Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Kaderdeki Hastalığa İsyan Allah'a İsyan mıdır ?

Abdulkaviyy Çevrimdışı

Abdulkaviyy

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum ve rahmetullah.

benim psikolojik bir hastalığım okb takıntı hastalığı düşünce takıntılarım var ve uyku problemim var uyuyamıyorum geceleri hep sabah uyuyorum. ilaçlar denedim ama onlarda işde ve günlük hayatımda dalgınlık vs yaptığı için bırakıyorum geri başlıyorum öle gidiyor. rukye yapmalırı için bir kaç kişiye gittim ama yardımcı olan olmadı. bende böle yaşarken musibetler sıkıntlar bastırınca ''çıldırcam ya!'' ve "kafayı yicem" "başlıcam hastalığına" böle kelimeler cıkıyor ağzımdan bunlar Allah'a isyana girer mi ? eğer girerse Allah'a isyanın hükmü nedir ? bu kelimeleri söylerken Allah'a kastım olmuyor. (gerekse bu hesaptan gerekse diğer hesaptan cok soru soruyorum sizi yormuyorum değil mi ? )

Moderatör tarafında düzenlendi:
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam we rahmetullah;

Allah (c.c.) şifanızı versin.
Hastalıkların verdiği ızdırabın neticesinde insan canının yanması sebebiyle bazen hastalığı verenin ve bunun dunya imtihanı sebebiyle Allahın takdiri gereği olduğunu unutarak şikâyette bulunabilir. Fakat hasta aklı başına gelir gelmez hemen tevbe estağfirullah diyerek Allaha sığınmalıdır. Canı yanan musluman isyan sözleri yerine dilini alıştırarak her haline hamd etmeli, elhamdulillah demeli ve sahih hadislerden hastalığı için Allaha dualarda bulunmalıdır.

Üst Ana Sayfa Alt