Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kaç Kişiyiz?

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Valla sen öylemisin bilemem ama
ben tüm taasubların gözlerinin kör olduğunu iddia ediyorum
Kişi sevdiğine karşı kör ve sağırdır bununla da ispat ediyorum.

Birçok kişi şunu diyemiyor ben insanların bunları demesini beklerim.
Tasavvuf islamda var mıdır yok mudur dan ziyada tasavvvufun islama uyan yönleri uymayan yönleri diye ayırmak lazım gelir.
Yoksa happy birtday şeyhim' veya şeriat istemezük gibi videolardaki kötü tasavvuf ile sadece belirli bir sayıyı hedef edinmiş olan kişilerin ayrımınını yapmamak hata olur.
Ayrıca abdulvehhap ve ibni teymiye iyimidr kötü müdür den ziyada islama uygun fetvaları nelerdir neler değildir gibi ayırırsak hataya meydan vermeyiz.
yoksa onların her dediği gözümüze doğru gelir hatalarını göremeyiz.
ibni teymiyyeye çok fazla arapça reddiye yapılmış ve çok şazz görüşü var (arapça bilmediğimden esas kaynaklara inemedim ama çevirilerden edindiğim kanaat budur)
elbani de hep o hadis kriteri olarak kabul ediyorsanız başka görüşler ile onu çarpıtınca hep elbaniyi tutuyorsanız burda da taassub vardır.
elbaniyede ciltler dolusu reddiye yazılmış.

İtikaden kocakarı gibi inanmak güzeldir(hadisi şerif görmüştüm kaynağını bulup ekleyecem şimdi)
ama alimler konusunda bu gözleri kör ediyor

kardeşim ölçünün kuran ve sünnet olduğunu yazdım orada.Sadece benim açımdan zirvedeki alimleri saydım.Yoksa diğer alimleri kötü görmedim.

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
abi bence su kadar kişi muvahhid bu kadar kişi sıradan müslüman filan ayrımına gitmek hoş değil bence ...

tevhide hakiki anlamda sarılan mücahid âlimler bu sayım işlemine girişmemişken , ki üstelik o mücahidlerin yanında sen ben sıradan müslüman kalırız, böyle şeylere gerek yok bence

T Çevrimdışı

Talha bin Asım et-Turkî

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
İslam-TR Üyesi
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Dünyada ki Müslümanların %12'si itikadda selefi imiş. Var gerisini sen hesapla.

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim muvahhid tevhid ehlinden olan demek ... her müslüman tevhid ehlidir , tevhide iman etmeyen müslüman değildir zaten ...

müslümanların yüzde 12 si nasıl muvahhid oluyor ???

oldu olacak yakındır, cennete girecek , ya da daha geç gireceklerin listesini de tutmaya, panolara asmaya başlarız

T Çevrimdışı

Talha bin Asım et-Turkî

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
İslam-TR Üyesi
muvahhid olmayan müşriktir. yorumlara dikkat etmek lazım.
Kardeşim muvahhid tevhid ehlinden olan demek ... her müslüman tevhid ehlidir , tevhide iman etmeyen müslüman değildir zaten ...

müslümanların yüzde 12 si nasıl muvahhid oluyor ???

oldu olacak yakındır, cennete girecek , ya da daha geç gireceklerin listesini de tutmaya, panolara asmaya başlarız

Fırsat doğru geçin hemen saldırıya. Yanlış yazmışım düzeltiyorum. Muvahhid derken "Vahabi, Hanbeli, Selefi" demek istemiştim. Genellikle bu üç grup Muvahhid lakabını kullanıyor ondan. Her neyse..

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

Fırsat doğru geçin hemen saldırıya. Yanlış yazmışım düzeltiyorum. Muvahhid derken "Vahabi, Hanbeli, Selefi" demek istemiştim. Genellikle bu üç grup Muvahhid lakabını kullanıyor ondan. Her neyse..

estağfurullah kardeş saldırı değil hatırlatma inşallah.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

bir de kardeş ben senin eğer kalbini bir yerde kırmış isem hakkını helal et. böyle yaklaşmayalım birbirimize biz müminiz.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
%99 u müslüman değil mi bu ülkenin? :)

ne yani ben müslüman değilmiyim diyenler.
kuran hakdır fakat 1400 yıl geride kaldı diyenler.
kuran'ın kabına iman edipde ayetlere iman etmeyenler.
kuran bize yeter diyerek hadisleri inkar edenler.
kuran apaçık bir kitap değildir diyerek sapıkca tevillere itibar edenler.
nefsini ilah edinenler.
kuran ve sünneti tamamen kabul etdiğini söylesede Allahdan başka helal haram hüküm koyma yetkisi verdikleri nice ilahlar edinenler.
her konuda Allah azze ve celleyi birleyipde kuran ve sünnet ile amel etmeyenler.
birde Allaha teslim olanlar.
bütün bunları toplasanızda türkiye için muhtemelen en fazla %85 civarıdır

G Çevrimdışı

Gülendamm

Üye
İslam-TR Üyesi
ne yani ben müslüman değilmiyim diyenler.
kuran hakdır fakat 1400 yıl geride kaldı diyenler.
kuran'ın kabına iman edipde ayetlere iman etmeyenler.
kuran bize yeter diyerek hadisleri inkar edenler.
kuran apaçık bir kitap değildir diyerek sapıkca tevillere itibar edenler.
nefsini ilah edinenler.
kuran ve sünneti tamamen kabul etdiğini söylesede Allahdan başka helal haram hüküm koyma yetkisi verdikleri nice ilahlar edinenler.
her konuda Allah azze ve celleyi birleyipde kuran ve sünnet ile amel etmeyenler.
birde Allaha teslim olanlar.
bütün bunları toplasanızda türkiye için muhtemelen en fazla %85 civarıdır
Onlar müslüman değil ki.
Sırf oy verdi diye müslüman saymıyorsunuz. Askere gitti diye kafir diyosunuz. bu ülkede herkesin öyle olduğunu bi düşünelim. Kimse oy vermiyor? Askere gitmiyor? Ülke yok olmaz mı. Düşmanlara karşı bizi kim savunacak askere gitmese insanlar? Orduda kim olacak?

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Onlar müslüman değil ki.
Sırf oy verdi diye müslüman saymıyorsunuz. Askere gitti diye kafir diyosunuz. bu ülkede herkesin öyle olduğunu bi düşünelim. Kimse oy vermiyor? Askere gitmiyor? Ülke yok olmaz mı. Düşmanlara karşı bizi kim savunacak askere gitmese insanlar? Orduda kim olacak?
Kimse oy vermeyince ülke nasil yok olur ... anlamadim :D

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Onlar müslüman değil ki.

oy verenleri veya askerlik yapanları ayrım yapmadan tekfir etmiyoruz.Ayrıca askerliğe değil küfür sisteminde(devletinde) askerlik yapmaya karşıyız.İslam devletinde askerlik zaten mücahidliktir ve Allahın emridir. Müslümanlar sadece Allah'ın askeridir.Laik,kemalist,demokratik,kavmiyetçi(milliyetçi-ırkçı) ve vatancı fikirlere ve ideolojilere askerlik yapılmaz.Böyle bir devletin ve ordunun askeri olunmaz.Oy vermek ise demokratik sistemlerin bir ürünüdür.İslamda halife seçimi vardır ama demokratik oy verme sistemi İslamda yoktur.Ve küfür ameldir.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Onlar müslüman değil ki.

yazdıklarım içinde tekfir etdiklerim olsada falan gurup tamamen kafirdir demedim
bir amelin küfür olduğunu söylemek topluca tekfir etdiğimiz anlamına gelmez.
fakat türkiyenin %99 müslüman olduğunu söylemek içinde ateist olduğunu söyleyenleri bile cennete sokmanız gerekebilir.

G Çevrimdışı

Gülendamm

Üye
İslam-TR Üyesi
oy verenleri veya askerlik yapanları ayrım yapmadan tekfir etmiyoruz.Ayrıca askerliğe değil küfür sisteminde(devletinde) askerlik yapmaya karşıyız.İslam devletinde askerlik zaten mücahidliktir ve Allahın emridir. Müslümanlar sadece Allah'ın askeridir.Laik,kemalist,demokratik,kavmiyetçi(milliyetçi-ırkçı) ve vatancı fikirlere ve ideolojilere askerlik yapılmaz.Böyle bir devletin ve ordunun askeri olunmaz.Oy vermek ise demokratik sistemlerin bir ürünüdür.İslamda halife seçimi vardır ama demokratik oy verme sistemi İslamda yoktur.Ve küfür ameldir.
Şunu diyorum. Bak benim erkek kardeşim askere gidicek yakın bir zamanda
Bizim bu ülkedeki güvenliğimiz türk silahlı kuvvetlerine emanet değil mi?
Elbet islam devletini istiyoruz. Lakin bu ülkede de dirlik ve birlik içinde güvenli yaşamamız da gerekmiyor mu.
Bu ülkedeki herkesin muvahhid olmasını istersiniz dimi? O zaman herkes askere gitmez. O zaman ne olacak peki? Bu ülkemizi kim koruyacak kardeşler? Bunu soruyorum

Nas Çevrimdışı

Nas

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu ülkeyi savunurken ne uğruna savaşacağız acaba? İnsanlar daha iyi zina yapsın, daha rahat alkol tüketsin ya da Allah ın hükmüne daha rahat ortak olsun diye mi? Ülken bu haldeyken nasıl Allahın yardımı bizimle mi olur sanıyorsun.
(Rad suresi 11.ayet) Bir topluluk kendisini değiştirmedikçe ALLAH onların durumunu değiştirmez.

G Çevrimdışı

Gülendamm

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu ülkeyi savunurken ne uğruna savaşacağız acaba? İnsanlar daha iyi zina yapsın, daha rahat alkol tüketsin ya da Allah ın hükmüne daha rahat ortak olsun diye mi? Ülken bu haldeyken nasıl Allahın yardımı bizimle mi olur sanıyorsun.
(Rad suresi 11.ayet) Bir topluluk kendisini değiştirmedikçe ALLAH onların durumunu değiştirmez.
Bu ülke şu anlık bizim sığınağımız istedek de istemedekte. Irzımızı namusumuzu koruyoruz yabancılardan. Amerikanın conisi elini kolunu sallayarak girip darma duman etmeye çalışsa kim engellemek için müdafa edecek? Bu ordu tabi

Üst Ana Sayfa Alt