve peygamberimizin sunnetini harfiyen yerine getirendir

C Çevrimdışı

cenk.12

Üye
İslam-TR Üyesi
camii gitmedim için net bişey söyleyem ama şunu biliyom türkiyede cihad bahseden imamlar var nefisle olan cihad'dan bahsederler kesinlikle islam kan dökmek yok derler ama bilmezlerki islamı cihad ederek peygamer efendimiz s.a.v Allah'ın izniyle savaşarak kazandı
malesef kardeşim türkiyede iç açıcı deyil

Y Çevrimdışı

yüreğimfirdevs

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
aynen kardeşim önce TEVHIDI kendılerı bılmelerı lazm kı anlatsınlar...onlar sadce devlet memuru....

S Çevrimdışı

seyfuAllah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu demekki onlar yaratIlandan daha cok korkuyorlar yaratandan. ne yazIk. hepsi para icin satIyorlar dinleri

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cihad ancak İslam beldelerinde yönetimi Şeriat olan veya Kıyama kalkan insanların olduğu ortamlarda konuşulur,Tagut rejiminin hüküm sürdüğü düzende zaten cihaddan bahsetselerdi şaşardım,bu konuda eset melunun rejimini hatırlamak lazım ülkesinin ezici çoğunluğunun sunni olduğu toplumda,nusayriler denen bir sapık firkanın 40 yıl önce iktidara geldiği ve devam eden süreçte kimse Cihaddan bahsetmiyordu,kamuoyunda böyle bir fikriyat yerleşmemişti çünkü Müslümanların öyle bir kaygısı yoktu ama Allah(c.c.) ne zaman eset zulmünü aşikar eyledi düşünceler değişti,unutulan cihad kavramları,islami yaşam gayesi işte ozaman yerleşti onun için derler bazen bir musibet bir nasihattan iyidir diye..ülkemizde pek çok müslümana sorsan ne kadar rahatız ..namazımızı kılıyoruz,orucumuzu tutuyoruz,isteyen dilediği gibi yaşıyor hatta şeriate karşı olanlar bile var,şeri rejimin ne olduğunu bilmeden onun içindirki rejimin yetişdirdiği hiç bir imam bunlardan bahsetmez kısaca laik devlet ancak pek azı müstesna ancak laik imam yetiştirir..

Üst Ana Sayfa Alt