Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kaç Kişiyiz?

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben askere gitmek istemiyorum, eğer gidersem benim hakkımdaki görüşün nedir akhi?

kardeş sen gitmemek için elinden geleni yapmalısın fakat buna rağmen ağır baskı altında kalırsanda tekfir edecek değiliz.O kadar acımasız değiliz.Ayrıca hebbit kerrih,ben yada bir başkası farketmez bizim görüşlerimizin bir önemi yok önemli olan yüce Allah'ın hakkımızda vereceği hükümdür.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kınayıcıların kınamasından korkup askere gitmenin hükmü küfür mmudur

öldürülme,işkence,bir organın telef olması korkusu,ağır dayak yeme veya uzun yıllar hapis(bu sonuncusu ikrah kapsamında değil) gibi şeyler
ile etraftaki insanlar ne der?beni ayıplar korkusu aynı şeyler değil akhi.sırf beni ayıplarlar diye küfür amel işlenirse kafir olunur.ama ilk saydıklarım ikrah kapsamında olduğu için kafir olunmaz.

Ebu Hamza el-Amédi Çevrimdışı

Ebu Hamza el-Amédi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş sen gitmemek için elinden geleni yapmalısın fakat buna rağmen ağır baskı altında kalırsanda tekfir edecek değiliz.O kadar acımasız değiliz.Ayrıca hebbit kerrih,ben yada bir başkası farketmez bizim görüşlerimizin bir önemi yok önemli olan yüce Allah'ın hakkımızda vereceği hükümdür.
Bende bundan bahsediyorum akhi. İkrah olmadığı sürece kafir olur. İkrah halinde götürüldü diyelim, askerde 1 yıl boyunca ikrah altında mı? Kaçma fırsatı olupta kaçmazsa kafir olur. Sadece o değil ki askerde türlü türlü küfür çeşitleri var. Kafir olmamak neredeyse imkansız gibi bişey. Putların, insanların karşısında kıyam en basitinden..

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bende bundan bahsediyorum akhi. İkrah olmadığı sürece kafir olur. İkrah halinde götürüldü diyelim, askerde 1 yıl boyunca ikrah altında mı? Kaçma fırsatı olupta kaçmazsa kafir olur. Sadece o değil ki askerde türlü türlü küfür çeşitleri var. Kafir olmamak neredeyse imkansız gibi bişey. Putların, insanların karşısında kıyam en basitinden..

Kardes cok cüneyt arkin filmlerine mi bakiyorsun ne. Madem bu kadar düsüncesizce tekfir ediyorsun, madem o kadar yigitsin bir cik cevrene askere gidip gelenleri tekfir et de seninde samimiyetini görelim. Gidip gelmis gibide oradaki fikhida yazdigindan dolayi sen ayrica kafirsin kendine göre.

Ebu Hamza el-Amédi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardes cok cüneyt arkin filmlerine mi bakiyorsun ne. Madem bu kadar düsüncesizce tekfir ediyorsun, madem o kadar yigitsin bir cik cevrene askere gidip gelenleri tekfir et de seninde samimiyetini görelim. Gidip gelmis gibide oradaki fikhida yazdigindan dolayi sen ayrica kafirsin kendine göre.
Gidip gelmeme gerek yok. Orada ki küfürleri bilmeyende yok.? Askere gitmedim elhamdülillah. Allah'ın izniyle de gitmeyeceğim. İkrah hilafet sancağı kardeşin yazdığı gibi durumlarda geçerli. Vallahi en yakın arkadaşım gidecekti vakıayı anlattım gidersen kafir olursun dedim vazgeçti elhamdülillah. Vallahi ben yakın çevremde gidenleri tekfir ediyorum. Vakıayı kişiye indirgiriyoum tabikide İkrah olabilir diye. İnşaAllah elimden geldiğince tebliğ yapıyorum bu konuda. Askere gidip gelmişte şuan bildiğim muvahhid 3 4 tane var ve onlarda cahiliyelerinde gitmişler. Yakın çevremiz diye, kim olursa olsun munafıklık yapacak değiliz.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Gidip gelmeme gerek yok. Orada ki küfürleri bilmeyende yok.? Askere gitmedim elhamdülillah. Allah'ın izniyle de gitmeyeceğim. İkrah hilafet sancağı kardeşin yazdığı gibi durumlarda geçerli. Vallahi en yakın arkadaşım gidecekti vakıayı anlattım gidersen kafir olursun dedim vazgeçti elhamdülillah. Vallahi ben yakın çevremde gidenleri tekfir ediyorum. Vakıayı kişiye indirgiriyoum tabikide İkrah olabilir diye. İnşaAllah elimden geldiğince tebliğ yapıyorum bu konuda. Askere gidip gelmişte şuan bildiğim muvahhid 3 4 tane var ve onlarda cahiliyelerinde gitmişler. Yakın çevremiz diye, kim olursa olsun munafıklık yapacak değiliz.

Cevrende ne yaptigim bizi ilgilendirmez, ancak burada bu sekilde konusmana müsade etmem haberin olsun.

Bundan sonraki yazilarinda acik acik kafir diyorum dersen süresiz atilacaksin. Altin kuru oldugu icin böyle konusmani normal karsiliyorum simdi cikip bana da yigitlik yapman muhtemeldir ki yaparsan bunuda cahilligine veririm ki beni anlaman icin 10 sene gecmesi gerek. Allahu alem.

Bu konudaki sitemizin tavrina gelince budur : https://www.islam-tr.org/konu/kufur-duzenini-korumak-taguta-askerlik.7850/

Ebu Hamza el-Amédi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cevrende ne yaptigim bizi ilgilendirmez, ancak burada bu sekilde konusmana müsade etmem haberin olsun.

Bundan sonraki yazilarinda acik acik kafir diyorum dersen süresiz atilacaksin. Altin kuru oldugu icin böyle konusmani normal karsiliyorum simdi cikip bana da yigitlik yapman muhtemeldir ki yaparsan bunuda cahilligine veririm ki beni anlaman icin 10 sene gecmesi gerek. Allahu alem.

Bu konudaki sitemizin tavrina gelince budur : https://www.islam-tr.org/konu/kufur-duzenini-korumak-taguta-askerlik.7850/
Kimseye bir saygısızlık yapmak istemem, sorduğun soruya cevap verdim bu kadar. Biiznillah 10 sene sonrada aynı olacağız, Allah'ın izniyle altımız hep kuru kalacak. Selamun aleykum

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
açıkçası vatandaşlık demek bir sözleşme imzalamak oluyor. askere giden ve kaçmayan herkese kafir diyen adam devletle imzaladığı vatandaşlık protokolünü yırtıp atıp vatandaşlıktan çıkmalıdır nedeni ise şu, bu ülkenin vatandaşlığı askere gitmeyi zorlayan bir sözleşme eğer herkesi koşulsuz tekfir edenler vatandaşlıktan çıkmıyor ve devletle arasında olan bu sözleşmeyi, vatandaşlık sözleşmesini devam ettiriyorsa bu kişiler yalancılardır.

samimi bir şekilde kimliği yırtan vatandaşlıktan çıkarılmayı talep edenler ve bu sekılde tekfır edenler samimidir. ayrıca bu kişiler elektirik aboneliği su aboneliği de yapmamalıdırlar. ayrıca aldıkları otobüs biletlerinde var olan hayat sigortası vb şeyleri kabul etmemeli gidecekleri yerlere ya otostopla ya da yaya gitmeliler. işte o zaman samımı olurlar.

not: burda devleti bir otorite olarak görmüyorum yanlış anlaşılmasın ben de gitmeyeceğim askere alıp götürdürmeden onlar beni fakat kaçmayanı bile tekfir edenler ve böylesini tekfir etmeyeni mürcie görenlerle bu hususta aynı dusunmuyorum. sen cidden samimiysen devletle bir sözleşme manasında olan vatandaşlığını bırakacaksın.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
askere zorla götürülüp kaçmayanı da tekfir edene kişiye göre insanların %99 eşiyle zina ediyor. Hepsi kafir. bu adamların çocukları veledi zina?

bu nedir değerli kardeşler? okula çocuğunu gönderen de koşulsuz şartsız kafirdir değil mi? ondan sonra tutukluyken savunma yazan da?

tekfir belasına boğulmuş ve akide sorgulayan kardeşlere tavsiyem eğer bu beladan kurtulmak istiyorlarsa rukye yaptırmaları.

https://www.islam-tr.org/konu/tekfirciler-ile-f-tipinde-2-yil.42433/

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sözüm kimseye değil kimse yanlış anlamsın ama sitede bir çok konuyu okurken konuların buralara gelmesi bana hep bir hatıramı hatırlatıyor. ilk müslümanlarla tanıştığım dönemlerde toplasan ezberimde 3 ayet 3 hadis yokken ona kafir buna kafir derken birgün bir ağbim bana tam hareretli tartışırken abdesttin farzı kaç diye sordu :eek: ben 3 dedim 4 dedim 5 de olabilir dedim sonra anladım . :)
tekfir belasına boğulmuş ve akide sorgulayan kardeşlere tavsiyem eğer bu beladan kurtulmak istiyorlarsa rukye yaptırmaları.

https://www.islam-tr.org/konu/tekfirciler-ile-f-tipinde-2-yil.42433/

Ebu Hamza el-Amédi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
açıkçası vatandaşlık demek bir sözleşme imzalamak oluyor. askere giden ve kaçmayan herkese kafir diyen adam devletle imzaladığı vatandaşlık protokolünü yırtıp atıp vatandaşlıktan çıkmalıdır nedeni ise şu, bu ülkenin vatandaşlığı askere gitmeyi zorlayan bir sözleşme eğer herkesi koşulsuz tekfir edenler vatandaşlıktan çıkmıyor ve devletle arasında olan bu sözleşmeyi, vatandaşlık sözleşmesini devam ettiriyorsa bu kişiler yalancılardır.

samimi bir şekilde kimliği yırtan vatandaşlıktan çıkarılmayı talep edenler ve bu sekılde tekfır edenler samimidir. ayrıca bu kişiler elektirik aboneliği su aboneliği de yapmamalıdırlar. ayrıca aldıkları otobüs biletlerinde var olan hayat sigortası vb şeyleri kabul etmemeli gidecekleri yerlere ya otostopla ya da yaya gitmeliler. işte o zaman samımı olurlar.

not: burda devleti bir otorite olarak görmüyorum yanlış anlaşılmasın ben de gitmeyeceğim askere alıp götürdürmeden onlar beni fakat kaçmayanı bile tekfir edenler ve böylesini tekfir etmeyeni mürcie görenlerle bu hususta aynı dusunmuyorum. sen cidden samimiysen devletle bir sözleşme manasında olan vatandaşlığını bırakacaksın.

Nasıl olurda tağuta askerliği, maslahat icabı elektrik su, ulaşım gibi zorunlu şeylerle kıyaslarsın? O zaman sen oy da veriyorsun? Madem su elektrik alıyorsun devletten? Oy da verelim? Tağuta askerlik, polislikte yapalim? Madem bu ülkede demokrasi var, demokratik mi olalım? Tekfir etmeyeni mürcie gören falanda yok. Zannını yazma bu satırlara. Be güzel kardeşim hadi diyelim gitti askere, ordaki küfürler ne olacak? Bu neyin mecburiyetidir? Mekkedeki müslümanlar hicret etmedikleri için müşriklerin saflarında ölümle tehdit edilerek katıldıkları için kafir olmadılar mı? Sapla samanı birbirine karıştırmayalim. Beni tekfir hastası ilan etmişsin. Belki askerlik konusu dışında hemen hemen her konuda abdulmuiz abi gibi düşünüyorum. Allah'tan korkmuyor musun ki bu aziz mubarek ramadan ayında müslüman kardeşini zannına dayanarak tekfirci, sapıklar gibi itham ediyorsun? Vallahi hakkım geçmişse bu konuda bil ki haram ediyorum. Selamun aleyküm.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nasıl olurda tağuta askerliği, maslahat icabı elektrik su, ulaşım gibi zorunlu şeylerle kıyaslarsın? O zaman sen oy da veriyorsun? Madem su elektrik alıyorsun devletten? Oy da verelim? Tağuta askerlik, polislikte yapalim? Madem bu ülkede demokrasi var, demokratik mi olalım? Tekfir etmeyeni mürcie gören falanda yok. Zannını yazma bu satırlara. Be güzel kardeşim hadi diyelim gitti askere, ordaki küfürler ne olacak? Bu neyin mecburiyetidir? Mekkedeki müslümanlar hicret etmedikleri için müşriklerin saflarında ölümle tehdit edilerek katıldıkları için kafir olmadılar mı? Sapla samanı birbirine karıştırmayalim. Beni tekfir hastası ilan etmişsin. Belki askerlik konusu dışında hemen hemen her konuda abdulmuiz abi gibi düşünüyorum. Allah'tan korkmuyor musun ki bu aziz mubarek ramadan ayında müslüman kardeşini zannına dayanarak tekfirci, sapıklar gibi itham ediyorsun? Vallahi hakkım geçmişse bu konuda bil ki haram ediyorum. Selamun aleyküm.
Ahi ikrahın tanımı çok geniş. Yani kimisi şu ikrah bu değil, kimisi de yok o ikrah değil bu ikrah diyor. Sen elektrik, doğalgaz zaruret diyorsun, biri de çıkar zaruret değil der. Ben de şahsen rızası olmadan askere gidenleri mazur görüyorum. Çünkü kaçmaları durumunda belki daha ağır cezalar verilecek ve bu da bir tür ikrah, herkesin bunu göze almasını beklemek doğru olmaz diye düşünüyorum.

Resulullah (sav): “Şüphesiz ki Allah, ümmetimden, hata etmenin, unutmanın ve onlara zorla yaptırılanların sorumluluğunu kaldırmıştır.” [İbni Mace] buyurmaktadır.

Son düzenleme:
hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
aleyküm selam

sen zorunda mısın elektirik su abonesi olmaya Allah'ın arzı geniş değil mi? ikisinde de küfür maddeleri yok mu sözleşmelerde? ölür müsün bunlara abone olmasan?

bu şunun mecburiyeti seni yakaladıklarında disko denen hapse atacaklar yine kaçacaksın süre uzayacak ve yine disko denen hapse atcaklar. hapsedilmek ikrah mı değil mi bir bak inşallah.

ben isim vermedim ama senin kaçmayanı da tekfir etmeni aşırı buluyorum.

etmeyeni mürcie ilan ediyorsun da demedim sen zanla hareket ediyorsun şu an. ben bu hususta genel konuştum eğer sana diyecek olsam adını yazar ya da mesajından alıntı yapardım.

bana oy da veriyorsundur demen de bir zandır. ben diyorum ki seni zorla alıp götürürlerse sandığın başına oy atmadığında hapsedeceklerse seni o zaman oy da ver anlatabiliyor muyum değerli kardeşim. (bu hususta ilmin yetersiz fakat genel mantığım çerçevesinde hapse atılmanın ikrah olmasından böyle söyledim yanlış isem düzeltin inşallah.)

ben sana dediğin ithamlarda bulunmadım ama kalbini kırdı isem hakkını helal et. sen bana oy vb şeylerde ithamda bulundun ve ben hakkımı müslüman kardeşime helal ediyorum.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
@Ebu Hamza el-Amédi sana devam ettirmeyecegim demistin ama gencsin , askere gitmedin ya bol keseden konusuyorsun. Insanoglu böyle illa yazacak.

3 gün süre yazma yasagi veriyorum, bir daha siteye gelip acikdan insanlari nefsine göre tekfir edersen nickini direk silecegim.

Eski tekfircileri arar olduk, bu yeni yetmeler kendilerine göre her türlü halti yaparlar kendilerine caiz ya da ikrah bir gariban müslümana gelince kafir derler.

Eski tekfirci biri vardi adamin samimiyetinden dolayi bir gün ona sesimi cikarmadim. Adam tekfirciydi ama samimiydi. Evindeki elektirigi suyu telefonu kapatti. Cöplerden kagit toplayarak hayatini idame ediyordu. O kadar hassasdiki sehirlerarasi otobuse bile binmezdi.

Peki sonra ne oldu, samimiyetinin vesilesi ile Rabbim ona gercekleri gösterdi ve bu durumundan tevbe etti ve cok kisa zamanda kagit üzerinde imkansiz denilebilecek bir durumda Rabbim ona sehadeti nasip etti insaAllah. Bu kisinin adi bende sakli olup normalde internet dünyasina giren bu akidedekilerin %99 tanidigi bir isimdir. Allahu alem.

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
oy vermek = Allah'tan başka hüküm koyucu seçmek(küfür)

askere gitmek = tağutun silahlı koruyucusu olmak(küfür)

su faturası vermek = ??????

soru işaretini doldurun inşeAllah ikna olurum o zaman.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
oy vermek = Allah'tan başka hüküm koyucu seçmek(küfür)

askere gitmek = tağutun silahlı koruyucusu olmak(küfür)

su faturası vermek = ??????

soru işaretini doldurun inşeAllah ikna olurum o zaman.

su faturası vermek değil abone olmada ki metin ve bir çok böyle metin var şu bu vs. her şey küfre göre kurulmuş. eğer her şeyi en ince ayrıntısına kadar hesap edersek ki edene saygı duyarım yaşanmaz. Allah bize izzetli bir şekilde islam devletini kurmayı nasip etsin.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ahi metinde ne yazıyor küfür maddesi olarak.
ahi baya uzun bir yönetmelik ben de inceleyeyim dedim ama cidden çok uzun fakat güvendiğim bir kardeş küfür maddelerinin olduğunu söyledi ve bir çok kişiden de duydum.

en basiti islamfoni'ye bile sözleşmesinde küfür maddesi var diye saldırmışlardı bu siteye. internette şurda burda her yerde küfür maddeleri var. demek istediğim adam güzel bir mümin izinde kaçmadı diye bu adama kafir demek bence doğru değil. her yerde bir zorluk çıkıyor karşımıza inan tekfir etmek istersen herkesi tekfir edecek bir şey çıkar. bu gittikçe hastalıklı bir ruh halini alır. Allah bizi doğru yola iletsin. amin.

Üst Ana Sayfa Alt