Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Kadına Kırk Basması, Kısırlığa Sebep Olabilir mi?

M Çevrimdışı

mehmet00043

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleyküm eşimle 2009 yılının temmuz ayında nikahlandık bu süre zarfında çocuk istememize rağmen olmadı eşim iki kez kist ve miyom ameliyatları geçirdi bende varikosel ameliyatı oldum ve şimdide tüpleri tıkalı manisadaki bir hocaya akrabalarım aracılığıyla sordurdum acaba nazarmı var diye hocada düğününüze yada düğünden sonra kırkı çıkmamış bir kadın evinize yada düğününüze gelmiş demiş ve neticesinde kırk basmış demiş yeni evli kadınlara olurmuş bu kırk basması muska yazarım geçer demiş böyle birşey varmı beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aleykum selam we rahmetullah ;

Gittiğiniz şahsın söyledikleri (kırk basması, Kırkı çıkmamış kadının düğününüze gelmiş olması vs.) İslam'la alakası olmayan hurafe masallardandır.

Çocuğunuzun olup olmaması başta Allah'ın dilemesi, hibesi olmak üzere varsa sizin sağlık problemlerinizdendir.
Evlad, yuvanın meyvesidir; her anne baba çocuğunun olmasını ister. Evliliğin ilk yıllarında olmaması, gecikmesi durumda telaş başlayabilir. İşte bu durumda caiz / helal çözüm yollarına bakmalıdır. İbrahim (a.s.) ihtiyarlık devrinde çocukla mujdelenmiştir.
Allah (c.c.), kısır - çocuk dilememiş olması da mumkundur. Bu sebeble kadere de isyana varacak boyuta varmadan tedavi yollarına bakılabilir.

"Ey Peygamber, sen, İbrahime gelen misafir Melekleri onlara hatırlat.
Hani Melekler, İbrahimin evine girdikleri zaman "Selam" demişlerdi. İbrahim de onlara "Sizden korkuyoruz" demişti.
Bunun üzerine Melekler İbrahime: "Korkma biz seni, büyük bir ilim sahibi olacak bir oğulla müjdeliyoruz." dediler.
İbrahim şöyle dedi: "İhtiyarlayınca mı beni müjdeliyorsunuz? Neye göre beni müjdeliyorsunuz?
Melekler: "Seni gerçekle müjdeliyoruz. Sakın Allah'ın rahmetinden ümit kesenlerden olma." dediler.
Bunun üzerine İbrahim: "Rabbinin rahmetinden sapıklardan başka kim ümidim keser?" dedi."
(Hicr , 51 - 56)

"İbrahimin hanımı "Vay başıma gelen! ben bir koca kan iken çocuk mu doğuracağım? İşte kocam o da ihtiyar. Cidden bu, hayret verici bir şeydir." dedi" (Hud 72)

Hz. İbrahimin hanımı Sare, kendisinden çocuk doğacağına şaşırmıştı. Çünkü o sırada kendisinin, doksan yaşında, Hz. İbrahimin de yüzyirmi yaşında oldukları! rivayet edilmektedir. (Ebu Cafer Muhammed b. Cerir et-Taberi, Taberi Tefsiri, Hisar Yayınevi: 4 / 505)

"Allah'ındır bütün göklerin ve yerin mülkü -hükümranlığı-; dilediğini yaratır, dilediği kimseye dişiler bahşeder, dilediği kimseye de erkekler bahşeder yahut da onları erkekli-dişili ikizler (yapar), dilediğini de akîm /kısır kılar. Her halde (şubhesiz) O'nun ilmi çok. kudretine nihayet yoktur." (Şûra 49 - 50)

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Aleykum selam, Allah cc sabr ve sifa versin. Ustte zaten islamla alakali olmadigi aciklanmis, Allah cc dan yardim ve dua dileyerek uzman doktorlara basvurmanizi öneririm.

Üst Ana Sayfa Alt