Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Kadında Vajinusmus (Cinsel İlişkiye Girememe) Hastalığı, Sebebi ve Tedavisi Nasıldır?

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Esselamu aleykum kardeşim vajinusmus denilen bir hastalık üzerine bir sorum olucaktı bunun vakıası yani bir bayanda nasıl meydana geldiği ve bunun çözümü ile alakalı neler yapılması gerekiyor ? cezakallahuHayran...
Âleykum selam we rahmetullah kardeşim;

Bu hastalık (Vajinusmus = Cinsel ilişkiye girememe) hakkında detaylı bilgim ve ilgim yoktur.
Bir kere daha araştırma imkanım olmuştu, fakat detaylı bir bilgi yok.
Genel olarak net ortamında doktorların veya hastaların forum veya sitelerde yaptığı açıklamalar var. Buralardaki açıklamalardan da faydalanılmalıdır.

Anladığım kadarıyla bu hastalığın en büyük sebebi, genelde mutedeyyin ve cinsellik olarak kapalı ve baskılı olan ailelerde görülebilen bu hastalığa başta cin sebeb olmakla beraber, pisikolojik endişe ve gerginlikten dolayı kasılma sonucu meydana gelen bir nevi istemsiz kramp, tik benzeri cinsel organda kasılma sonucu cimânın gerçekleşememesi yahut sıkıntılı, acılı / ağrılı olmasıdır.
Tıb; Vajinismus hastallığı hakkında şunları söyler: "Hastanınn bilinçaltında cinselliğe yönelik gereksiz korku ve endişeleri vardır. Öncelikle bu korku ve endişeyi yenebilmeleri için tedavi sürecinde rahat ve huzurlu bir ortam oluşturulmalıdır. Daha sonra kadın genital sistemi ve cinsellikle ilgili genel bilgiler hasta ile paylaşılır. Hipnoz yardımıyla rahatlatılan hastalarda amaç cinsel terapi ile istemsiz olarak kasılan kasların, kadının isteği dahilinde kasılıp gevşemesi üzerine çalışmalar yapılır."

Bunu kişi evveliyatla kafa olarak rahatlamalı, hastalığı ve sebebini bilerek, anlayarak rahatlamalıdır.
Genelde çeşitli dert, sıkıntı ve hastalıklarla ilgili Rasulullah (s.a.v.)'den gelen sahih dualar zikir ve tesbih edilerek Allah'tan (c.c.) hastalığın şifası tâleb edilmelidir. Abdestli olarak şeytandan Allaha sığınarak cimâya niyetlenmeli; cimâ öncesi eşiyle ön hazırlığı uzatarak cinsel uzvun sulanması sağlanarak cimaya hazırlanmış olarak birlikteliğe gidilmelidir.

Tüm bu uygulamalara rağmen hastalığın düzelmemesi durumunda, müslüman bir bayan jinekolog doktora tedavi için başvurmalıdır.

Esselamu aleykum
vajinusmus hastası birinin, doktora gittikten sonra doktor tedavi sürecinde verdiği bir takım ödevler var. ve ödevlerin düzenli yapılması gerekiyormuş, aksi takdirde, iyileşme olmaz ve tedavi süreci aylarca uzayabilirmiş. Ancak doktorun söylediği bir takım şeyler caiz olan şeyler değil. ben bunları size yazayım siz hangileri caiz, hangileri değil, hangileri tedavi sürecinde caiz olabilir bunu söyler misiniz? ama doktor şiddetle hiçbiri aksatılmadan olacak, dedi yoksa aylarca sürermiş tedavi. doktorun söylediğini gözönünde bulundurarak cevaplamanızı istiyorum. başka birşey ise; bu doktorun verdiği ödevler bunu yapıcak kişiyi fena halde stresli hale getiriyor. yani bu yapılanlardan keyif almıyor. hani doktor da verdi, zaten hoşuma gidiyor diye bir durum da yok. aksine işkence gibi geliyor. şimdi bunları size yazayım;

- gün içerinde evde en az 2 saat tamamen çıplak dolaşmak.
-parmağın vajinaya sokulması ve bunun gün içerisinde 100 kez tekrarlanması.
-hergün masturbasyon yapmak.
-masturbasyon videoları izlemek ve cinsel içerikli sahneler izlemek. daha sonra bunu eşlerin birlikte izlemesi. ( bilhassa bu konu çok önemli ve bana asla caiz olmaz gibi geliyor.)
- bu süre zarfında eş ile herhangi bir cinsel yakınlık kurmamak.

acele cevap verirseniz çok memnun kalırım. cezakallahulhayr.
.

Aleykum selam we rahmetullah;
Kardeşim bunları öneren doktor musluman mı?
Bunların hiç biri caiz olmaz
Ben bu hastalığın cin sebeb olacağını düşünüyorum, Rukye yaptırdınız mı?

bu yöntemleri duyunca bende şaşırdım. ve sormak istedim. neticede bu psikolojik bi rahatsızlık. ve kişileri ve evliliği baya olumsuz etkiliyor.
yani bu doktor başıörtülü bi hanım. hakkında daha detaylı bir şey bilmiyorum. ben bunu biraz araştırdım ve 10 kadın da 1 i nde olan bir durummuş. doktora gidip doktorun söylediklerini uygulayınca 3-5 seansta hastalıktan kurtulanlar var ve genelde böyleymiş. doktora gitmeyen insanlarda bu durum 10 yıl bile sürüyormuş. 3 yıl sürüp doktora gidip bu durumdan 2 haftada kurtulanlar varmış.
rukye meselesini yapıldı. ama bi değişiklik olmadı aksine daha da kötüledi. rukyeyi hasta olan kişi kendi kendine yaptı. acaba başkasına mı yaptırsa daha iyi olur? ayrıca kişi de herhangi bi cin belirtisi yok. (daralma, bunalma, krize girme vs.) farzlara ve sünnetlere dikkat eden ve haramdan da kaçınmaya çalışan insanlar.

doktor; ilişki sırasında kasılma nedeniyle vajinanın kapandığını ve cimanın bu nedenle gerçekleşmediğini söyledi. bu egzersizlerle, hem kişi için bi hazırlık olacak hemde vajinanın açılması sağlanıcakmış. eğer bunlar yapılmazsa tedavi işe yaramıyormuş. ve doktorun bu konuda epey bir hastası var. genelde bu tür vakıalarda eşler bunu kimseye söylemediğinden çevrelerinde pek duyulmuyor. ama sıklıkla rastlanan bir durummuş.
Kardeşim ben hiç bir âlimin bunlara cevaz vereceğini düşünmüyorum. En hafifi evde çırılçıplak dolaşmak ki cin bulaşmasına sebeb olabilecek daha ağır bir vebaldir. Sayılan tedavi yöntemleri aklıma şeytana kurban vermek misali şu hadisi aklıma getirtti:

“ … Ebu Muaviye’nin Abdullah ibn Mes’ud’un hanımı Zeyneb’den rivayetinde o şöyle anlatıyor :
Abdullah bir ihtiyacını giderip kapıya geldiği zaman bizi, hoşlanmayacağı bir halde görmekten hoşlanmadığı için öksürür ve tükürürdü. Bir gün geldi ve öksürdü. Yanımda bana yılancık hastalığına karşı muska yapan bir ihtiyar kadın vardı. Onu hemen yatağın altına soktum. Girdi ve yanıma oturdu.
Boynumdaki ipi gördü ve : Nedir bu ip ? diye sordu.
Benim için muska yapılmış bir iptir, dedim.
Onu aldı, kopardı ve sonra şöyle dedi : Muhakkak ki Abdullah’ın ailesi şirk’ten mustağnidir. Allah’ın rasulunu şöyle buyururken işittim : Muhakkak ki muska, tılsım ve büyü şirk’tir.
Ben - Zeyneb - ona tekrar dedim ki : Niçin böyle söylüyorsun ? Gözüm yaşarıyordu. Ben bir zamanlar falan yahudiye gözüme muska yapması için gidip gelirdim. Muska yaptığı zaman gözüm sakinleşmişti.
Abdullah tekrar şöyle dedi : Bu ancak şeytandandır. Şeytan,önce eliyle gözüne vururdu, o sana muska yaptığı zaman ise bundan alıkonuldu. Halbuki Allah rasulunün söylediği gibi söylemen sana yeterdi. O, şöyle derdi :
Ey insanların Rabbi ! Benden kötü hali gider ve bana şifa ver. Çünkü sensin şifa veren. Senin şifandan başka bir şifa yoktur. Öyle bir şifa ver ki, hastalıktan eser kalmasın.
(AHMED; İBNİ KESİR, C. 8, Sf: 4146; Kutub-i sitte)

- gün içerinde evde en az 2 saat tamamen çıplak dolaşmak.
-parmağın vajinaya sokulması ve bunun gün içerisinde 100 kez tekrarlanması.
-hergün masturbasyon yapmak.
-masturbasyon videoları izlemek ve cinsel içerikli sahneler izlemek. daha sonra bunu eşlerin birlikte izlemesi.
- bu süre zarfında eş ile herhangi bir cinsel yakınlık kurmamak.
Yukarıdaki Dr.'un tüm yapın dedikleri İslama aykırı, şeytani işlerdir. Evet hastalık cinsellik ama, bu durumda yine rukye ve kişinin cinsi olarak edeblice kendisini hazırlaması, konsantre olması, relax olması vs kendi kendinin doktoru olmasıdır. Bu konuda gerekirse aktar ürünlerinden ve cinsellik arttrıscı bitkisel ilaçlardan da faydalanabilir. Fakat yukarıdaki dr. tavsiyeleri, sanki cinlenmiş (ilişkiye girmesini kıskandıı için engelleyen sahiblenen cinnin rahatsızlık vermesi) bir hastanın, dediği sözde tedavi olan ahlaksızlıkları (haram) yaptırarak şeytan/cin böyle ahlaksız, arsız bir hastayı neden kıskanıp sevip sahibleniyorum ki diyerek terketmesi veya cinsel ilişki sırasında verdiği rahatsızlığı bırakmasıdır.

Benim tavsiyem, bir muvahhid rukyeciye giderek okunmasıdır. Zaten kendi kendine rukye yapmasında belirtiler ortaya çıktığı anlaşılıyor, fakat kendisi fenalaştığı zaman cinne mudahale edecek kimse olmadığından sonuçsuz kaldığı anlaşılıyor. Eğer cin çıkıp konuşursa mesele açıklığa kavuşulur, ki o zamanda çözüm bellidir. Fakat buna bakmadan doktorun dediklerini yapmanızı tavsiye etmem.

Tavsiye :

Üst Ana Sayfa Alt