Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kabir Ziyareti !!!

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi

Buluğul Meram Ahkam Hadisler sayfa 221 Hadis no:572/573

- Bureyde bin Husayb el Eslemi (r.a) ‘den Rasulullah (s.a.v) şöyle buyurduğunu söylemiştir:

‘’Ben sizin kabirleri ziyaret etmenizi yasaklamıştım.Artık ziyaret edebilirsiniz.’’Bu hadisi İmam Müslim rivayet etmiştir.

Tirmizi’de şu ifade de ek olarak yer almaktadır:’’Çünkü kabir ziyareti ölümü hatırlatır.''

İbn Mace ise İbn Mesud’un rivayetinden şu ifade eklenmiştir.’’Kabir ziyareti dünya da zahid olmanızı sağlar.’’

Y Çevrimdışı

yahya cuheyman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
subhanAllah akhi inan cidden sırf ibret almak için kabirleri görmeye gitmek isterim vallahı buna ihtiyaç var

ölümü çokça anmak adına......

ölümü hatırlayıp hayatımızı tekrar gözden geçirmek için ....

ölüm vallahi insana çok uzak geliyor ama bir nefes kadar yakındır halbuki bizlere.....

Allahım senden beni ve isteyen kardeşlerimi ölümlerin en güzeli olan şehadetle rızıklandırmanı diliyorum .... amin ...

E Çevrimdışı

ebu hanefi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
sözün en hayırlısı allahın sözüdür evet amenna ve saddakna...rabbim sözüne karşı yüreğimi aç ....yolaların en hayırlısı rasulün yolu amenna ve saddakna....rabbim sünnet denilen bu yola doğru yola ayaklarımı sabit kıl....sonradan çıkanlar bidatlerdir amenna ve saddakna...rabbim bu tür kötülüklerdende beni doğu ve batının arasını ayırdığın gibi ayır uzak tut...AMİN....

Üst Ana Sayfa Alt