Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kadının Sokağa Çıkması

Polinecka Çevrimdışı

Polinecka

Üye
İslam-TR Üyesi
İslamda dışarı işlerine erkek bakar ev işlerine kadın bakar. Ama tabi toplumumuz islamdan çok uzak. Günümüzden örnek vereyim; erkekler evleneceği kadının maaşını beğenmiyor! Ki bu sosyete hayattan değil köyden örnek. Kendimden örnek vereyim çalışmadığım için sözde kısmet bulunamıyorum, biriyle evlilik yolunda ilerleyelim dedik önce peçemi istemediler tamam köyde toplumsal tepki oluşmasın dedim çıkardım sonra çarşafa geldi sıra. Onu da kabul etsem bir sonraki adım renkli kıyafet, allı pullu başörtüsü vırt zırt olacaktı büyük ihtimal. Eskiden birlikte cihat beldelerine gideceğim dava adamı müslüman arardım evlilik kriteri olarak artık namaz kılsın yeter kodundayım o da yok. Yani kadının evden çıkması evet imtina edilmesi gereken bir durum, ki kendim ailem gezmelere giderken evde otururum, ama toplumda karşılığı yok. Tabi sonra evden kaçanlar çatıdan atlayanlar zina fuhuş dağ gibi. Toplum bitmiş.
Bana cok ilgşnc geldi bu anlatıklarınız.

Üst Ana Sayfa Alt