Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kaç Kişiyiz?

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aklıma şurdan geldi ...
biyerde oy kullanma oranını okudum da baya yüksekmiş ... acaba dedim oy kullanmayanların çoğu tevhid ehli mi diye ... bu da baya kişi yapar ...
o anlamda sordum ...

H Çevrimdışı

haradirm

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nasıl .. neye göre hesapladın akhi? :)
Ahi %85 civarı katilim oluyor seçimlere her donem %15 seçmen kalıyor kullanmayan 52 milyon seçmen var kayıtlı %15 i 8 milyon civarı yapar bunların 3 5 milyonunun normal seçmen olup kullanmayan saysak. Bunun yaninda anarsisti sisteme karşı olanı felan da çıkarsak en az 500 bin diye tahin ettim ben Allahulalem :)

Kardeş bu kadar düşük rakam vermek,içlerde bir havaric duygusunu taşıyor bence
cahillikle muaf olan birçok insanı hesaba katmamak,
Tüm tasavvufçuları şartsuz şurtsuz reddetmiş olmak
Oy kullanlanlardan bunu günah olduğunu bilen hüküm allahındır diyen kişileride şartsız şurtsuz müslüman görmemek gibi faktörlerden kaçarsak.
10 milyon vardır hüsnü zan et Allahu alem 'de

Ahi dediğin doğru ama bu verdiğim tahmin onları içine almıyor bu 500 bin en sağlam kemik abdnin aşırı ! muhafazakar dediği kısım olarak tahmin ettim ama sadece tahmin Allah en doğrusunu bilir

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş bu kadar düşük rakam vermek,içlerde bir havaric duygusunu taşıyor bence
cahillikle muaf olan birçok insanı hesaba katmamak,
Tüm tasavvufçuları şartsuz şurtsuz reddetmiş olmak
Oy kullanlanlardan bunu günah olduğunu bilen hüküm allahındır diyen kişileride şartsız şurtsuz müslüman görmemek gibi faktörlerden kaçarsak.
10 milyon vardır hüsnü zan et Allahu alem 'de
Kardeş biz vahabilerden bahsediyoruz :cool::ssrtcbya:

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tabiki vehhabiyiz :) ne olacaktı ya?muhammed bin abdulvahab başımızın tacı bir alim.Onun takipçisi olmaktan da onur duyarım.Tabiki ölçü kuran ve sünnet onu söylemeye gerek yok çünkü esas ölçü zaten o.Ve her zaman benim için birinci sıradaki alimler ibn teymiyye ve muhammed bin abdulvahab'dır.Hepsine hürmet etsemde birinci sıradakiler onlar benim için öyle.

Üst Ana Sayfa Alt